…..neustále opakujeme dokola stejnou písničku o FARMAMAFII a bílých pláštích, kteří se pod záminkou vědy vydávají za NEPŘEKONATELNÉ odborníky. Pravda je ale jinde….

12:27

Pozor na lieky proti páleniu záhy: Môžu vyvolať fatálne zlyhanie srdca, obličiek i rakovinou žalúdka.

Lieky proti páleniu záhy spájané s fatálnym ochorením srdca a obličiek, rakovinou žalúdka

Súčasná medicína väčšinou vlastne medicínou ani nie je – vôbec totiž nie je o zdraví ľudí. Ak vôbec o niečom je, tak o peniazoch pre farmaceutický priemysel.

Arnold Seymour Relman bol profesorom medicíny na Harvarde a bývalým šéfredaktorom časopisu The New England Medical Journal.

 

[wp_ad_camp_2]

Ako jedna z mnohých prominentných postáv v odbore zdravotníctva to najlepšie zdôraznil nasledovným výrokom:

„Lekárska profesia je kupovaná farmaceutickým priemyslom, nie iba čo sa týka výkonu lekárskej praxe, ale aj čo sa týka výučby a výskumu.

Akademické inštitúcie tejto krajiny sa nechávajú platiť agentmi farmaceutického priemyslu. Považujem to za hanebné.“ (zdroj)

 

[wp_ad_camp_2]

 

Zatajovanie informácií farma firmami

Vyhlásení podobných tomu Relmanovmu je veľa a ešte viac je príkladov, ktoré jasne vysvetľujú účel farmaceutického podvodu.

Tým je zatajovanie istých informácií z klinických pokusov alebo výskumu, ktorý kompromituje celý rad rozličných druhov liekov na predpis.

Najnovší príklad pochádza zo štúdie vykonanej výskumníkmi z Lekárskej fakulty Washington State University.

Odhalili totiž spojitosť medzi liekmi, známymi ako inhibítory protónovej pumpy (skrátene PPI), používané proti páleniu záhy a fatálnymi prípadmi kardiovaskulárneho ochorenia, chronického ochorenia obličiek a rakoviny horného gastrointestinálneho traktu.

Výsledky boli prinajmenšom šokujúce, pretože výskumníci zistili, že uvedené riziká zvyšuje hlavne doba ich užívania (teda PPI), a to aj vtedy, keď sa užívajú v nízkych dávkach. (pozrite štúdiu)

Počet ľudí, ktorí dnes užívajú rôzne lieky na predpis, je ohromujúci.

Čo sa týka konkrétne liekov PPI, predpísané ich má okolo 5% populácie. Ďalšie tisíce si ich kupujú sami a užívajú ich dokonca bez konzultácie s lekárom. Koľko toho však lekári v skutočnosti vedia?

 

[wp_ad_camp_2]

 

Lekári často nevedia, čo môžu spôsobiť nimi predpisované lieky

Hoci majú lekári množstvo vedomostí o ľudskej fyziológii a psychológii, a celkom dosť o chorobách, pravdou je, že vedia veľmi málo o liekoch, ktoré predpisujú a ktoré predáva a propaguje priemysel, v ktorom pracujú.

Ako je možné, že sa nikdy nehovorí o tom, že liek na predpis je jedným z hlavných dôvodov úmrtia? Hovoríme o smrtiacej epidémii, ktorá sa propaguje a predáva ako liek.

Nie je to šialené?

Lekári vkladajú dôveru do farmaceutických spoločností a pacienti dôverujú lekárovi a v dôsledku toho tu máme smrtiacu epidémiu. Táto nová štúdia, týkajúca sa PPI, vyšla 30. mája v časopise The BMJ:

„Užívanie PPI po celé mesiace či roky nie je bezpečné. Teraz máme jasnejší obraz o zdravotných stavoch, spájajúcich sa s ich dlhodobým užívaním,“ hovorí hlavný autor, lekár Ziyad Al-Aly, odborný asistent na lekárskej fakulte.

Čo sa týka mnohých liekov na predpis, je záhadou, ako sa vôbec dostanú na trh a ľudia by sa mali viac pýtať, či sa vôbec vykonáva patričné testovanie na bezpečnosť, na základe ktorého ich schvaľujú za bezpečné na konzumáciu ľuďmi.

Ako to robia naše úrady pre kontrolu nad zdravotnou starostlivosťou?

Je veľa informácií, ktoré dokazujú, že v skutočnosti sú úplne skorumpované, a tak medzi týmito úradmi a veľkými korporáciami vidíme trvalo fungujúce „otočné dvere“.

