Staré legendy říkají, že pokud vám některý z těchto ptáků náhodou zkříží cestu, je to důležité znamení. Dobré nebo špatné. Na oblohu se už v dávných dobách dívali i proroci, když se snažili předpovídat budoucnost a prosili své bohy o znamení. Nejčastěji interpretovali vzor pohybu ptáků jako toto znamení. Například orel nesoucí hada v drápech bylo znamení vítězství.

[wp_ad_camp_2]

Ptáci jako znamení a jejich význam:

1. Kolibřík
Kolibřík je předzvěst radosti, naděje a vítězství nad temnotou. Pokud kolibřík zrovna poletuje, říká tím, že můžete dosáhnout nemožného.

2. Vlaštovka
Roztomilá Vlaštovka je považována za velmi příznivé znamení. Vlaštovkovití ptáci celkově symbolizují obnovující síly Matky přírody. Příchod vlaštovek je spojen s jarem a znovuzrozením přírody. V České republice žijí 3 druhy vlaštovkovitých – vlaštovka obecná, jiřička obecná a břehule říční
Když si všimnete vlaštovky dříve, než nastane jarní rovnodennost, je to považováno za nejpříznivější znamení.
Pokud se vlaštovky rozhodnou postavit si své hnízdo na/ve vašem domě, je to znamení radosti, plodnosti a štěstí. Pokud ho však někdo zničí, přijdou špatné zprávy.

3. Sova
Sovy jsou někdy považovány za předzvěst zkázy a zároveň nositelky nepředstavitelné moudrosti. Možná sovy vědí mnohé věci dopředu a zdá se, že nás varují před tím, co přijde – obvykle něco velikého, významného – ať už je to dobré nebo špatné.
Když se objeví Sova, musíte být obzvláště opatrní ohledně svých dalších kroků, protože se vás Sova snaží připravit na to, co přijde (nemusí to být špatné, ale je to určitě velmi důležité, nebo vám to změní život).

Pokračování článku: Ptáci jako znamení: Co znamená, když je potkáte?

.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.