…..konečně se odhalují zločiny farmaceutického průmyslu ohledně očkování. Brzy přineseme překlad od WHO. Nachází se čím dál tím více lidí, kteří jsou insideři a snaží se odhalovat zločiny, které na lidech páchá určitý druh průmyslu. No jaký asi….

11:54

Začiatkom roku 2014 jedna z doteraz najväčších a najdlhších štúdií o mamografii vykonanej na 90.000 ženách počas 25 rokov zistila, že mamografy nemajú žiaden vplyv na úmrtnosť v dôsledku rakoviny prsníka. Počas trvania štúdie úmrtnosť na tento druh rakoviny bola prakticky identická u žien, ktoré absolvovali preventívne prehliadky na mamografe a tými, ktoré ich neabsolvovali.

Okrem toho, približne 22 percent zistených agresívnych rakovín prsníka bolo nesprávnych, čo následne viedlo k zbytočnej liečbe. Výskumníci sa zhodli na tom, že prínos mamografického skríningu by mal byť jednoznačne prehodnotený. Napriek tomu boli úrady verejného zdravotníctva v jednotlivých štátoch príliš pomalé pri aktualizácii svojich odporúčaní. Napríklad, Americká nadácia pre rakovinu (obdoba slovenskej Ligy proti rakovine) stále odporúča podstúpiť mamografické vyšetrenie každý rok pre ženy po 40-ke. Konfliktné informácie vyvolali u žien zmiešané pocity o tom, či je tento skríning prospešný alebo škodlivý. Lekársky panel vo Švajčiarsku však neváhal a vydal jasné rozhodnutie: Už žiadna plošná mamografia.

[wp_ad_camp_2]

 

Prečo dali Švajčiari mamografom zbohom?

Po roku študovania a prehodnocovania dostupných dôkazov a ich následkov na zdravie žien vyhlásil švajčiarsky lekársky panel, ktorý je nezávislým hodnotiacim subjektom, že sú novými informáciami znepokojení. Dôkazy boli proste v príkrom rozpore s globálnym konsenzom tých expertov, ktorí považovali mamografy za bezpečné a schopné zachraňovať životy. Poukazovali totiž na to, že mamografické vyšetrenia dokážu zabrániť len jednému úmrtiu z 1000 žien, ktoré ho podstúpili. Na strane druhej však spôsobujú poškodenia u oveľa viac žien, ako len jednej. Po zhodnotení všetkých informácii im jednoducho nezostala iná možnosť, ako nové plošné skríningové programy na mamografe už viac ženám neodporúčať. Zároveň požadovali uvaliť reštrikcie na už existujúce programy.

Vo svojej správe zverejnenej vo februári 2014 Švajčiarsky lekárky panel ďalej odporučil, že ženy musia byť „jasne a zreteľne“ informované nielen o teraz už sporných prínosoch, ale aj možných poškodeniach spôsobovaných mamografom. Bohužiaľ, stále veľa žien si nie je vedomých, že veda (mainstrémová s dotacemi ) dokazujúca zdravotné prínosy mamografov jednoducho neexistuje. Namiesto toho, aby im bola povedaná pravda, sa u nich zámerne vyvoláva pocit viny, že vynechanie pravidelnej prehliadky na mamografe je vrchol nezodpovednosti ( tak jak u škodlivosti kouření, to se taky ujalo). Povedzme si pravdu, proti takejto taktike sa ťažko bojuje. Je nutné priznať aj to, že dokonca aj mnohí lekári a zdravotnícky pracovníci sú rovnako zmetení a zmanipulovaní ako priemerný človek na ulici. To všetko je dôsledok premyslenej a neoblomnej propagande vedenej médiami a zdravotným systémom. Títo zľahčujú a znevažujú výskum, ktorý odporuje ich agende zameranej na dosahovanie zisku.

[wp_ad_camp_2]

5 faktov o mamografe, ktoré by mala vedieť každá žena.

Pred vaším ďalším (či prvým) vyšetrením na mamografe, by ste sa bezpodmienečne mali oboznámiť s nasledovnými faktami:

  1. Mamografy poskytujú menej prínosov ako si myslíte

V jednom prieskume väčšina žien uviedla, že veria v schopnosť mamografov znižovať riziko úmrtia na rakovinu prsníka aspoň o polovicu a že priamo zabránia minimálne 80 úmrtiam na 1000 vyšetrených žien.

