;

Hovořila jsem s mnoha lidmi, kteří mají názor na různé věci, mezi něž patří i mezinárodní politika a Rusko. Téměř jednohlasně se všichni „intelektuálové“, které jsem poznala, a kteří vskutku jsou chytří lidé, shodují na tom, že Rusko je agresor a že Putin je novodobý car, který vládne krutému režimu, kde není svoboda slova a kde jsou lidé mučeni a je jim do hlav vtloukána lživá propaganda.

Vždy se po takovém výroku dotyčného zeptám: „A ty jsi někdy viděl Putina hovořit? Pouštěl sis jeho konference? Znáš jeho názory a jeho argumenty?“ Na tuto otázku obvykle dostanu odpověď ve formě dlouhého mlčení a pak suchého konstatování: „No…..ne, neviděl. Ale to stejně není důležité, vždyť on si může říkat co chce a dělat něco jiného. Přece mu nebudu věřit jen na základě nějaké konference.“

Následuje má reakce, která obvykle obsahuje něco ve stylu: „No ano, ale jak víš, že to samé nedělá ta druhá strana, které ty věříš? Jak víš, že nežiješ v iluzorním světě americké propagandy?“ Odpověď dotyčného je: „Ale vždyť to říkají všichni! Tak to je snad jasné ne? Píší o tom v seriózních médiích a hovoří o tom světoví odborníci.“ Tedy…na tohle mohu odpovědět pouze jedno: Snaž se být objektivní, vymaň se z té své pohodlné „jisté pravdy, kterou všichni znají“, hledej sám, ověřuj si sám, poslechni si tisíc svědectví z obou stran, hledej důkazy (a že jich je na internetu mnoho), čti nezávislá média v cizích jazycích (spoustu věcí se k nám nedostane)….a pak si udělej obrázek. Naneštěstí většina lidí, se kterými jsem podobnou konverzaci vedla, jsou příliš zaneprázděni na to, aby něco takového realizovali. A tak raději žijí dál svůj život intelektuální ovce.

Zde je jedno takové video, které člověku dokáže přiblížit, jak to ve skutečnosti je.

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.