Americký student Lake Ingle při hodině hlasitě reagoval na slova hostujícího transsexuála, který hovořil mimo jiné o takzvaném bílém privilegiu a sexismu. Ingle prohlásil, že jsou pouze dvě pohlaví – mužské a ženské. Netrvalo dlouho a za pravdivou větu mladík zaplatil.

Škola se rozhodla, že mladíka, který se původně bál pouze špatné známky, z kurzu vyhodí a tím mu pěkně znepříjemní život. Ingle totiž bez tohoto kurzu nemůže školu dokončit.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Student měl mít podle zprávy výbuchy hněvu a také nerespektující poznámky k platnosti trans identity. O podivuhodné situaci informoval server Fox News.

Škola mladíkovi dala „šanci“. Pokud se Ingle písemně omluví a rozebere své „hříchy“ a vysvětlí, jak hluboce se mýlil, bude se moct vrátit do kurzu. 

 

Ingle se má škole omluvit.

Ingle se má škole omluvit.

Na začátku hodiny se ale bude ještě muset třídě omluvit za své chování.

Ingle něco takového odmítl a škole se hodlá postavit. Na sociálních sítích ho podporuje hodně lidí, ovšem v tomto případě mu to není moc platné. Škola si prostě stojí za tím, že se zachoval nekorektně a měl by za to pykat. Nabízí se ale otázka: Je vhodné trestat takovýmto způsobem studenta za pravdivou poznámku?

 

[wp_ad_camp_2]

 

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.