V skutočnosti mamografia ponúka prinajlepšom len 20% zníženie relatívneho rizika a v absolútnych číslach zabráni len 1 úmrtiu z 1000 žien.

  1. Mamografy môžu zvýšiť riziko rakoviny prsníka u žien s mutáciou génu BRCA 1/2

Výsledky výskumu publikované v British Medical Journal (BMJ) ukázali, že mutácia tohto génu zvyšuje riziko vzniku rakoviny z ožiarenia (mamograf používa röntgenové žiarenie).

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Ženy, ktoré boli vystavené tomuto žiarenia v diagnostických dávkach (teda vrátane mamografu) pred 30. rokom života, majú až 2 krát vyššie riziko rakoviny.

Zistilo sa tiež, že táto rakovina z ožiarenia závisí na veľkosti dávky. To znamená, že čím viac vyšetrení, tým väčšie riziko.

  1. Falošné pozitívne nálezy sú bežné (a nebezpečné)

Riziko, že pri 10 vyšetreniach na mamografe budete mať falošne pozitívny výsledok je neuveriteľných 58 až 77 percent.

Ak je žene oznámené, že môže mať rakovinu prsníka, spôsobí to u nej značnú úzkosť a stres.

Medzitým budete podrobená ďalšej sérii testov ako napríklad biopsie, ktoré majú svoje vlastné riziká. A to všetko podstúpite úplne zbytočne.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

  1. Mamografy nemusia fungovať, ak máte husté tkanivá

Až 50% žien má pomerne husté prsné tkanivá, čo spôsobuje, že snímky z mamografu sa veľmi zle čítajú.

Husté zdravé tkanivá, rovnako ako rakovinové tkanivá, vyzerajú na snímkach biele, čo rádiológovi prácu nesmierne sťažuje. Je to podobné ako sa pokúšať nájsť snehovú vločku v snehovej metelici.

V niektorých amerických štátoch ako Kalifornia, Connecticut či New York boli prijaté zákony, ktoré v prípadoch hustého tkaniva ukladajú rádiológovi povinnosť informovať ženu, že pre ňu je mamograf zbytočný. Podobný zákon sa teraz chystá aj na federálnej úrovni.

Ako je to s informovaním na Slovensku? To si môžete domyslieť sami…

  1. Existujú aj iné skríningové možnosti

Dnes už majú ženy k dispozícii aj iné možnosti vyšetrenia. Každé má samozrejme svoje silné aj slabé stránky. Vy však máte právo o nich vedieť a hlavne, právo si vybrať.

[wp_ad_camp_2]

prevzaté z http://www.badatel.net/preco-svajciari-zrusili-preventivne-prehliadky-na-mamografe/

Zdroj: Why So Many Mixed Messages on Mammogram Benefits?

Další pohled na takzvané naše vědce tady – kdo platí výzkum, ten má pravdu: 
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/valku-profesoru-zazehla-tajna-nahravka-ostemploval-ji-znalec-86990?dop-ab-variant=0&seq-no=1&source=hp&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

To  stejné je i s předvolebními průzkumy – kdo jej platí, ten jede. 
No a až někoho porazí čínský virus, zazpívá vám nad hrobem ministr zdravotnictví:
 

 

Včera jsme se mohli dočíst o podání trestního oznámení na jednu ženu, která hovoří naprostou pravdu. Ano, za pravdy dnes chodí lidé do vězení!!!!!

 

Poplašné video odrazuje ženy od mamografu. Ministerstvo podalo trestní oznámení

23. ledna 2020  17:20
Internetem se šíří video, ve kterém žena nabádá další, aby nechodily na preventivní vyšetření prsou mamografem. Podle ní jsou takové prohlídky zbytečné a nebezpečné. Kvůli videu podalo ministerstvo zdravotnictví již trestní oznámení.
Video odrazuje ženy od vyšetření na mamografu | (2:48) | video: Akademie celostního zdraví

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

„Před nedávnem mi přišel dopis od zdravotní pojišťovny, ať se objednám na preventivní vyšetření prsů, konečníku, děložního čípku. Se všemi statistikami úmrtí na rakovinu. V úžasu jsem četla všechno, co mi hrozí, když nepodstoupím prevenci. Je to neuvěřitelné, jak nás potřebují neustále zastrašovat,“ říká žena v emotivním videu, které má 29 tisíc zhlédnutí a více než 200 sdílení.

