;
Nočné nepokoje vypukli v nemeckom Lipsku. Demonštranti hádzali po policajtoch pivové fľaše i kamene, tí opätovali útok slzným plynom.

V najväčšom meste nemeckej spolkovej republiky Sasko v noci eskalovali nepokoje. Tie vyvolal zámer úradov vyhostiť z krajiny sýrskeho migranta. Na Hildegardstraße sa  zhromaždila včera vo večerných hodinách spočiatku skupina 30 demonštrantov. Neskôr sa pridali stovky ďalších a podľa RTL tam bolo okolo 500 ľudí.

Protest ľudí, ktorí sa búrili proti zákonnému vyhosteniu Sýrčana, sa vymkol spod kontroly. Niektorí demonštranti vyniesli na ulicu nábytok, aby zabránili odísť policajnému autu. Iní sa postavili, alebo si sadli rovno pred auto. „Sme tu, sme hluční, pretože nám kradnete našich susedov“ cituje jedného z protestujúcich nemecký denník Leipziger Volkszeitung.

 

 

 

Polícia: Napadli nás, museli sme reagovať

Policajti chceli pôvodne vyhostiť muža o 20.30, ale podľa ich slov sa im v tom demonštranti snažili zabrániť. Policajná operácia pokračovala aj keď cudzinec už nebol na mieste. Protestujúci bránili v odchode policajtom. Po polnoci vyústil do násilných stretov, počas ktorých zrejme niekoľko ľudí utrpelo zranenia.

Protestujúci hádzali na policajtov kamene a pivové fľaše. Policajti nasadili slzný plyn. „Naše sily boli napadnuté, museli sme okamžite reagovať a použiť donucovacie prostriedky,“ obhajuje zákrok saská polícia.

 

 

 

V nočných hodinách polícia vyzývala ostatných ľudí, aby sa vyhli miestu až do ukončenia policajného zásahu. Protestné zhromaždenie na Hildegardstraße sa rozpustilo okolo 01:30.

Vyhosteného kurdského Sýrčana mali nemecké úrady vrátiť do Španielska, pretože tam prvýkrát prekročil hranice EÚ. O jeho osude však nemecké média zatiaľ nepriniesli žiadne bližšie informácie.

zdroj: 1
Tak toto snad není možné. Pět set protestujících – buď sluníčkáři s vymytým mozkem, nebo zaplacení užiteční idioti, nebo „C“ je správně, tedy kombinace obou možností.
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.