Julie Gerberdingová, „Žena roka“ podľa Asociácie podnikateliek v oblasti zdravotnej starostlivosti, je skvelým príkladom človeka, ktorý prechádzal tými otočnými dverami medzi vládnymi regulačnými agentúrami a korporáciami, ktoré mali regulovať.

Zároveň je aj bývalou riaditeľkou CDC (Centier pre potláčanie chorôb). Viac o jej príbehu si môžete prečítať tu (v angličtine).

 

[wp_ad_camp_2]

Tisíce úmrtí kvôli liekom proti páleniu záhy

Čo sa týka spojenia medzi korporáciami a vládnymi agentúrami, korupcia nemá konca.

Vlastne len pred niekoľkými rokmi uverejnilo vyše tucta vedcov z CDC anonymne verejné vyhlásenie, podrobne opisujúce, aký vplyv majú korporácie na politiku vlády.

Vyhlásenie je známe pod názvom Spider Papers.

Čo sa týka konkrétne PPI, dostupný je aj ďalší výskum, ktorý  ich dáva do súvisu s demenciou, fraktúrami kostí, chorobou srdca a zápalom pľúc.

 

[wp_ad_camp_2]

Výskumníci zistili, že tieto lieky vedú každý rok k tisícom a tisícom ďalších úmrtí, a to hovoríme iba o jednom lieku.

Výskumníci kvôli štúdii podrobne preskúmali anonymné lekárske záznamy z databázy Ministerstva pre záležitosti veteránov USA.

Po preskúmaní zdravotných údajov, získaných za obdobie júl 2002 až jún 2004, identifikovali výskumníci 157 625 ľudí – zväčša belochov, mužov vo veku 65 rokov a starších – ktorým boli čerstvo predpísané lieky PPI a 56 842 ľudí, ktorým práve predpísali inú triedu liekov na potlačenie kyseliny, známych ako H2-blokátory.

Pacientov – celkom 214 467 – sledovali 10 rokov.

U skupiny s PPI zistili výskumníci v porovnaní so skupinou s H2-blokátormi o 17 % vyššie riziko úmrtia. Na 1000 ľudí napočítali o 45 úmrtí viac, ktoré sa dali pripísať dlhodobému užívaniu PPI.

Miera úmrtí u PPI bola 387 na 1000 ľudí a u H2-blokátorov 342 na 1000 ľudí (zdroj).

 

[wp_ad_camp_2]

 

Mnohí užívajú lieky, hoci ich vôbec nepotrebujú

Okrem toho štúdia zistila, že viac ako polovica ľudí užívajúcich PPI ich užívať nepotrebuje.

V tejto skupine boli úmrtia súvisiace s PPI bežnejšie, keď takmer 23 ľudí z 1000 zomrelo na chorobu srdca, skoro piati z 1000 na chronické ochorenie obličiek a traja na rakovinu žalúdka.

„Najdesivejšie pre mňa je, že k závažnému poškodeniu môže dôjsť u ľudí, ktorí PPI užívajú, ale ich nepotrebujú,“ povedal Al-Aly.

V konečnom dôsledku, farmaceutické spoločnosti nenájdu to, čo nehľadajú. Ak sa liek vyrába proti páleniu záhy, tak ho budú testovať na to, či pomáha pri pálení záhy.

Budú však robiť dlhodobé štúdie, aby zistili, či má liek iné biologické účinky? Súdiac podľa dôkazov, nie.

Farmaceutické spoločnosti si dokázali kúpiť politikov i poslancov. Sú najväčšou lobingovou entitou vo Washingtone, D.C.. Majú v ňom viac lobistov, než je kongresmanov a senátorov dokopy.

Dávajú Kongresu toľko, čo druhá najväčšia lobingová entita, ktorou je priemysel ropy a plynu… Predstavte si tú moc, ktorú majú nad politikmi!

Zmocnili sa ich (regulačných agentúr) a zmenili ich na obyčajné bábky. Kúpili si tlač… a ničia publikácie, ktoré uverejňujú skutočnú vedu. – Robert F. Kennedy ml. (zdroj)

 

[wp_ad_camp_2]

 

Ponaučenie

Dôležité je, najmä čo sa týka nášho zdravia a pohody, neveriť slepo zdravotníckemu priemyslu.

Dôležité je urobiť si vlastný prieskum, používať kritické myslenie a samostatne myslieť a neprenechávať myslenie iným.

Zdroj: collective-evolution.com,

Zdroj překladu spracoval: Badatel.net

 

[wp_ad_camp_2]

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.