…..a to dokonce mnoho let. Nadchází ale období, kdy skutečně ke krachu dojde, co bude následovat potom, nikdo neví. Zajímavá úvaha na blogu nemesis.sk….

07:54

Dôvod prečo bankári urobia nemožné aby udržali systém pokope do volieb v USA

Zdá sa, že v globálnej ekonomike začína pekne horúce leto. Fedu sa pomaličky ale iste nedarí držať pokope integritu akciového trhu. Žvásty o tom, že Fed rieši ekonomiku USA alebo zamestnanosť treba ignorovať. Fedu je úplne jedno či v USA budú jesť potkany, pretože ekonomika USA je vykradnutá ako novinový stánok na východoslovenskom sídlisku. Centrálne banky majú v súčasnosti starosť o to aby neboli trhovým mechanizmom zobjektívnené ceny aktív a aby držali maškarádu toho, že ozdravenie ekonomiky je už tu. Ak by sme zarátali reálnu mieru inflácie, potom ekonomika USA stagnuje posledných 7 rokov. Finty ako nulové úrokové miery, záchranné balíky pre bankový sektor a vlny kvatitatívnych uvoľnení nepriniesli ekonomike produktov a služieb nič. Mali jedinú úlohu – udržať na nohách západný finančný sektor. Naposledy keď prišiel krach, po tom čo Greenspan nafúkol bublinu hypotekárneho trhu lacným kreditom, nastal kolaps cien aktív a západným bankám to utrhlo ksicht. Vypadá to tak, že podobná situácia sa opäť varí. Centrálne banky sa desia, že ceny finančných aktív by mohli opäť skolabovať a spraviť tak západné banky insolventné.

[wp_ad_camp_1]

Verím však, že urobia nemožné aby systém vydržal do volieb. Ak by počas posledných mesiacoch administratívy demokratov začal opäť kolaps ekonomiky tak ako na konci kraľovania Busha z rodu Bushovcov, potom by to mal Trump isté. A pani predsedníčka Žaneta potrebuje za prezidenta demokrata. Alebo babku demokratku. Ich skorumpovanosť a fantázia v procese vyrdbávania s ľuďmi je prakticky bezhraničná. Príkladom môže byť audit, ktorý sa podaril Ronovi Paulovi. Audit bol len čiastočný a samozrejme Fed nijako neohrozil. Podarilo sa v ňom však zistiť, že Fed tajne poskytol zahraničným, hlavne európskym bankám 16 biliónov dolárov. To je 20% svetového HDP vytvoreného z ničoho, posunuté popod stôl kamarátom aby celý systém nepadol na hubu. To je 20x toľko čo bolo v záchranných balíkoch poskytnutých americkým bankám po vzniku poslednej krízy, ktoré boli označené za kontroverzné a niektorým senátorom sa pri ich schvaľovaní vyhrážali stanným právom. Nereportované, mimo oficiálne kanály finančného systému, ani slovko v médiách. Preto verím, že majú pár vecí ešte v zálohe.

Jediné, čo drží týchto skorumpovaných parchantov za fusaklu sú trhy drahých kovov, ktoré si nemôžu naťukať na klávesnici tak ako momentálne potrebujú. Povedia, že teraz nemôžu dvíhať miery a spustia ďalšiu vlnu tlačenia, záporné miery, skásnu účty sporiteľov a dôchodkových fondov. Toto všetko môžu spraviť a prašivý ľudský odpad v médiách bude len pritakávať, obhajovať a šíriť ich agendu tak ako doteraz. Otočia o 180 stupňov a zo začínajúceho ozdravenia a zrazu stane nestabilná globálna ekonomika kvôli celej sérii externých vplyvov s ktorými naše najväčšie mozgy v centrálnych bankách nerátali. Akurát ja som sa na tomto blogu vyše roka vzrušoval nad tým, že toto je presne smer ktorým sa budú uberať. Keď minulý rok médiá papagájovali koniny o ozdravení a dvíhaní mier, nechápal som či sú páni v redakciách našich plátkov na drogách alebo si nevedia dať dokopy 2 a 2. Zo 4 výtlakov úrokových mier, ktoré Fed plánoval na tento rok je zatiaľ nula a s božou pomocou bude jeden. Možno, a to skutočne len možno dvihnú miery v lete. Lebo potom nastane volebná reality show. Ak by dvihli na konci leta alebo v jeseni, trhy pôjdu do kolien a Trumpovi nahrajú na víťazný gól.

