Muž somálské národnosti (38 let) byl zatčen poté, co se pokusil znásilnit 43 letou těhotnou ženu v římské nemocnici. Do nemocnice se dostal díky svému převleku za člena nemocničního personálu.

[wp_ad_camp_2]

Incident se odehrál na konci prosince v Sant’Eugenio v Římě. Útočník Ali Abdella byl krátce po pokusu o znásilnění zatčen. Pravděpodobně bude obviněn z těžkého sexuálního násilí a krádeže, uvádí zpráva La Stampa.

Římská policie uvedla, že muž žije v Itálii již 5 let jako žadatel o azyl a přestože byl v minulosti již několikrát zatčen, má stále povolení k pobytu.

Podle vyšetřovatelů byl somálský útočník schopen se do nemocnice dostat nepozorovaně. Následně zamířil do porodnického oddělení. Když k útoku došlo, byla jeho oběť na porodním sále. Žena uvedla, že ji muž osahávala a poté přímo před ní začal masturbovat,

Ženu, která začala křičet o pomoc, uslyšeli lékaři a zdravotní sestry, které následně přivolali policii.

Právnička Alessia Giordano, která nyní somálského muže zastupuje, sdělila soudci, že nemá ponětí, proč byl její klient onen den přítomen v nemocnici. Předpokládá se, že bude tvrdit, že její klient je mentálně nestabilní a potřebuje odbornou pomoc psychiatrů.

[wp_ad_camp_2]

V roce 2016 byl v Německu zatčen 18 letý žadatel o azyl kvůli sexuálnímu obtěžování dvou starších mužů v domově klidného stáří ve městě Neuenhaus a kvůli vraždě manželky jednoho z nich, která se muži odvážila postavit.

Somálští migranti se také silně podílejí na obchodování s lidmi v Itálii. V říjnu byl Somálec jménem Osman M. italským soudem odsouzen za jeho brutálně agresivní chování, znásilnění, ublížení na zdraví a dokonce za vraždy migrantů na jejich cestě z Afriky do Evropy.

[wp_ad_camp_2]

Překlad: raja, Zdroj: 1

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.