Zdrojem je facebooková stránka Akademie celostního zdraví. Žena, která na videu promlouvá, je Miloslava Matoušová upozornil jako první server iROZHLAS.cz.

Ministerstvo zdravotnictví se kvůli videu obrátilo na policisty. A podalo trestní oznámení.

„Videa, která obsahují nepravdivé informace a mohou odradit ženy od vyšetření, které je pro prevenci onemocnění rakoviny prsu zcela zásadní a může být i životně důležité, a navíc mají potenciál k virálnímu šíření po sociálních sítích, vnímáme jak my i odborníci jako vysoce rizikové. Z těchto důvodů se obrátíme s oznámením na Policii ČR, aby toto jednání prošetřila,“ sdělila mluvčí ministerstva zdravotnictví Gabriela Štěpanyová.

Trestní oznámení resort odeslal ve čtvrtek odpoledne.

 

[wp_ad_camp_2]

Matoušová v klipu doporučuje, aby ženy na tato preventivní vyšetření nechodily. „Co kdybych vám řekla, že neexistují žádné důkazy, že mamograf může někomu zachránit život? Výzkumy dokazují, že není žádný rozdíl v přežití rakoviny prsu, pokud se žena vyšetřuje sama a nechodí na mamograf, anebo chodí,“ říká. Ve videu mimo jiné naznačuje, že mamografy vystavují lidská těla záření, které znamená riziko vzniku rakoviny.

Nemorální vyjádření

„Paní Matoušková z naprosté neznalosti věci zaměňuje měkké mamografické záření za tvrdé záření konvenčního RTG. Neexistuje žádná studie, která prokazuje možnost onemocnění zhoubným nádorem z důvodu opakované mamografie,“ napsala ve vyjádření pro ministerstvo zdravotnictví předsedkyně Asociace mamodiagnostiků Miroslava Skovajsová.

Podle ní rakovinou prsu onemocní každá dvanáctá žena v České republice. „Nebezpečnost jejího sdělení tkví v tom, že říká ženám, aby přicházely pozdě, ve stadiu hmatného nálezu a dokonce aby odmítaly léčbu. S plným vědomím říkám , že je to protispolečenské nemorální vyjádření. Dopouští se několika záměrných lží, ze kterých je vidět, že vyhledávala pouze informace, které se jí hodí pro její záměr odrazovat od preventivního myšlení a preventivního chování populace,“ uvedla také Skovajsová.

Serveru iROZHLAS.cz Matoušová řekla, že informace do videa čerpala ze zahraničních zdrojů. „Samozřejmě že to není český lékař. Samozřejmě že je to někdo alternativní.“

 

[wp_ad_camp_2]

 

Prevence rakoviny prsu v Česku stále pokulhává. Od roku 2002, kdy bylo preventivní vyšetřování v České republice zavedeno u cílové skupiny žen od 45 let, se screeningu účastní téměř 63 procent žen.

Mamografický screening dokáže zachytit rozvíjející se zhoubný nádor prsu včas a umožnit pacientce efektivní léčbu, která ji zajistí vysokou kvalitu života. Za 15 let trvání screeningu došlo ke snížení úmrtnosti na rakovinu prsu o 30 procent.

Milena Matoušová vystupovala i ve videu Ženy z lesa, ve kterém se desítky žen omlouvají a děkují mužům za lekce, jež od nich dostaly. Video před Vánoci vzbudilo velký ohlas. Matoušová se tehdy hájila tím, že chtěla videem upozornit na to, že v dnešním světě není něco v pořádku.

 

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/mamograf-prevence-neni-video-poplasna-zprava-mamograf-zeny-prsa-vysetreni-ministerstvo-zdravotnictv.A200123_154543_domaci_lre

 

[wp_ad_camp_2]

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.