Ale ani teraz v lete nie je výtlak istý. Čísla z americkej ekonomiky vyšli za máj strašne špatné, v Británii sa plánuje Brexit, predvolebná šaškáreň naberá na obrátkach a drahé kovy opäť prudko rastú. V lete majú manažéri fondov väčšinou dovolenky a za tejto situácie hodiť na trhy ďalšiu pumu by mohlo narobiť veľa paseky. Každopádne je to posledné okno kedy si to Fed bude môcť dovoliť, ak nechece Trumpa za prezidenta. Iba žeby chcel. Alebo keby sa zjavilo strašidlo zrýchľujúcej sa inflácie. Poďla toho čo Žaneta a pred ňou Ben kotkodákali o výtlaku úrokových mier, teda nízka miera nezamestnanosti a inflácia nad 2%, Fedu vôbec nič nebráni miery posunúť vyššie. Miera oficiálne nezamestnanosti klesla a to aj napriek tomu, že v máji bolo vytvorených absurdne malé množstvo pracovných miest. Taktiež inflácia prekračuje magickú 2% hranicu. Samozrejme, nezamestnanosť sa kalkujuje len z krátkodobo nezamestnaných, pretože keď si 4 týždne nehľadáte prácu ste vyradení zo štatistík. Síce prácu človek nemá ale nie je nezamestnaný, lebo si prácu nehľadá. Bez ohľadu na to či sa mu nechce robiť alebo hľadanie vzdal, lebo žiadne voľné miesta v ekonomike nie sú. Preto môžu mať v USA oficiálnu nezamestnanosť pod 5% a zároveň najnižšiu mieru pracovnej participácie od 70. rokov.

Západné centrálny banky strácajú kredibilitu už nielen pred chytrými peniazmi ale aj širším spektrom investorov. Stále sme ešte nedosiahli kritické množstvo, ale z posunov ceny drahých kovov a akcií ťažobných spoločností naskakuje bankovej mafii husia koža. Kredibilita je to jediné čo im ostalo. Kompletne vytunelovali americkú ekonomiku a onedlho sa nebudú môcť oprieť ani o svoju vojenskú mašinériu. Jednak hlavne preto, lebo za doláre nebudú môcť ani natankovať svoje trápne lodičky rozložené po celom svete a vojaci v miliardách vojenských základní po zemeguli budú hladovať, lebo im nikto za doláre nebude chcieť predať ani plesnivý chleba. Ale aj preto, že veteráni sa začínajú prebúdzať. Keď si človek pozrie stránky ako Veterans Today, má pocit, že onedlho budú za teroristov označení mladíci, ktorí bankovej mafii dali svoje životy, končatiny a zdravý rozum. Táto banda funguje ako mafia. Zoberme si len posledných 10 rokov. Paulson, ktorý sa za posledné mesiace kraľovania Busha stal ministrom financií a bol autorom záchranných balíkov pre americký finančný sektor. Bývalý riaditeľ Goldman Sachs. Draghi, ktorý sa teraz strápňuje ako predseda Európskej centrálnej banky. Bývalý riaditeľ Godlman Sachs Internartional. Alebo Carney, ktorého katapultovali z kanadskej centrálnej banky do Bank of England. Goldman Sachs. Aleno Clintonov Rubin. Alebo najväčší prispievatelia na Obamovu kampaň ako aj teraz tetke demokratke Hitlery. Goldman Sachs. Toto sú ľudia za ktorých americkí vojaci umierali niekde v púšti, za tieto kreatúry masakrovali žieny a deti. A teraz im to začína dochádzať.

