Známý ruský lékař a fyziolog Ivan Pavlov ve svých pracích tvrdil, že lidé, kteří se nedožijí 150 let, umírají z důvodu nepřirozených příčin. Odpůrci zdravého životního stylu často uvádějí jako příklad ,,případy z praxe”, ve kterých se objevují lidé, kteří mají špatné návyky a dožili se téměř sta let.

V současné společnosti se věk více než osmdesát let považuje za dlouhověkost a většina mladých lidí sní o jeho dosažení. Ale lidský organismus je přitom navržen na mnohem delší období a sto let není v žádném případě jeho hranice.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Programovaný proces stárnutí

Pokud nebudeme brát v úvahu sebevražedné jednání typu kouření, konzumace alkoholu, vakcinace atd., mnoho procesů v našem organismu se podřizuje podvědomí. Současná medicína uznává, že obrovské množství nemocí je způsobeno psychosomatickými příčinami, které nerozpozná ani sám člověk. Dospělo se k závěru, že k destrukci těla nedochází prioritně pod vlivem nemocí nebo vnějších faktorů, ale kvůli psychologickému programování těchto destrukcí.

Podvědomé destruktivní postoje fungují jako spouštěče. Pokud nemocný nebo infikovaný člověk začne ,,podvádět” sám sebe, oddává se sklíčenosti, podrážděnosti a má jistotu špatné prognózy, pak se jeho stav nejčastěji zhoršuje mnohem více než u sousedů z oddělení. Tento stav, kdy má člověk podezření, že má vážné onemocnění, se nazývá hypochondrie. Postihuje některé obzvláště podezřívavé studenty lékařských univerzit, kteří pociťují příznaky různých nemocí.

Jeden starší profesor říkal, že během celého svého života nikdy netrpěl žádnou nemocí. Zkušení psychiatři znají takové příklady, kdy se tělo pacienta ,,přizpůsobí” jeho negativním myšlenkám a začne vydávat příznaky chorob. Existují případy, kdy takové myšlenky přivedly člověka ke skutečné smrti. Podvědomí člověka ovládá a někdy zcela ignoruje objektivní důvody.

 

Pokračování článku: Tajemství zdraví, štěstí a dlouhého života se nachází ve vašem podvědomí

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.