Smrtící a vysoce nakažlivý virus Eboly, který v minulosti trápil jen několik zemí ve střední Africe, je na cestě do Evropy. Díky globalizaci a masové migraci před ním Evropané mohou jen těžko uniknout. Na epidemii této choroby se nyní připravuje Švédsko – častý cíl afrických migrantů, kterým vyhovuje štědrá ruka švédského sociálního systému.

Univerzitní nemocnice v Malmö připravuje izolované centrum pro nakažené Ebolou.

Podlé odborníků není otázkou zda, ale kdy epidemie vypukne v plném proudu, říká lékařka Maria Josephson. Nicméně zařízení, které bude hotové až na konci roku 2019, bude moci pečovat jen o pár pacientů. Pokud by se nákaza rozšířila ve větších rozměrech, kapacity nebudou stačit.

 

[wp_ad_camp_2]

Aby nevzbudily mezi veřejností poplach, úřady o chystaných opatřeních mlčí. Ani nedochází ke koordinované celostátní aktivitě, a ta je ponechána na krajských radnicích. Prvním krajem, či oblastí, která se ve Švédsku připravuje, je právě Skåne, jejíž hlavním městem je Malmö. To má z velkých švédských měst největší procento cizinců.

Ebola je v současnosti neléčitelná, a pacient buď přežije, nebo ne. Inkubační doba, tedy doba od nákazy do propuknutí nemoci, může být mezi pár dny a měsícem. Tedy pokud se virus skutečně rozšíří, než se na to přijde, může být zasaženo velké množství lidí.

zdroj: 5, 9

 

A pak se dočteme, že Drahoš vyzval Česko, aby si bralo příklad ze Skandinávie. A znovu rozesmál internet. Já nechápu, kdo tohoto užitečného idiota mohl zvolit do Senátu. Bezpáteřního amerického poskoka bez vlastního názoru. Naštěstí se Američanům nepovedlo ho dostat na Pražský hrad, stejně jako se to nepovedlo u dalšího amerického poskoka, profesora Švejnara. Ten Drahoš je už opravdu trapný.

 

Český senátor Jiří Drahoš zveřejnil na své stránce na Twitteru odkaz na článek velebící práci západních zemí s evropskými fondy, čímž vyvolal znepokojení u mnoha svých čtenářů.

Článek v Českých novinách, na který se odvolal Drahoš, cituje několik odborníků, kteří tvrdí, že by Česko mělo následovat příklad západních zemí co se týče rozvoje vědy a image státu. Například místopředseda Rady pro výzkum, vývoj a inovace Karel Havlíček uvedl, že Česko by mělo čerpat více dotací a nespoléhat jen na národní zdroje. Vyzval, aby jeho země přestala být zemí piva, křišťálu, Karlova mostu a českokrumlovských zákoutí a začala se prezentovat jako země vědy a inovací, stejně jako Švýcarsko, Švédsko a Finsko.

tm si dovoluje dodat: Tento údajný „VĚ-T-EC“ začíná mluvit slovy VÁCLAVA HAVLA, který také kritizoval TO ČECHÁČSTVÍ. Hubu plnou marnotratných slov a skutek utek.  A tm si dovoluje dodat. Nebojte brzy všichni skončí…..

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

„Ano, je to přesně tak. Budoucnost Evropy je ve výzkumu, inovacích a používání moderních technologií. Ve Skandinávii či Bavorsku to pochopili už dávno. Co u nás? Kdy přestaneme být pro ostatní zemí montoven a levného piva?“ zeptal se Drahoš ve svém příspěvku.

Ale většina čtenářů nebyla Drahošovým návrhem nadšena.

„Jak pokračuje stavba fabriky na recyklaci, na kterou jste dostal dotace?“ zeptal se Jarda Ká.

„Budeme tedy velmoc v recyklaci plastů? Nebo nějaký konkrétnější nápad? Nevíte?“ položil další otázku Lukáš Pohan.

„Tak s tím pivem prrr. Za kvalitním českým pivem se skrývá mnoho lidského poctivého umu,“ zdůraznil Přemysl Sousedík.

„Ve Skandinávii jsou hlavně na cestě pěkně do prd*le,“ zasmál se uživatel s nickem D. a přidal smajlík.

„Upřímně, nikde jsem ve Vašich textech nenašel ani řádek, jak přesně by se to mělo provést. A už vůbec jsem si nevšiml, že by pro to něco dělala nejhlasitější opozice z TOP 09, když byla ve vládě,“ uvedl Václav Š. David.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

„Já tedy proti českému pivu a jeho ceně žádnou výtku nemám… Vy ano?“ podivil se Ladislav Hrbáček.

„Jiří, že jste pro to něco neudělal, když jste byl v čele Akademie!“ napsal Miroslav Lakomy.

„Tyhle náhodné neurčité tweety končící vždy znovu otázkou, bez pointy, bez návrhu řešení… Mudrování jako dědkové v hospodě. Jediný rozdíl je, že vám pod nos v kanceláři nesmrdí zvětralé pivo,“ domnívá se Mark Evans.

zdroj: 9

 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.