Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku
  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

 • Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa
  Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa

  Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa

 • „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO
  „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO

  „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO

 • Okno do nového světa – snaha o duchovní ideál
  Okno do nového světa – snaha o duchovní ideál

  Okno do nového světa – snaha o duchovní ideál

Související zprávy

Slováci vyjadrujú podporu penziónu, v ktorom odmietli ubytovať Turkov

…..a to je teprve jenom začátek. Víme jak skončily podobné případy v Rakousku, konkrétně ve Vídni. Nemusíme chodit daleko. Obrazně si představte: Když by přišel člověk v rozthaných a umazaných šatech který také hodně páchne, se podívat na jednání českého parlamentu, tak by ho tam taky nepustili. A jako správný lesák či bezdomovec by měl u sebe určitě nůž. Ještě by byl obviněn z terorizmu. Bylo to rozhodnutí dle určitých zákonitostí ochranky danné instituce. Zákonitosti určitou entitou nám také byly vnuceny a podle nich se zachoval i majitel hotelu…..

08:54

…..a ptám se Vás Vážení čtenáři. Není to také diskriminace zmíněného bezdomovce či lesáka s nožem???? Měli by si nejprve začít zametat před svým prahem…..

[wp_ad_camp_1]

Slováci vyjadrujú podporu penziónu, v ktorom odmietli ubytovať Turkov

Slovensko 7. augusta 2016 (HSP/Foto:TASR/AP-Anupam Nath)

V posledných dňoch na Slovensku rezonuje “kauza” penziónu, ktorého majitelia odmietli ubytovať partiu Turkov. Majiteľom dokonca hrozí pokuta až 66 000 eur. Podľa tureckej ambasády a slovenského ministerstva zahraničia bol krok penziónu voči Turkom diskriminačný a rasistický. Bežní ľudia však na to majú diametrálne odlišný názor.

Ilustračné foto
Ilustračné foto

Udalosť sa pritrafila 22 ročnej Turkyni Helin a jej dvom kamarátom, ktorí taktiež pochádzajú z Turecka.

Ubytovať sa chceli cez portál booking.com, v penzióne Stella na bratislavských Palisádach. Po rezervácii však dostali takúto odpoveď: “Z bezpečnostných dôvodov neubytuvávame ľudí z Turecka a arabských krajín. Neakceptujeme vašu rezerváciu. Prepáčte”.

Kamarát partie Turkov, ktorú odmietli v penzióne, následne túto správu rozšíril po internete. Prístup majiteľov penziónu považuje za rasistický. V krátkom čase portál booking.com vyradil penzión z databázy a turisti viac ponuku ubytovania penziónu na tejto stránke nenájdu. Viac o tejto kauze sa dočítate tu.

Počínanie majiteľov Bratislavského penziónu sa nepozdáva ani Slovenskej obchodnej inšpekcii, ktorá tvrdí, že sa jednalo o diskrimináciu. Hrozí im preto pokuta až 66.400 eur. Informovali sme o tom tu.

Úplne iný názor však majú bežní Slováci. Po prevalení kauzy sa na sociálnych sieťach strhla búrlivá debata. Kritikov penziónu, v ktorom odmietli ubytovať Turkov, však takmer nebolo vidieť v “mori” komentárov podporujúcich krok majiteľov penziónu.

Argumenty kritikov, ktorých možno “spočítať na prstoch jednej ruky” sú už bežné klišé “diskriminácia a rasizmus”. Tisíce ľudí, ktorí na sociálnych sieťach vyjadrujú penziónu podporu, argumentujú slobodou podnikania a právom majiteľov penzióna odmietnuť kohokoľvek. Väčšina ľudí sa vyjadrila, že by v dnešnej dobe teroristických útokov a otvorenej náruče pre ilegálnych imigrantov urobili to isté.

Na internete sa dokonca objavila verejná výzva s názvom: “Podporme Stella Apartments, ktorý odmietol ubytovať potencionálne nebezpečných Turkov!”

Vo výzve, ktorú už zdieľali tisíce ľudí sa píše:

“OTÁZKA: Kto by prevzal zodpovednosť, ak by sa obavy majiteľov ukázali ako opodstatnené a stali by sa obeťami teroristického alebo iného útoku?

Takto to dopadne, keď naše životy riadia mimovládne organizácie a podobná háveď, financovaná zahraničím, ktorú štátne inštitúcie a ich zamestnanci počúvajú na slovo. Tomuto musíme urobiť rázny koniec! Je nutné prijať zákon, ktorý uzákoní povinnosť mimovládnych organizácií pravidelné zverejňovanie ich zdrojov financovania.

Dnes sa všetci Slováci musíme spoločne postaviť za prevádzkovateľov Stella Apartments, ktorými sú starší ľudia chrániaci svoje právo na život a chrániaci svoj súkromný majetok a svoje právo vpustiť naň len toho, koho uznajú za vhodné! Hrozí im totiž POKUTA 66 400 eur!!! Musíme spoločne povedať STOP šikane a vydieraniu! Musíme jasne ukázať, že na Slovensku sú prvoradí naši občania a že Slovák stojí pri Slovákovi!

Pred pár dňami premiér Slovenskej republiky Róbert Fico vyhlásil:  „Riziko individuálnych teroristických útokov, ako sme ich mali možnosť  vidieť v posledných dňoch a týždňoch, je mimoriadne vysoké.“

Aj preto je obava majiteľov a ich rozhodnutie z bezpečnostných dôvodov neubytovať ľudí z Turecka a iných arabských krajín na mieste!

Týmto VYZÝVAM všetkých Slovákov, aby sa k výzve pripojili a vyjadrili solidaritu so svojimi spoluobčanmi zo Stella Apartments, ktorí sa stali obeťou šikany. Taktiež VYZÝVAM odborníkov z oblasti práva, aby ponúkli svoje služby majiteľom uvedeného zariadenia, ktorí konali oprávnene na základe obavy o svoj život a v žiadnom prípade ich konanie nebolo prejavom rasizmu.”

Samuel Gdovin

[wp_ad_camp_1]
Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
3 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře