Imigrační úředníci ve Spojených státech „plánují zahájit deportaci asi milionu nelegálních přistěhovalců, kteří již dostali soudní příkaz k odchodu ze země“.

Sdělil to Ken Cuccinelli, úřadující ředitel Imigračních a Občanských služeb Spojených států, v televizním pořadu „Face the Nation“ ve zprávách CBS News.

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

„Imigrační a celní úředníci mají stovky tisíc zpožděných deportací,“ řekl Cuccinelli ředitelce programu Margaret Brennanové. Očekává se, že Imigrační a Celní Kontrola (ICE) začne pracovat na deportacích už tento týden (15.7.)

ICE je povinen „najít, zadržet a poté deportovat přibližně milion lidí, kteří mají konečné soudní příkazy,“ řekl Cuccinelli Brennanové, snažíce se hájit projekt proti kritice demokratické opozice, která kvalifikovala útoky proti rodinám přistěhovalců jako „nelidské.“

„Tito migranti byli ve správním řízení, avšak nyní mají konečné příkazy k vyhoštění ze země,“ řekl Cuccinelli. Dodal také, že: „skupina těch (přistěhovalců bez dokumentů) s konečnými příkazy k vyhoštění je obrovská.“ Podle oficiálních údajů jsou agenti ICE „znepokojeni“, aby se znovu nezačaly nájezdy ilegálních migrantů, kteří v minulosti interferovali s imigračním zákonem USA.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Pokuty těm, kteří zůstávají v chrámech a církevních komunitách

Minulý týden začaly dostávat ženy – imigrantky bez dokumentů žijící pod ochranou chrámů, kostelů nebo náboženských komunit, považovaných ve Spojených státech za svatyně, dopisy od Imigrační a Celní Kontroly (ICE).

V těchto dopisech se upozorňuje, že jestliže „dobrovolně odmítne“ opustit zemi, tak kromě příkazu k vyhoštění budou muset federální vládě zaplatit pokutu ve výši 799 USD za den poté, co byla v roce 2017 jejich žádost o azyl zamítnuta.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Byly případy, jako například případ nezdokumentované mexičanky, Edith Espinal (chráněné menonitským kostelem v Kolumbusu, v Ohiu), která přišla do Spojených států jako teenager, a jejíž účet za „podvod nebo spiknutí“ činí půl milionu dolarů.

Zásadová katolička, oddaná Panně Marie Guadeloupské žije ve stejném menonitském kostele, který se postavil, podobně jako mnoho jiných míst ve Spojených státech, na stranu nezdokumentovaných pod hashtagem „Let Edith Stay“ (Ať Edith zůstane).

Dopisy zaslané tento týden překvapily pastory, kněží i pro-imigrační aktivisty, stejně jako církve i nemocnice a školy, protože právě tyto byly vyloučeny z razií imigračních úřadů.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Jak se však zdá, toto období právě skončilo.

pro tadesco přeložil Pedro | zdroj: 1

K tomu dodám, že podle některých zdrojů citovaných Fulfordem, budou zátahy na ilegální migranty většinou krytí pro zatýkání zločinců z řad chazarské mafie.Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.