…..vzhledm k tomu, že jsem klip nenašel, zachránila mně aluška, která kdysi rozbor převzala ode mne a ještě ho upravila a okomentovala. Děkuji. Jinak bych ho musel dnes dělat znovu…..

00:55

 

Rozbor videoklipu The Different Story / Doporučuji

12. února 2018 v 0:54 | Alue K. Loskotová |  Symbolika

Před nějakou dobou publikoval tomáš marný stručný rozbor klipu The Different Story. Nutno upozornit, že tento zmíněný klip je velice výživný a symboliky plný. V podstatě kdybyste ho pauzovali po vteřinách, tak každý obraz vám dá další a další poselství. Reálný rozbor klipu vteřinu po vteřině je na dvě hodiny slovně, neuvěřitelně nadlouho písemně. Symbolika se však dá uchopit v několika rovinách: podrobné nebo všeobecné, zkrácené, lehčí. V tomto článku se můžete podívat na tu zjednodušenou variantu, ale jelikož už jste pravděpodobně absolvovali celou řadu rozborů klipů a četli spousty článků o symbolice kterými vás aktuálně zásobím, je dost možné, že si tam najdete sami věci, které přímo v článku napsané nejsou a je to tak v pořádku. Berte tedy rozbor jako základní mustr.
Původní článek začíná vysvětlením obrázku, který má tm ve velké oblibě a často ho používá tam, kde chce upozornit na něco důležitého. Je to tato karta s názvem Sowulo – slunce. Pochopitelně se množily dotazy, co tato karta znamená a proč ji tak často používá. Dále už pokračuje původní článek od tm:
Na nesčetné dotazy které se týkají bytosti v záhlaví, která přes písmeno pí a malý kruh před sebou, koncentruje paprsek ze svého těla do vesmíru, odpovídám následující:
Nenechte se zmást. Není to paprsek ze slunce, jak to na první pohled vypadá, ale paprsek bytosti která koncentruje svoji energii do vesmíru. (podívejte se dobře) Platí dej a bude ti dáno. Pomož a bude ti pomoženo.
Písmeno TT je konstantou času a bránou do jiných dimenzí. Máte zde hned tři brány TT.
Čas neexistuje, ale byl nám uměle vytvořen a jeho konstantou je právě písmeno TT tedy 3,14159…..má taky neuvěřitelný vliv na člověka…..
A co se týče symbolu bytosti s bílými vlasy, podívejte se na následující video. Zde pochopíte, máte vše v symbolech…..
Peter Schilling – The Different Story
https://www.youtube.com/watch?v=Ovyq19v5Y94
Vzhledem k tomu že symbolika je zde na vysvětlování na několik hodin, na přednášku, uvedu jen pár dílků:
Krysař vystupuje z mlhy a zavádí lidi do slepé ulice hned po narození.
Vševědoucí oko rozděleno na 540°, tak jak se používá na povrchu planety Země. Né u nás uvnitř duté Země. (je to nesprávně 360°)
Než lidé mohou objevit pravdu co se zde odehrává a do čeho byli zataženi končí na hřbitově.
Neposkvrněná žena v bílém vychází jako duch ze hřbitova přes strážce v černém a teprve nyní je jí vše ukázáno.
Strážce tajemství, který všechno ví o dějích nejen na planetě Zemi, ona nic neví a dívá se překvapeně a nechápavě do dáli….. zde už je v podobě ducha, kterému strážce vše ukazuje. Obešla ve filmu strážce hřbitova v černém a prošla přes TT….
Žena vstupuje na schody po kterých schází do mlhy (neví kam jde – život na planetě Zemi) a je dobře sledována mužem v černém…..
Před posledním schodem žena v bílém mizí= neposkvrněná čistota a hlidač Lev (člověk se lví hlavou) po její levé ruce dává pozor aby se nedostala dál a hlídá tajemství…..
Vidoucí dává na ženu pozor a ta než se něco dozví skončí na hřbitově. Takto je to na planetě Zemi nastaveno…..
Opět se ukazuje krysař, který hraje, lidstvo jde za ním, vyšli z mlhy a do mlhy zase vstupuje a zde končí. Zavedl je tam kam potřeboval. Lidé jsou nepoučitelní a nic nepochopili.
(konec článku od tm)
Tato píseň je v podstatě moje srdcovka, jeden z prvních klipů na kterém jsem se učila symboliku a její poselství o pravdě tohoto světa, mělo pro mě tehdy velikou hodnotu. Nejenom že je vteřina od vteřiny významná a nese konkrétní poselství, ale i slova písně jsou hodnotná a vysvětlují, dokreslují symboly. Tedy zvuk jde ruku v ruce s obrazem, o čem se tu zpívá, to se i ukazuje. Posuďte sami.
I’m so lonely on my way
Waiting for a better day
Only one thing left behind
A world of lust and crime

Jsem tak osamělý na své cestě, čekám na lepší den, jediné co tady zbývá, je svět chtíče a zločinu

There’s no place for me to hide
I don’t know what’s wrong or right
Pain and sorrow in my mind
A world of lust and crime

