Nedávno mi kamarád dovezl na ukázku jakýsi speciální bílý prášek. Vysvětlil mi, že je to ,,Světelný kořen” a že by jeho užívání mělo posilovat organismus člověka, zejména na energetické úrovni, kdy by měl člověku doplňovat bioenergii. Setkání s tímto doplňkem stravy bylo pro mě fakt zajímavé, protože pixle ve které byl prášek ze světelného kořene uložený, mi v ruce teple brněla. Normálně takové vjemy z potravinových doplňků samozřejmě nemám, takže mě to překvapilo. Opravdu zvláštní… Užívat se ho má zpočátku jen troška, tak jsme si každý do trochy vody rozmíchali špetičku (co se vede na špičku nože) a vypili. Chuťově neutrální. Po chvilce se dostavil příjemný osvěžující pocit v těle. Světelný kořen je tedy opravdu zajímavý doplněk stravy, který by neměl utéct lidem, kteří rádi experimentují a zkouší nové věci.

[wp_ad_camp_2]

Světelný kořen je chutná a výživná zelenina. Hlízy obsahují škrob, bílkoviny, tuk, amylázu, aminokyseliny, saponiny, polysacharidy, slizové látky, vitamíny a 31 různých stopových prvků. Zvláštnost světelného kořene však nespočívá jen v hojnosti a měřitelnosti obsažených látek a v jejich vyváženém poměru, nýbrž především v tom, že hlíza obsahuje vysoký a jedinečný potenciál světelného éteru.

Podle dr. Rudolfa Steinera má tato rostlina jako jediná schopnost uchovávat světelný éter, který člověk potřebuje stále více. V medicíně se hovoří o světelné látkové výměně, která se stále více „ztemňuje“, což je dokonce zvnějšku měřitelné. To je zapříčiněno jednak „moderní“ výživou, druhak stále omezenější schopností člověka přijímat světlo smyslovými orgány. Například velice málo chodíme venku bosky a málo na nás přes den dosáhne sluníčko, když jsme pořád někde zalezlí v budovách.

 

POKRAČOVÁNÍ ZDE: Světelný kořen: Hlíza, která v sobě kumuluje bioenergii

 

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.