Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Starý finanční systém dosáhl svého konce
  Starý finanční systém dosáhl svého konce

  Starý finanční systém dosáhl svého konce

 • Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin
  Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin

  Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin

 • Polsko se připojilo ke globální koalici pro jadernou energii, která vznikla v Dubaji
  Polsko se připojilo ke globální koalici pro jadernou energii, která vznikla v Dubaji

  Polsko se připojilo ke globální koalici pro jadernou energii, která vznikla v Dubaji

 • Nizozemsko utratilo v letech 1995 až 2019 za migranty přes 400 miliard euro
  Nizozemsko utratilo v letech 1995 až 2019 za migranty přes 400 miliard euro

  Nizozemsko utratilo v letech 1995 až 2019 za migranty přes 400 miliard euro

Související zprávy

 • Vtip, co není vtipem. Prosíme všechny očkované….
  Vtip, co není vtipem. Prosíme všechny očkované….

  Vtip, co není vtipem. Prosíme všechny očkované….

 • Zprávy od meldy 17.Q5.2Q21
  Zprávy od meldy 17.Q5.2Q21

  Zprávy od meldy 17.Q5.2Q21

 • Vtip, co není vtipem
  Vtip, co není vtipem

  Vtip, co není vtipem

 • Čo by ste mali vedieť o politike, alebo raz nám bude dobre…
  Čo by ste mali vedieť o politike, alebo raz nám bude dobre…

  Čo by ste mali vedieť o politike, alebo raz nám bude dobre…

Tajný americký vládní program pro výchovu budoucích proamerických kádrů, část 3

Předchozí část

Neziskovky

Americký vládní program International visitors leadership (dále jen IVL) absolvují kromě osob uvedených v předchozí části i další představitelé neziskového sektoru. Program absolvoval například i výkonný ředitel think-tanku Evropské hodnoty, Radko Hokovský, konkrétně program „Current U.S. social, political and economic issues for young European leaders“. Z think-tanku Evropské hodnoty se IVL zúčastnil také Jiří Kopal.

[wp_ad_camp_2]
Těžká váha, Lucie Sládková, předsedkyně české mise mezinárodní Organizace pro migraci, International Organisation for Migration (IOM) rovněž absolvovala program IVL.

V roce 1994 absolvoval program IVL Oldřich Kužílek, který spolupracuje a vystupuje za Open Society Fund Praha George Sorose. A Oldřich Kužílek působil také jako zástupce Michala Kocába.

Když tu píšeme o Open Society fund Praha, tak zde pracuje i Jakub Mráček, který se účastnil amerického programu od 3. do 14. prosince 2012 s tématem „Civil Society – A Corner Stone of Democracy for Secretary Clinton’s Dialogue with civil society“.

Další absolventkou programu je Magdalena Karvayová, koordinátorka projektů Romské iniciativy také v Open Society fund Praha, tedy tři lidé z Open Society Fund Praha, ke čtvrtému se dostaneme později v tématu LGBT komunity.

Dalším absolventem IVL z neziskového sektoru je předseda nevládní organizace EkonLab z.s. Jiří Skuhrovec.

Vlaďka Votavová absolventka programu IVL, specializace „Women in the Political and Social Sectors“, a zároveň působí ve vedení Asociace pro mezinárodní otázky AMO od září 2011 a od září 2014 působí jako místopředsedkyně asociace DEMAS – Asociace pro podporu demokracie a lidských práv.

Lucie Otáhalová působí v neziskovce La Strada ČR a zároveň se od 24. září do 15. října 2012 účastnila programu IVL, konkrétně specializace „Advocating for Human Rights and Civil Rights“.

[wp_ad_camp_2]

Dále tu máme spolek Slovo 21 ředitelky Jeleny Silajdžić, který v roce 2015 obdržel celkem na grantech a dotacích 25,148,073 korun a je také podporován Norskými fondy resp. EEA Grants, čímž se na své stránce chlubí. Působí zde Martina Horváthová a Michal Miko, kteří se účastnili programu IVL.

Mimochodem pod hlavičkou ministerstva vnitra (konkrétně agentury pro sociální začleňování) ještě za Milana Chovance (ČSSD) běží program pro integraci nových cizinců v ČR. Spolupracuje na něm spolek Slovo 21 s islámským kulturním centrem Alfirdaus v pražské Libni.

U Olomouce sídlí centrum Sluňákov, což je centrum ekologických aktivit města Olomouc, jehož zaměstnanci se věnují environmentálnímu vzdělávání pro školy a veřejnost. Toto centrum spolupracuje s americkou ambasádou v Praze, takže by nás ani nemělo překvapit, že ředitel centra Sluňákov Michal Bartoš absolvoval třítýdenní stáž IVL.

