Univerzitní profesorka ztratila práci poté co řekla, že „muži nemohou otěhotnět“

Profesorka na univerzitě v Albertě byla propuštěna, protože její názory na pohlaví (na základě faktu, že biologické pohlaví je skutečné) způsobily, že někteří studenti se cítili „ohroženě.“

 

[wp_ad_camp_2]

 

Kathleen Lowrey byla docentkou antropologie na Filozofické fakultě University of Alberta v Kanadě. Působí také jako předsedkyně bakalářského programu – administrativní role, která zahrnuje povinnosti, jako je předsedání výboru pro kurzy, schvalování převodních kreditů a pořádání zvláštního semináře pro vyznamenání studentů katedry.

Je také feministkou. Podle některých anonymních studentů a nadřízených však není ,,správnou feministkou”. Protože věří, že ženy jsou … ženy. Ještě horší je, že věří, že muži nemohou být ženami, protože nemají vagínu.

Tyto „extrémní a radikální názory” způsobily, že se stala nepohodlnou a byl na ni vyvinut nátlak, aby opustila svou práci. Když to odmítla, byla propuštěna.

Lowrey říká, že jí na schůzkách oznámili, že stížnosti studentů a Úřad pro bezpečné zveřejňování informací a lidská práva neschvalují její názory na feminismus. Protože způsobují, že se studenti necítí bezpečně a existují obavy, že to odradí studenty od volby antropologie jako hlavního oboru. Neví přesně o povaze stížností – ani o tom, kdo je podal -, protože byly podány neformálně a anonymně.
Také jí bylo řečeno, že odrazuje studenty od organizování akcí typu Gay Pride, což popřela.

Po následném setkání s děkanem fakulty obdržela dopis, v němž stálo, že už svou roli nemůže zastávat a její odchod by byl v nejlepším zájmu katedry. Lowrey uvedla, že dopis nevysvětlil důvody jejího propuštění a tvrdí, že její propuštění nikdy nebylo řádně odůvodněno.

Ještě nedávno nebylo na takovém názoru nic kontroverzního. Ale teď je. Jediný „správný“ názor je, že genderová identita převyšuje skutečnou biologii jedince.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Extrémní názory Lowrey na feminismus v několika klíčových myšlenkách: ,,Muži nemohou otěhotnět, lesby nemají penisy a biologické pohlaví je skutečné.” Tyto názory zřejmě přiměly studenty, aby se cítili „nebezpečne“ a „způsobily jim škodu.“

Skutečně se bavíme o tom, že univerzita (údajné místo nejvyššího možného vzdělání) je ,,ohrožena” fakty z předškolního až školního vyučováním, tedy že „chlapci mají pindíka“.

„Lidé by měli mít možnost vyjádřit své pohlaví libovolným způsobem, ale nesouhlasím s tím, že biologicé pohlaví je irelevantní. Domnívám se, že považování biologického pohlaví za irelevantní má některé opravdu závažné důsledky pro politiku. Například,  umístit trans-identifikované muže ve věznicích k ženám, není spravedlivé a myslím si, že to ženy ohrožuje.“

,,První den ve třídě jsem řekla, že si přečteme materiál, který je v současné době nepopulární pro akademii. Určitě se mnou nemusíte souhlasit, ale protože se jedná o univerzitu, myslím, že je důležité být vystaven klíčové literatuře a mít o ní povědomí.”

Univerzita prohlásila, že je naprosto v pořádku vyhodit někoho kvůli tomu, že pochybuje o tom, že muži mohou otěhotnět, nebo že lesby mohou mít penis. Prý je to nebezpečný problém, který ohrožuje současnou kanadskou demokracii.

Lowrey má studenty, kteří s ní souhlasí, ale bojí se vyjádřit svůj názor kvůli zastrašování: ,,Nejsou paranoidní. Pokud jste na nesprávné straně, vyhodí vás, a to je pro studenty děsivé.”

POKRAČOVÁNÍ ZDE: Spisovatelka J. K. Rowling a univerzitní profesorka Kathleen Lowrey čelí kritice za své extrémní názory: „Muž nemůže otěhotnět a Žena menstruuje.“ Jaká opovážlivost

 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.