České alternativní čtenáře nedávno pobouřil nestydatý článek, který vyšel na webu G.cz, ve kterém se píše, že číslo ‘666 je čistá pověra a že si to můžete i klidně vyzkoušet. Byla jsem požádána o vyjádření a vysvětlení. Je docela zajímavé, že je tento web bez názvu označený pouze písmenem G. Nebudu to hlouběji rozebírat, kdo čte mé články o symbolice, ten ví o co jde. Symbol G figuruje u svobodných zednářů. Záměr, nebo úplná náhoda? To posuďte sami. Patří firmě Extra Online Media, která stojí i za jinými weby, jako bulvár Extra.cz a mnoha dalšími. Je zřejmé, že to rozhodně není web, který by zaměstnával znalce symboliky, či hermetismu.

Je jasné, že daný pisálek fušuje do tematiky, o které absolutně nic neví, vůbec se v ní neorientuje a nemá ani základní znalosti nebo zkušenosti o věcech, o kterých píše. Článek je směsice různých obecně známých zdrojů. Doporučení magického postupu u zrcadla, který – a to ví každý kdo trochu čte – je velice nebezpečný a díky kterému už mnoho lidí přišlo do obrovských problémů. Jak to vypadá, když někdo fušuje do tematiky, o které nic neví? Pojďme se na to podívat a uvést věci na pravou míru.

Písmeno G je součást znaku Svobodných zednářů.

Téma se otevírá obecnými poučkami o čísle ‘666, které všichni známe a tvrdí, že číslo v lidech stále vzbuzuje obavy, přestože jde hlavně o pověrčivosti a ve skutečnosti o nic nebezpečného nejde. Jako „důkaz” k tomuto tvrzení doporučuje, aby si čtenáři vyzkoušeli malý pokus. Máte jít o půlnoci před zrcadlo a nahlas před ním říct číslo ‘666, dokonce prý můžete přidat větu, že vzýváte satana. Jako vhodné místo na pokus doporučuje temný sklep.

Pokračování článku: Stránka G.cz nabádá lidi k vyvolávání Satana: Nezkoušejte to!!!

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.