Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Starý finanční systém dosáhl svého konce
  Starý finanční systém dosáhl svého konce

  Starý finanční systém dosáhl svého konce

 • Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin
  Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin

  Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin

 • Polsko se připojilo ke globální koalici pro jadernou energii, která vznikla v Dubaji
  Polsko se připojilo ke globální koalici pro jadernou energii, která vznikla v Dubaji

  Polsko se připojilo ke globální koalici pro jadernou energii, která vznikla v Dubaji

 • Nizozemsko utratilo v letech 1995 až 2019 za migranty přes 400 miliard euro
  Nizozemsko utratilo v letech 1995 až 2019 za migranty přes 400 miliard euro

  Nizozemsko utratilo v letech 1995 až 2019 za migranty přes 400 miliard euro

Související zprávy

Svoboda slova skončila!

Rado ostro okomentoval Kisku na Facebooku: Po mesiaci ho doma navštívili policajti!

 19:27

Kvôli poriadne nelichotivému komentáru na sociálnej sieti ho vypočúvala polícia. Rado Mojžiš (31) z Cinobane (okr. Poltár) ostal poriadne prekvapený, keď sa pred jeho domom objavil vyšetrovateľ.

Dôvodom jeho návštevy bola fotka hlavy štátu Andreja Kisku a komentár mladého muža, ktorý znel – „na jeho mieste by som sa nechválil, že som prezident. Lebo jediné pravé miesto pre neho je gulag“. Polícia už začala trestné stíhanie vo veci prečinu útoku na verejného činiteľa.

[wp_ad_camp_1]

Rado okomentoval obrázok, na ktorom je Kiska na profile kontroverzného Slovenského hnutia obrody, ešte koncom apríla. Po vyše mesiaci sa pred jeho domom náhle zjavila polícia. „Vyšetrovateľ mi povedal, že ma prišli vypočúvať kvôli môjmu výroku na adresu prezidenta a že im to mám vysvetliť. Neviem, či ma niekto udal, ale myslím si, že polícia sleduje sociálne siete,“ domnieva sa mladý muž, ktorý ostal z ich návštevy poriadne prekvapený. Kroky mužov zákona sa mu vôbec nepozdávajú a berie to ako zásah do slobody prejavu. Má vraj vedomosti o vypočúvaní troch ďalších ľudí.

Poznámku na sociálnej sieti rieši polícia ako prečin útoku na verejného činiteľa. 4 fotiek v galérii

„Ja som len vyjadril svoj názor na prezidenta. Vysvetlil som to aj vyšetrovateľovi, že som sa nechcel nikomu vyhrážať. Len som tým myslel, že prezident nerešpektuje všetkých voličov a za svojím názorom si stojím,“ skonštatoval Rado. Podľa neho polícia urobila jeho výsluch ako výstrahu pre ostatných. „Neviem, prečo si vybrali práve mňa. Všetci vieme, na čo slúžili gulagy. Vyšetrovateľ sa ma pýtal, či som svojimi slovami chcel likvidáciu prezidenta. Určite nie, tam bol úplne iný úmysel,“ zakončil Cinobančan, ktorý aj naďalej chce písať svoje názory na sociálne siete.

Útok na verejného činiteľa

Polícia už začala trestné stíhanie vo veci prečinu útoku na verejného činiteľa. „Vyšetrovateľ KR PZ v Bratislave zabezpečuje vykonanie a vykonáva všetky potrebné úkony pre rozhodnutie vo veci,“ uviedla bratislavská krajská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová. Nový Čas kontaktoval aj prezidenta, ktorý nemá žiadnu informáciu o tomto incidente. „Polícia v minulosti prezidenta informovala, že monitoruje a preveruje ľudí, ktorí sa vyhrážajú na sociálnych sieťach útokom na iné osoby kvôli vierovyznaniu, inej farby pleti, alebo sa vyhrážajú útokom na prezidenta,“ povedal hovorca Roman Krpelan.

Hrozí mu basa na 3 roky

Marek Benedik, právnik

Marek Benedik, právnik 4 fotiek v galérii

– Je to kritický názor, síce prehnaný, extrémny, možno nevhodný alebo neslušný, ale v demokratickej spoločnosti prípustný. To platí zvlášť preto, lebo sa týka osoby verejného záujmu. K spáchaniu trestného činu preto podľa môjho názoru nedošlo. Verbálne, urážkami na facebooku sa možno dopustiť napríklad trestného činu ohovárania s trestnou sadzbou odňatia slobody na 1 až 5 rokov. Nakoľko v tomto prípade je vedené trestné stíhanie pre trestný čin útoku na verejného činiteľa, teoreticky mu hrozí trest odňatia slobody na 3 roky.

Zdroj (1)

[wp_ad_camp_1]

 

 

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
4 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře