…..najednou zastavit příliv migrantů je možný a najdou se i policisté, kteří vše kontrolují. Sice jenom na několik dní, ale ukázali, že když je dobrá vůle, jde všechno….

08:54

[wp_ad_camp_1]

Stop vylodění na Sicílii kvůli G7. Ventimiglia kolabuje – na hranicích se kupí migranti.

Pobřeží Sicílie bude tabu po dobu sedmi dní kvůli G7, který se bude konat ve městě Taormina ve dnech 26. a 27. května. Ventimiglia – na hranicích s Francií se kupí migranti. 500 migrantů je roztroušeno mezi pláží a centrem města.

G7, STOP dovozu migrantů kvůli gigantům z NATO, ale tak ono to opravdu jde?

 

Taormina je kvůli G7 obrněná … (Taormina Today)

Pobřeží Sicílie bude po dobu sedmi dní tabu. Bude platit zákáz kvůli summitu velikánů – G7, který se bude konat ve městě Taormina ve dnech 26. a 27. května. Bezpečnostní opatření již začalo fungovat a od 15 května se progresivně snižují příjezdy …To znamená, že žádná loď se od 26 května nepřiblíží a že dokonce i lodě plné migrantů budou muset zakotvit jinde než na Sicílii.

Směrnice, kterou podepsal šéf policie Franco Gabrielli stanoví, že v následujícím období se lodě musí vyhnout Sicilským přístavům : nejdříve to platí v přístavu Messina a to od půlnoci dne 18. května 2017 až do 24. hodiny dne 28. května; všechny ostatní přístavy na Sicílii, od půlnoci 22. května 2017 až do 24 hodiny dne 28. května.”

Chránit mocné při mezinárodních summitech je nedotknutelný princip. Ale otázku ,,jejich panstvu” a všem těm politikům, kteří v posledních měsících a letech uvedly, že příjezdy migrantů jsou nevyhnutelným osudem, musíme položit: ,,Takže nakonec zastavít přistání migrantů můžete?”

Najednou to, co se zdálo dle všech ,,lidumilů” nemožné, že „přistání jsou nezastavitelná“, se stává realitou: přistání jsou zastavena, ale jen na týden a jen na Sicílii …

 

[wp_ad_camp_1]

Přibližně 8000 policistů bude zajišťovat bezpečnost ,,hlavám států” před eventuálním útokem z řad teroristů, kteří mohou být mezi přijíždějícími migranty, jak se uvádí ve video – reportáži. Ochrana, kterou řadové obyvatelstvo nedostává …

Ze stejného důvodu, k příležitosti summitu, který se konal ve městě Bari od 11. do 13. května, byl pozastaven Shengen a byla znovu aktivována kontrola na pozemních hranicích, moři a ve vzduchu. Tato norma zůstane v platnosti až do konce tohoto měsíce.

Takže na Sicílii na jeden týden příliv migrantů bude pozastaven, na druhé straně, ale u severních hranic Itálie se migranti kupí … jako například tradičně ve Venimiglia.

V posledních hodinách ve Ventimiglia zintenzivněli příjezdy.

 

Tohoto se obávali místní obyvatelé již začátkem měsíce: občané žádají řešit tuto neúnosnou situaci a problémy s tím spojené.

V Parku Roja je 252 imigrantů, kteří jsou hosty v přijímacím středisku Červeného kříže. V současné době je kapacita plná a nové příjmy nejsou možné. Ve městě se odhaduje asi 300 dalších takzvaných „autonomních “ migrantů roztroušených mezi pláží, pobřežím a ústím řeky Roja, nádražím a ulicemi centra města a dokonce i v prostorách železničního mostu.

Dnes v noci se shromáždilo přibližně 500 migrantů na prostranství bývalé celnice, kam pro ně někteří aktivisté přivezli jídlo.

Je vyhlášena pohotovost: hygienická situace se zhoršuje každým dnem a to zejména u vlakového nádraží.

 

Obyvatelstvo je již potřetí za sebou v létě na pokraji zhroucení a vládnou obavy, že v nejbližších dnech nastane opětný nárůst migrace.

Nelegální migranti v pohraničním italském městě s Francií – Ventimiglia. (ilGiornale)

http://www.iltempo.it/cronache/2017/05/16/news/c-e-il-g7-stop-agli-sbarchi-degli-immigrati-in-sicilia-1028546/

http://roma.corriere.it/notizie/cronaca/17_maggio_14/migranti-sbarchi-vietati-una-settimana-il-g7-taormina-5a20322a-38df-11e7-8530-ea2b12fbdf2c.shtml

http://www.ilgiornale.it/news/cronache/tornata-lemergenza-ventimiglia-invasa-dai-migranti-1397890.html

Zdroj (1)

[wp_ad_camp_1]
Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.