Je zvláštní, že i v moderní době je ještě stále zvykem přivážet přátelům, kolegům a známým suvenýry z cest. Také jdeme-li někam na návštěvu, často něco takového s sebou bereme jako pozornost. Dobrá – zdálo by se, že suvenýry konec konců nemohou nikoho urazit ani mu nic zlého způsobit. Vždycky je možné dárek, o který jsme nestáli, strčit někam do komory nebo do poličky nahoře vzadu a šťastně na něj zapomenout.

Existuje však víra, že když někdo nezná pravidla, neví co se má a co nemá darovat a jak se to má provést, může to vést k nenapravitelným následkům, a to i u zatvrzelých ateistů. Za starých dob věnovali lidé výběru takových předmětů velikou péči a třeba v Číně nebo v Japonsku tato pozornost přetrvává dodnes.

Maska

Tento tradiční symbol zvěrokruhu Blíženců je často projevem pozornosti, kterou lidé někomu darují, ať už jsou to přátelé nebo ti nejbližší. Málokdo ví, že právě maska, která je někdy vnímána čistě jako jakýsi talisman nebo zajímavost, může také být předmětem přinášejícím neštěstí a nesváry. Platí to zejména pro masky staré, v minulosti už použité.

Při nákupu je třeba masku důkladně prohlédnout a neváhat zeptat se prodavače, jak starý ten předmět je. Na masce by neměly být žádné viditelné cizí stopy, kapky krve či jiné, střípky nebo jehly ani jiné takové věci. Ty jsou totiž vždycky důkazem, že maska byla kdysi používána k magickým rituálům a nepochybně je nasycena nedobrou energií. Pokud se vás při prohlížení masky zmocní nedobré pocity a pochyby, nekupujte ji a vraťte ji zpět do regálu. Člověk dokáže i podvědomě vycítit zlo a některé masky mohou být vyobrazením jen málo známých temných božstev.

Pokračování článku: Suvenýry z cest, které bychom neměli dávat nikomu

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.