Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Spojené arabské emiráty odhalují své plány související s BRICS
Spojené arabské emiráty považují své členství v BRICS za příležitost k rozvoji obchodu a plánují vložit více kapitálu do Nové rozvojové banky (NDB), uvedl v pondělí pro agenturu Bloomberg ministr hospodářství Abdulla bin Touq Al Marri.
Abú Zabí se k NDB připojilo před dvěma lety a nyní patří mezi šest nových členů, jejichž vstup do společenství BRICS byl schválen minulý týden. Argentina, Egypt, Etiopie, Írán, Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty se od ledna 2024 stanou plnoprávnými členy skupiny BRICS sdružující významné rozvíjející se země.
NDB byla založena v roce 2014 Brazílií, Ruskem, Indií, Čínou a Jihoafrickou republikou s cílem poskytovat finanční prostředky na projekty v oblasti infrastruktury a udržitelného rozvoje. Banka oficiálně zahájila činnost v roce 2015 a později se k ní připojily Bangladéš, Spojené arabské emiráty, Egypt a Uruguay. O členství jedná také Saúdská Arábie.
„Ve skutečnosti se chystáme investovat mnohem více“ a „skutečně“ vložíme do banky kapitál, uvedl ministr SAE, aniž by upřesnil částku.
Podle agentury Bloomberg představují SAE pro NDB „potenciálně bohatého přispěvatele“, spravují státní kapitál v hodnotě přes 1 bilion USD. „Třetí největší producent OPEC (International petroleum cartel, pozn.př.) může poskytnout BRICS mnoho finančních prostředků“, napsal zdroj.
Rozšířený BRICS bude tvořit téměř 40 % světové ekonomiky.
Al Marri vysvětlil, že Spojené arabské emiráty budou nadále rozvíjet obchod se Západem a zároveň posilovat obchod s méně rozvinutými zeměmi Jihu.
Členství v BRICS je pro SAE „významné“, zdůraznil ministr. „Vstup do BRICS přidá SAE mnoho k multilaterální podpoře světa. Zaměřuje se na globální obchod a SAE byly vždy globálním centrem,“ uzavřel.
Podle analýzy globálních údajů zpravodajských agentur RBK a TASS bude společný hrubý domácí produkt (HDP) rozšířených zemí BRICS podle parity kupní síly činit zhruba 65 bilionů dolarů. Podíl bloku na celosvětovém HDP by se tak zvýšil ze současných 31,5 % na 37 %. Pro srovnání, podíl skupiny vyspělých ekonomik G7 se v současnosti pohybuje kolem 29,9 %.
Zdroj: rt.com
Pravidla diskuze
Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, neobsahují projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, pseudo-ezoterické bludy a jsou k tématu.
Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků, stejně tak psát celé věty kapitálkami.
Komentáře není dovoleno využívat jako chat a místo pro osobní spory.
Veškeré URL odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem, čeho se video týká a o čem pojednává. Odkazy bez popisu jsou považovány za spam.
Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor, což může trvat až 25 hodin. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti prostřednictvím e-mailu nic neurychlí.
Předem děkujeme za respektování těchto pravidel.
vláda začíná obracet a chce znárodnit plynovody ….. a pak že se nic zásadního neděje
ono celkově RWE se nějak transformuje i v německu…
Je to příběh, který ukazuje, jak moc se změnila doba. Ve středu 23. srpna 2023 rozhodla pravostředová koaliční vláda Petra Fialy, že od německé energetické skupiny RWE koupí společnost RWE Gas Storage, která vlastní šest podzemních zásobníků plynu. To je 36 procent celkové kapacity zásobníků na území České republiky. O plánu na tento nákup se nikdy nevedla žádná veřejná debata. O nápadu zestátnit plynovou infrastrukturu nikdy předtím veřejně nemluvil premiér Petr Fiala ani ministr průmyslu Jozef Síkela, který celý obchod připravil a do vlády přinesl.
https://echo24.cz/a/H4q39/tydenik-echo-analyza-zlamalova-plynovody-fiala-zestatnuje-co-zeman-zprivatizoval
Německý energetický gigant RWE zahájil demontáž větrné farmy, aby uvolnil místo pro další rozšíření povrchového dolu na hnědé uhlí v západním regionu Severního Porýní-Vestfálska.
Jedna větrná turbína již byla demontována a dalších sedm má být odstraněno, aby se vytěžilo dalších 15 až 20 milionů tun takzvaného „hnědého“ uhlí, což je nejvíce znečišťující zdroj energie.
https://euobserver.com/green-economy/157364
A proč byly pro domácnosti doporučovány kotle na hnědé uhlí? Prý jsou ekologičtěšjší nebo co?!