;

Univerzitní profesorka ztratila práci poté co řekla, že „muži nemohou otěhotnět“

Profesorka na univerzitě v Albertě byla propuštěna, protože její názory na pohlaví (na základě faktu, že biologické pohlaví je skutečné) způsobily, že někteří studenti se cítili „ohroženě.“

 

 

Kathleen Lowrey byla docentkou antropologie na Filozofické fakultě University of Alberta v Kanadě. Působí také jako předsedkyně bakalářského programu – administrativní role, která zahrnuje povinnosti, jako je předsedání výboru pro kurzy, schvalování převodních kreditů a pořádání zvláštního semináře pro vyznamenání studentů katedry.

Je také feministkou. Podle některých anonymních studentů a nadřízených však není ,,správnou feministkou”. Protože věří, že ženy jsou … ženy. Ještě horší je, že věří, že muži nemohou být ženami, protože nemají vagínu.

Tyto „extrémní a radikální názory” způsobily, že se stala nepohodlnou a byl na ni vyvinut nátlak, aby opustila svou práci. Když to odmítla, byla propuštěna.

Lowrey říká, že jí na schůzkách oznámili, že stížnosti studentů a Úřad pro bezpečné zveřejňování informací a lidská práva neschvalují její názory na feminismus. Protože způsobují, že se studenti necítí bezpečně a existují obavy, že to odradí studenty od volby antropologie jako hlavního oboru. Neví přesně o povaze stížností – ani o tom, kdo je podal -, protože byly podány neformálně a anonymně.
Také jí bylo řečeno, že odrazuje studenty od organizování akcí typu Gay Pride, což popřela.

Po následném setkání s děkanem fakulty obdržela dopis, v němž stálo, že už svou roli nemůže zastávat a její odchod by byl v nejlepším zájmu katedry. Lowrey uvedla, že dopis nevysvětlil důvody jejího propuštění a tvrdí, že její propuštění nikdy nebylo řádně odůvodněno.

Ještě nedávno nebylo na takovém názoru nic kontroverzního. Ale teď je. Jediný „správný“ názor je, že genderová identita převyšuje skutečnou biologii jedince.

 

 

Extrémní názory Lowrey na feminismus v několika klíčových myšlenkách: ,,Muži nemohou otěhotnět, lesby nemají penisy a biologické pohlaví je skutečné.” Tyto názory zřejmě přiměly studenty, aby se cítili „nebezpečne“ a „způsobily jim škodu.“

Skutečně se bavíme o tom, že univerzita (údajné místo nejvyššího možného vzdělání) je ,,ohrožena” fakty z předškolního až školního vyučováním, tedy že „chlapci mají pindíka“.

„Lidé by měli mít možnost vyjádřit své pohlaví libovolným způsobem, ale nesouhlasím s tím, že biologicé pohlaví je irelevantní. Domnívám se, že považování biologického pohlaví za irelevantní má některé opravdu závažné důsledky pro politiku. Například,  umístit trans-identifikované muže ve věznicích k ženám, není spravedlivé a myslím si, že to ženy ohrožuje.“

,,První den ve třídě jsem řekla, že si přečteme materiál, který je v současné době nepopulární pro akademii. Určitě se mnou nemusíte souhlasit, ale protože se jedná o univerzitu, myslím, že je důležité být vystaven klíčové literatuře a mít o ní povědomí.”

Univerzita prohlásila, že je naprosto v pořádku vyhodit někoho kvůli tomu, že pochybuje o tom, že muži mohou otěhotnět, nebo že lesby mohou mít penis. Prý je to nebezpečný problém, který ohrožuje současnou kanadskou demokracii.

Lowrey má studenty, kteří s ní souhlasí, ale bojí se vyjádřit svůj názor kvůli zastrašování: ,,Nejsou paranoidní. Pokud jste na nesprávné straně, vyhodí vás, a to je pro studenty děsivé.”

POKRAČOVÁNÍ ZDE: Spisovatelka J. K. Rowling a univerzitní profesorka Kathleen Lowrey čelí kritice za své extrémní názory: „Muž nemůže otěhotnět a Žena menstruuje.“ Jaká opovážlivost

 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.