Přemýšleli jste nad tím, odkud se vzaly rituály prováděné v kostelech? Také jste se zarazili, když farář prohlásil ,,Krev kristova, tělo kristovo” a pak pil z poháru a jedl oplatky? Také jste si kladli otázku, proč nikoho neděsí tento symbolický kanibalismus? Pokládali jste ty nepříjemné otázky, na které církev nemá odpověď? Já ano.

[wp_ad_camp_2]

Každý kdo se trošku zajímá o historii ví, že křesťanství (i jakékoli jiné náboženství) je uměle vytvořený nástroj pro ovládání lidí. Moc církve v moderní době, je jen směšný malý zlomek toho, čím vládla v minulosti. V dobách, kdy bylo potřeba našim předkům násilně vnutit toto parazitické náboženství a dostat jim z hlav pohanství a pohanské bohy, bylo mnoho prvků, které vidíme při dnešních kostelních rituálech, převzato právě z těch kruhů, proti kterým církev tak moc brojila a jejichž členy vraždila, pronásledovala a upalovala.

Vždycky jsem přemýšlela nad věcmi, které se v kostelech děly a zdály se mi podezřelé už odmalička. Například na mě nepůsobily dobře všudypřítomné kříže. Koukat se dvě hodiny na zkrvavenou sochu umírajícího Ježíše přibitého na kříži, ve mně opravdu nevyvolávalo pocity požehnanosti a přítomnosti boha, ale spíš depresi a úzkost.

Pokračování článku: Svaté přijímání a jeho souvislost s čarodějnictvím a kanibalismem

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.