Hovořila jsem s mnoha lidmi, kteří mají názor na různé věci, mezi něž patří i mezinárodní politika a Rusko. Téměř jednohlasně se všichni „intelektuálové“, které jsem poznala, a kteří vskutku jsou chytří lidé, shodují na tom, že Rusko je agresor a že Putin je novodobý car, který vládne krutému režimu, kde není svoboda slova a kde jsou lidé mučeni a je jim do hlav vtloukána lživá propaganda.

[wp_ad_camp_2]

Vždy se po takovém výroku dotyčného zeptám: „A ty jsi někdy viděl Putina hovořit? Pouštěl sis jeho konference? Znáš jeho názory a jeho argumenty?“ Na tuto otázku obvykle dostanu odpověď ve formě dlouhého mlčení a pak suchého konstatování: „No…..ne, neviděl. Ale to stejně není důležité, vždyť on si může říkat co chce a dělat něco jiného. Přece mu nebudu věřit jen na základě nějaké konference.“

Následuje má reakce, která obvykle obsahuje něco ve stylu: „No ano, ale jak víš, že to samé nedělá ta druhá strana, které ty věříš? Jak víš, že nežiješ v iluzorním světě americké propagandy?“ Odpověď dotyčného je: „Ale vždyť to říkají všichni! Tak to je snad jasné ne? Píší o tom v seriózních médiích a hovoří o tom světoví odborníci.“ Tedy…na tohle mohu odpovědět pouze jedno: Snaž se být objektivní, vymaň se z té své pohodlné „jisté pravdy, kterou všichni znají“, hledej sám, ověřuj si sám, poslechni si tisíc svědectví z obou stran, hledej důkazy (a že jich je na internetu mnoho), čti nezávislá média v cizích jazycích (spoustu věcí se k nám nedostane)….a pak si udělej obrázek. Naneštěstí většina lidí, se kterými jsem podobnou konverzaci vedla, jsou příliš zaneprázděni na to, aby něco takového realizovali. A tak raději žijí dál svůj život intelektuální ovce.

[wp_ad_camp_2]

Zde je jedno takové video, které člověku dokáže přiblížit, jak to ve skutečnosti je.

[wp_ad_camp_2]

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.