Keď spustili Fed v roku 1913 stála unca zlata 20,67 dolára. Teraz stojí 1250. Počas nasledujúcich dekád tak mohli financovať dve veľké vojny. Technologické transfery západnej elity postavili na nohy Stalina aj Hitlera. Dedo Prescot Bush boj jeden z hlavných patrónov týchto transferov do Nemecka. Sám sa podieľal na zorchestrovaní fašistického prevratu, ktorý bankári chystali v USA v roku 1933 a všetko vyšlo najavo, keď ich natrela americká vojenská legenda generál Smedley Butler. Podarilo sa im nakoniec spraviť z dolára svetovú rezervnú menu. Ale ani to nestačilo. Potrebovali vytvoriť čistý fiat. To znamená oddeliť tvorbu certifikátov s kúpnou silou úplne od zlata a kryť peniaze dlhopismi. Nakoniec sa podari aj tento psí kus po tom čo Nixon dočasne zavrel zlaté okno a dolár bol montovaný na proces petrodolárovej výmeny. Dedovi Bushovi sa neporadilo posadiť sa do vedenia USA. Dokončil to až jeho syn, narkobarón tata Bush, ktorý sa po tom čo bol riaditeľom CIA stal prezidentom USA. Skoro ako Putin. Od 80. rokov mali následne voľnú ruku neustále znižovať úrokové miery, keď ich Volker Texas Ranger vyhnal na 18%. Mohli takto vytvoriť galaktické množstvo peňazí pre financovanie toho čo tata Bush tak rád volal Nový Svetový Poriadok. Rozumejúc tak program kontroly nad všetkými globálnymi zdrojmi a produkčnými kapacitami partičkou nikým nevolených sociopatov. Bushov debilný synak potom vtrhol na povel Rockefellerovcov do Iraku a tatkovi zabezpečil heroinový oceán v Afganistane. A tu sranda skončila lebo ďalej sa už nemôžu pohnúť bez toho aby nedostali od Rusa do držky.

Táto finta s lacným kreditom má však jeden háčik. Každé zníženie mier síce napumpovalo ekonomiku, ale vykradlo z nej kapitál. Vždy keď prišla kríza, Fed od 80. rokov tlačil miery pod ich trhovú cenu, napumpoval do ekonomiky lacný fet a tá sa trochu dala dokopy. Ale každú krízu museli ísť miery nižšie ako pri predošlom znížení, aby mohla byť ekonomika stimulovaná, až kým sme sa nedostali na 0%. S každým znížením bol vykradnutý majetok a úspory Američanov. Tak ako nízke miery v 80. rokoch spôsobili S&L krízu, tak ako lacné miery zničili dôchodkové fondy v 90. rokoch, tak ako lacné miery vytunelovali realitný trh, tak teraz nulové miery vykrádajú korporátny kapitál. Korporátny dlh v USA nesleduje, aj napriek jeho kritickej dôležitosti prakticky žiadny slovenský analysta. Trvalo 50 rokov kým korporátny dlh dosiahol 3 bilióny dolárov. Ale vďaka nulovým mieram sa ďalšie 3 miliardy vytvorili len za 7 rokov. A najväčšia sranda je, že väčšina má len B rating, 25% je v distress zóne a delikvencie v poslednej dobe explodovali. O korporátnom dlhu energetických spoločností som popísal veľa ale to je len špička ľadovca. Čo sa bude robiť keď sa im skomplikuje financovanie vďaka výtlaku mier a keď výtlakom pošle Fed dolár ešte vyššie? Budeme mať 2008 znova a opäť.

Ale to nevadí, pretože Fed príde s nejakým geniálnym nápadom. Ako Hypermário Draghi, ktorý teraz najnovšie na súvahu európskej centrálne banky nakupuje aj korporátne dlhopisy, ktoré by inak stáli nikto nekupoval a erodovali by súvahy európskych bánk. Keď mohol Fed vykupovať špatné hypotéky, prečo by nemohol korporátne dlhopisy. Nulové miery spôsobili, že bolo lacnejšie konkurenciu si kúpiť ako s ňou súperiť pomocou alokácie kapitálu na inovácie a marketing. Načo sa trápiť a riskovať keď si môžem požičať skoro zadarmo? Ke Fed spustil 0%, gigakorporácie si povedali Tak a teď si vás koupím všecky. Požičiate si skoro za nič a buď skúpite konkurentov, alebo vlastné akcie. Zlepšíte tak pomer zisku k voľným akciám, čísla sa zlepšia, manažment to zabije na opciách akcií a všetcí sú happy. Teda až kým nezačne Fed dvíhať miery. Nulové miery sú otravou pre kapitál, likvidujú kreativitu a produktivitu a spôsobujú genocídu dôchodcov.

