O svých vlasech pravděpodobně přemýšlíte každý den, i kdybyste řešili jen to, zda jste si nepokazili účes během jízdy autem. O čem však pravděpodobně nepřemýšlíte, je to, co vaše vlasy vypovídají o vašem zdraví. Změny ve vzhledu vlasů mohou být příznakem nějakého skrytého zdravotního problému. Nebo toho, že o své vlasy musíte lépe pečovat. Nebo změnit šampon, který právě používáte.

Co se vám vlasy snaží říct o vašem zdraví:

Suché vlasy znamenají, že potřebujete jíst víc zdravých tuků

Suché vlasy může někdy způsobit nedostatek vlhkosti v zimním období. Ale pokud jsou vaše vlasy suché po celý rok, možná budete muset začlenit do svého jídelníčku více zdravých tuků.
Suché vlasy jsou nevýrazné, křehké a náchylné k poškození. Pokud je chcete vyživit, do své stravy začleňte zdravé tuky, jako je avokádo, olivový olej a losos. Olejové zábaly také pomohou.

Lámavé vlasy mohou být způsobeny nedostatkem železa a zinku

Lámavé vlasy mohou být projevem nedostatku železa, nebo zinku. Tyto minerály jsou zapotřebí pro tvorbu keratinu. Pokud ho máte nedostatek, dochází ke změně struktury vašich vlasů, které začnou být lámavé.

Železo a zinek můžete doplnit prostřednictvím doplňků stravy. Nebo si můžete upravit jídelníček tak, že budete jíst pokrmy s vysokým obsahem těchto dvou minerálů, jako je libové červené maso a luštěniny.

 

Pokračování článku: Stav vlasů vypovídá o vašem zdraví

.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.