Nemám se kam schovat, nevím co je dobře a co je špatně, mám bolest a smutek v duši, ve světě chtíče a zločinu.
See the wise man in the graveyard
Scream and cry the different story
Lonely people in his old park
Know the answer just for everything
Vidíš moudrého muže na hřbitově, který pláče a křičí odlišný příběh (symbolicky že si zoufale přeje aby lidstvo vidělo pravdu, proto křičí, ale stejně mu všechny ty podvedené duše končí na hřbitově, protože agent je moc silný a až moc dobře odvádí svou práci a lidstvo se až moc snadno nechá zmást). Osamělí lidé v jeho starém parku už teď vědí odpověď na vše… Že po smrti je nám ukázáno vše, o tom jak jsme žili a vše skryté, co jsme neviděli.
Love turns a friendly card
With a different story it’ll open your heart
Forever love as an endless game
You don’t have to worry cause it’s easy to play
Láska otáčí přátelskou kartu, s odlišných příběhem otevřu tvé srdce, věčná láska jako nekonečná hra, nemusíš se bát, protože je snadné tu hru hrát.
Symbolicky sděluje, že skutečná láska je cesta k nalezení věčné pravdy a vysvobození se ze systému, ale málokdo skutečnou lásku zná a jde za ní. A málokdo ví, jak tu lásku použít, aby věčnou pravdu skutečně odemkl. Když člověk ví, je to snadné, když neví, je nejtěžší věc na světě jenom to najít.
There’s a chance for me and you
Making all our dreams come true
Trust enough and you won’t find
A world of lust and crime
Je tu šance pro mě i pro tebe, abychom uskutečnili naše sny, věř dost a nenalezneš svět chtíče a zločinu.
– Málokdo je ochoten si připustit, že ďábelský svět ve kterém žijeme je skutečně až takový drsný a jeho víra v to, že svět je o něčem jiném a měl by být jiný, je většinou zlomena. Jenomže bez přiznání si této pravdy a bez praktického žití v této pravdě, pravdu člověk nenalezne a nikdy se neosvobodí, protože není schopen myslet požadovaným směrem. O tom je tento odstavec písně. Kdo věří že svět je v pořádku a je takový jaký má být, je lapen. Agent může být kdokoliv, zejména ten co se vám směje, když se mu snažíte říct o nějakém svém podezření, o tom že tento svět je o něčem jiném, než se nám ukazuje.
Zbytek slov již byl přeložen výše…..
See the wise man in the graveyard
Scream and cry the different story
Lonely people in his old park
Know the answer just for everythingLove turns a friendly card
With a different story it’ll open your heart
Forever love as an endless game
You don’t have to worry cause it’s easy to playSee the wise man in the graveyard
Scream and cry the different story
Lonely people in his old park
Know the light of hope and glory
Pusťte si tento klip několikrát a velmi dobře pozorujte, co se tam odehrává. S vědomostmi které už jste načerpali, byste to měli vidět. Nebudete věřit vlastním očím, kolik je tam pravdy.
,,Malá“ nápověda pro vás, pokud se v rychlosti obrazů ztrácíte, nebo si nejste jistí kdo co zastupuje:
Peter Schilling zastupuje agenta, moc ze stínů. Bíly kůň je nevinné lidstvo. Když běží doprava i doleva, má to svůj význam, když hrabe kopytem, prosí, ale zepředu je hlídaný agentem. Dvojčata v klipu ukazují dualitu. Baletky jsou nevinné dušičky, které tančí hru života a nevědí nic. I proto dělají nohama xxx. Když stojí ve dveřích a zpívá, sledujte jak stojí, pozice nohou a gesta rukou.
Žena v bílém prochází dveřmi, první se točí levotočivě – neví, nevědomá. Pak projde dalšími dveřmi a jde pravotočivě – začíná se probouzet a tu nastupuje stínový hlídač. Starý pán s bílými vlasy je vidoucí a jeho symbol je i kreslený obrázek vševidoucího oka s paprsky. Představuje osvícenou bytost, která zná pravdu. Ale vy ji znát nesmíte…..
Žena v bílém probíhá branou hřbitova – umírá – setkává se s vidoucím, on jí ukazuje kartu vědění a ona vykulí oči, pochopí že byla podvedena. Její život byl sveden na jinou cestu než za jakým účelem přišla. Točí se doleva, prohrála. Vidoucí to vidí, nemůže nic dělat, zepředu vše hlídá agent, který odvedl svou práci.
Žena v bílém posmrtně vidí pravdu, otočí se doprava, zpívá o lásce, jiném scénáři a lehá si na růže, symbol ochrany. A hra jede dál, vidíme krysaře, baletky dušičky a dívku jak vrtí hlavou doleva doprava – nene, to snad není pravda. Nemůže věřit tomu, jak tu hru života projela.
Všechno v klipu opravdu nepřeložím, protože je tam toho fakt moc a nedá se o všem psát, ale myslím si že tento krátký rozbor s nápovědou bude pro vás i takto dost výživný.
A tm dnes 10.02.2019 dodává. Když se podíváte všude kolem sebe, nevidíte žádné SKUTEČNÉ VEDOUCÍ SÍLY, jsou to jenom samí  bílý koníci, JEJICH NÁHRADY A PRODLOUŽENÉ RUCE: v politice, velkých firmách, koncernech, bankách atd. NAŠE VLÁDA A VŠECHNY VLÁDY NA PLANETĚ ZEMI JSOU TO SAMÉ…..
Dobrý den…..
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.