Voči novej kríze budú aplikované nové recepty avšak z tej istej Keynesiánskej kuchyne. Teda my nič. To nie je vina centrálnych bankárov. Niečo v zmysle, nepredvídateľných faktorov rizika v globálnej ekonomike. Dobrý deň, som centrálny bankár a som tu aby som vám pomohol. Nulové miery a QE tu možno s nami ostanú, aj keď v iných formách. Teraz budú centrálni plánovači zachraňovať ekonomiku zápornými mierami, konfiškáciou účtov a to ako dôchodkových tak aj šporiacich a prenasledovaním bohatých ľudí, ktorí si budú chcieť skovať svoje peniažky niekde v Paname.

Počas posledných 7 rokov tlačenia a hókus posukov inflácia nabrala na obrátkach. Vždy keď Fed pustil rotačky, ceny komodít leteli nahor. Ale CPI samozrejme túto infláciu oficiálne nezaznamenali. Alebo len mierne. Skutočná inflácia bola 2 a viac krát toľko čo inflácia reportovaná. A kto vraví inak, asi nekupuje potraviny a netankuje. Aha zabudol som. V USA energie a potraviny zo štatistík inflácie vyradili. Veď ich aj tak nikto nespotrebuje. Svetová chudoba a stredná trieda tak v reálnych číslach zarábala čoraz menej a ich kúpyschopnosť klesala. Nulové miery spôsobili na západe vyparovanie strednej triedy ale v rozvíjajúcich sa ekonomikách spôsobovali revolúcie. Po prvej vlne kvantitatívneho uvoľňovania sme boli svedkami arabskej jari, kedy do ulíc v Severnej Afrike a na Blízkom Východe vyšli ľudia do ulíc, lebo si nemohli dovoliť kúpiť chleba. USA mali v rukáve Moslimské bratsvo, ktoré chceli na vlne ľudového povstania implantovať do rozvrátených krajín. To sa však nepodarilo. Z Egypta ich vykopli, z Lýbie museli spraviť peklo aby sa tam vôbec dostali a v Sýrii ich Rusi rozdupali na sračky.

Svetová chudoba má nateraz dosť a elity pôjdu po bohatých. Keď písem o elite, nemyslím tým 1% najbohatšej populácie. Je to možno 0,00001%. Samotné elity, ľudia ktorí majú nielen obrovské množstvo prostriedkov, ale pomocou svojich osobných kontaktov sú prepletení v najvyšších politických, korporátnych, vojenských a informačných štruktúrach globálnej mocenskej pyramídy. Ak nechcú teraz vyhodiť do luftu populistické hnutia na západe, mali by dať chudobe na chvíľu pokoj. Samotný fenomén Trumpa a Sandersa ich dosť zneistil. Preto sa zrazu v telke ukazujú daňoví nespratníci z Panama papers. V daňových rajoch je obrovské množstvo peňazí, ktoré môžu pomôcť zachrániť krachujúce banky. Tak ako to spravili na Cypre. Ale to spravili Rusom, západniarom to nespravia. Všakže. Mnoho elitných rodín začína až teraz nakupovať zlato a striebro. Veľká časť samotnej elity, tých niekoľko pár tisíc ľudí v klube, nemá celkový prehľad o tom čo sa robí. Preto sme mohli byť svedkami zdvojnásobenia cien akcií spoločností ťažiacich zlato a striebro behom necelého pol roka. Elita pôjde teraz po bohatých ľuďoch, ktorí si kdekade po svete skovávajú svoje nie tak úplne čisté peniažky. A vtedy trh zlata začne byť celom zaujímavý, pretože ľudí, ktorí majú svoje prostriedky skované v súkromí mimo bankový systém, vo forme zlata a striebra, to môže byť jedno.

Jadra elity sa to nedotkne. Ľudia z Európskej komisie alebo MMF predsa neplatia dane. Zatiaľ elita v USA ešte len vypúšťa testovacie balóniky. Stále je dolár najlikvidnejšia mena a valí sa doň mnoho prostriedkov hlavne z Číny, kde sa bohaté obyvateľstvo rovnako bojí o svoje peniažky a skupuje zlato alebo ich vozí von a kupuje nehnuteľnosti v Kanade alebo Kalifornii. Keď však bude toto prasiatko vykŕmené, pekne si na ňom pochutia.

Zdroj (1)

[wp_ad_camp_1]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.