…..PAMATUJTE SI PROSÍM VĚTU, KTEROU OPAKUJI CELÝ ŽIVOT NEUSTÁLE DOKOLA VŠEM LIDEM.  JEŠTĚ NEŽ OTEVŘE JAKÝKOLIV POLITIK SVOJE „ÚSTA“, TAK LŽE A LŽE A LŽE ANIŽ BY PROMLUVIL. Jejich prohlášení vždy otočit o 180° a tam se nachází pravda…..

00:27

[wp_ad_camp_1]

Tomáš Flaška

Tomáš Flaška

Přistála nám ve schránce. Číst jsem to nechtěl. Toto obvykle dáváme do sběru a od některých stran dokonce urychleně, tentokrát to dopadlo jinak.

Nejdříve se mě ptala žena, jestli jsem si to přečetl. Já myslel, že mě chce provokovat, pak jsem pochopil, že to myslí vážně. Ale ani to mě nedonutilo vzít ten plátek do ruky. Ale když mi mé dospělé dítko večer řeklo, že to v práci rozebírali, a že z toho měli skutečně Silvestra, tak mě to přesvědčilo abych se na to podívat. Opravdu to stojí za to. Slibuje každá strana, kdeco. Ale tohle čtení je fakt pochoutka. Vybírám a komentuji ty nejšťavnatější body, necituji je celé, ale nejsou vytrhány z kontextu. Smysl zůstává.

Budu šetřit naše společné peníze a usilovat o efektivní stát. Za poslední období přibyly desetitisíce úředníků. Pokud v tomto trendu chce Andrej Babiš pokračovat, tak nevím co chce tímto slibem říci. Má to být otočení o 180°? A po příštích volbách zase opačně?

Budu Vám vždy naslouchat, zůstanu s Vámi v častém kontaktu jako doposud. Víme, víme. Na nepříjemné dotazy je univerzální odpověď. Za vše může mafie, tradiční strany a Kalousek.

Budu se snažit zefektivnit fungování veřejných institucí a změním jednací řád sněmovny po vzoru Německa abych omezil zbytečné a nesmyslné blábolení politiků. V praxi už některé návrhy padly – zrušení senátu a omezení počtu zastupitelů nižších stupňů. Zbytečné řeči politiků se nejdříve omezí, později zakážou. Ostatně KSČ, které byl Andrej Babiš členem, to dovedla k dokonalosti.

Budu vždy bojovat za vymahatelnost práva a rovnost lidí před zákonem. Ale samotného Andreje Babiše se toto samozřejmě týkat nesmí, proto chtěl aby ho poslanci k trestnímu stíhání nevydali.

[wp_ad_camp_1]

Zasadím se o nezávislost policie, která nesmí být pod vlivem politiků. Proto asi nastal ten velký cirkus, když jemu nejvíce naklonění elitní detektivové Šlachta a Komárek přišli o své funkce. Média vlastněná Andrejem Babišem vynášela věci z policejních spisů, které se ukázaly být nepravdivé. Nevyšlo to a Andreji Babišovi naklonění policisté neměli velet elitnímu útvaru, který by mohl klekat na kdekoho, případně naopak zametat stopy od kohokoliv. Teď, jaká náhoda, pracují oba pro úřad pod ministerstvem financí. Policie opravdu vůbec neměla sloužit hnutí ANO.

Korupce se musí vyšetřovat u politiků na všech úrovních. V případě Čapího hnízda je ale potřeba tomu vyšetřování klást co největší překážky a zdržovat ho několik let. Třeba se na to dostane až po volbách. Skoro to o pár měsíců vyšlo.

Slibuji že na nejvyšší míru ztížím život korupčníkům a lidem, kteří vysávají veřejné rozpočty a tím i Vaše daně. Já si také myslím, že dotace jsou zlo a vysávání veřejných rozpočtů a mých daní. To chce Andrej Babiš na nejvyšší míru ztěžovat život sám sobě?

Z vyššího výběru daní Vám vrátím peníze, které Vám vzaly předchozí vlády. Tak tohle je dokonalé. Tomu se říká přerozdělování. Já bych radši přivítal, kdyby nám byly vráceny peníze nikoliv z toho, že nám někdo vybere více na daních, ale z toho, co rozkradl. Třeba nějaké neoprávněné dotace, nebo nějaké ty lahve vína v krabici od bot. A nebo nebylo by lepší nic nevracet a zároveň nevybírat více daní?

[wp_ad_camp_1]

Během následujícího volebního období udělám maximum pro to, aby ubylo byrokratických povinností pro podnikatele, a zjednoduším styk lidí s úřady. Proč ten obrat? V posledním volebním období podnikatelům násobně narostla byrokratická zátěž. EET a Kontrolní hlášení jsou neuvěřitelné nástroje buzerace. Kontroly se střídají u živnostníků jedna za druhou. Za každou prkotinu padají desetitisícové pokuty. Nikdo podnikatelskému sektoru nezatopil tak výrazně jako tato vláda a její bývalý ministr financí. Tento slib je naprosto drzým výsměchem do očí všem lidem, kteří podnikají poctivě.

Nikdy nepustíme na naše území ilegální migranty. Andrej Babiš dokonale splňuje definici ekonomického migranta, který bezdůvodně odešel ze Slovenska za vyššími výdělky do České republiky, která má větší trh.

Zavazuji se, že v žádném případě nezneužiji politickou funkci ve svůj prospěch. Klekání finanční správy vedené minstrem financí na konkurenční firmy už má asi přestat. Konkurence asi už byla dostatečně zdecimována. To podstatné je už Andrejovo.

Slibuji že na ministerské posty budu prosazovat odborníky bez ohledu na politikou příslušnost (úmyslně jsem to opsal i s tím překlepem). Třeba takový ministr Pelikán je asi odborník, nevím zda je členem ANO, ale určitě je loajální svému předsedovi. Vyšetřování všech jeho kauz sveřepě podporuje, urychluje a vítá. Ale v tom slibu se naštěstí o loajalitě nic neříká.

Je to prostě předvolební slibotechna jako u každé jiné strany. Ale tahle má ještě nádech tragikomičnosti. Ne, spíše bych řekl že nejlepší definice této smlouvy je: DRZOST a POHRDÁNÍ!

Zdroj: https://flaska.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=629384

[wp_ad_camp_1]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.