;

….jinými slovy je dána MADAMME MERKELOVÁ  na odstřel. Možná už odpočítává hodiny či minuty svého trvání v „čele“ vlády, ve kterém už dávno není. Myslí si to zatím. Pravděpodobně dojde k obrovskému krachu…..

ROZPAD NĚMECKÉ VLÁDY A CELÉ EU PRÁVĚ ZAČÍNÁ?
Ministři si zajistili podporu společnosti a spikli proti své vlastní vládě. „Chování Thomase de Maizière a Wolfganga Schäubleho lze popsat jedním slovem: převrat,“ uzavírá Der Spiegel.

07:54

Spiegel: Bývalí „přátelé“ se snaží zbavit vlády Angely Merkelové

Spiegel: Bývalí „přátelé" se snaží zbavit vlády Angely Merkelové
Angela Merkelová, německá kancléřka
Největším problémem německé kancléřky není v tom, že už nemá moc nad situací v Evropě, ale že si nyní Merkelová nemůže poradit ani s vlastní vládou, píše Der Spiegel.
11.listopad 201523:03

Už bez jakékoliv snahy dosáhnout kompromisu s nekompromisní migrační politikou kancléřky, pracují němečtí ministři tajně na převratu. Angela Merkelová ztratila kontrolu nad svou vlastní vládou – bývalí „přátelé“ se snaží zbavit vlády kancléřky, píše Der Spiegel.

Migrační krize se stala krizí vlády, konstatoval časopis. V úřadu kancléřky panuje chaos: zpočátku koalice koordinovala novou politiku vůči migrantům, přičemž ministr vnitra Thomas de Maizière najednou navrhl podstatné zpřísnění již dříve schválených mechanismů. Pak je musel okamžitě vzít zpět, a zplnomocněný zástupce kancléřky oznámil, že dříve dohodnutá rozhodnutí zůstávají v platnosti. A k dovršení všeho, Wolfgang Schäuble, německý ministr financí, vnesl do věci ještě větší zmatek, když upozornil, že de Maizière přijal „nezbytné“ rozhodnutí k omezení počtu migrantů.

Podle kompromisního řešení, přijatého minulý týden, mohou uprchlíci zůstat v Německu po dobu tří let a mělo by to umožnit spojování jejich rodin. Nicméně, de Maizière řekl, že tzv. doplňková ochrana –  jeden rok azylu a zákaz sloučení rodin – má být aplikována i na syrské uprchlíky.

„Je to špinavá hra mocných na úkor desítek tisíc žen a dětí,“ zdůrazňuje publikace. Jestli se uprchlickým rodinám neposkytne legální cesta ke sloučení, budou hledat nelegální způsoby,  nebezpečné, a možná i smrtelné.

Analytici: Merkelová visí na vlásku od „politické smrti“

Taková politika by byla bezcitná a bezohledná, ale to už Schäubleho a de Maizière nezajímá. Jejich jediným cílem je omezit počet uprchlíků – vysvětlují to tím, že nenávist vůči cizincům v Německu roste, a stát prochází změnami. Avšak odpovědnost za situaci nespočívá na uprchlících, ale na samotných Němcích.

Ministři si zajistili podporu společnosti a spikli proti své vlastní vládě. „Chování Thomase de Maizière a Wolfganga Schäubleho lze popsat jedním slovem: převrat,“ uzavírá Der Spiegel.

(kou, prvnizpravy.cz,

Celý článek si můžete přečíst ZDE.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.