Dalším absolventem IVL v rámci neziskového sektoru je Tomáš Vyhnálek, ředitel fundraisingu Člověk v tísni. Tomáš Vyhnálek třeba pléduje za to, aby lidé ve svých závětích odkazovali finanční dary neziskovým organizacím. On třeba tvrdí, že ve Velké Británii získal neziskový sektor prostřednictvím závětí 2,5 miliardy Dollarů.

Další absolventkou IVL je od února tohoto roku Lucie Mádlová, která je výkonnou ředitelkou Asociace společenské odpovědnosti, o.p.s.

Dalším absolventem IVL je David Zahumenský, který zároveň působí jako ředitel Ligy lidských práv.

Samozřejmě absolventi programu IVL pokrývají i feministická lobby, můžeme jmenovat například čerstvou absolventku programu IVL v roce 2017 Marcelu Linkovou.

Marcela Linková se zabývá genderovou sociologií, působí v Akademii věd v ČR v sociologickém ústavu, kde vede národní kontaktní centrum s názvem Gendera věda, a je také předsedkyní evropské Stálé poradní skupiny pro gender ve vědě a inovacích.

[wp_ad_camp_2]

Cikánská lobby

Lýdia Poláčková, dříve vedoucí ostravské pobočky Poradny pro občanství, občanská a lidská práva, se programu IVL účastnila už v roce 1999. Lýdia Poláčková se věnuje problematice romských menšin, předtím nastoupila na nově vzniklou pracovní pozici romský koordinátor při odboru sociálních věcí magistrátu města Ostravy, působila také jako členka rady vlády pro národnostní menšiny.

Zmínili jsme tu už absolventku programu IVL jménem Magdalena Karvayová, která působí v Open Society Fund Praha jako koordinátorka projektů Romské iniciativy.

Mezi dalšími absolventy IVL najdeme osobu jménem Miroslav Klempár, který působí jako organizátor romských komunit.

Absolventkou programu IVL je v předchozím díle zmíněná Jarmila Balážová, která působila jako tisková mluvčí exministryně školství Kateřiny Valachové a je zároveň členkou správní rady Romea o.p.s..

Dalším absolventem programu je Patrik Banga.

Patrik Banga sedí v dozorčí radě Romea o.p.s., a zároveň působí v dozorčí radě neziskovky In Iustitia. Už chápeme, proč je Radek Banga bratr Patrika Bangy tak urputně protěžován těmito kruhy? Už chápeme, proč náměstkyně pražské primátorky paní Krnáčové, Petra Kolínská, navrhla Radka Bangu na Cenu hlavního města Prahy? Už rozumíme, proč je členem sekretariátu náměstka Matěje Stropnického primátorky Adriany Krnáčové Vít Masare, další absolvent IVL? Už rozumíme tomu všemu, když víme, že Patrik Banga, člen dozorčí rady Romea, a člen dozorčí rady neziskovky In Iustitia je absolventem IVL?

Pro server Romea dlouhodobě psal David Beňák. David Beňák je dalším absolventem programu IVL.

Romea samozřejmě čerpá dotace z Norských fondů např. v rámci projektu navázání spolupráce s norskými organizacemi 70,000 korun nebo projektů s názvy „Pomoc Romům s prací“ či „Pomoc romským obětem nenávisti“. Další projekt „Náprava mediálního zobrazování Romů“ za 2,000,000 korun s popisem projektu „Mediální obraz Romů v médiích posilují nenávist“.

George Soros také podporuje romské studenty V Česku, a to prostřednictvím Romského vzdělávacího fondu Roma Education Fund, přičemž rozdělování stipendií koordinuje od roku 2010 občanské sdružení ROMEA.

[wp_ad_camp_2]

Už jsem zmínil, že Patrik Banga je členem dozorčí rady neziskovky In Iustitia. Určitě si vzpomenete na kauzu červených karet proti prezidentu Zemanovi 17. listopadu 2014, kdy na transportní krabici České pošty byl uveden jako odesílatel americké velvyslanectví a jako adresát Šárka Kadlecová, bývalá aktivistka a zaměstnankyně amerického velvyslanectví.

Tato Šárka Kadlecová od roku 2010 pracuje v neziskovce In Iustitia.

Tedy In Iustitia je úzce spojená s akcí červené karty, In Iustitia, v jejíchž dozorčí radě sedí Patrik Banga, absolvent IVL. Tuto operaci s krycím názvem Red square – rudé náměstí spolu s americkou ambasádou, a Šárkou Kadlecovou spolupořádal i Tomáš Přikryl, který podepsal po prvním prezidentském kole v lednu 2018 výzvu 19 mantinelů Rekonstrukce státu z pera Karla Janečka.

Také bychom neměli zapomenout na absolventku IVL Katarínu Klamkovou, která do 7.12.2017 působila jako ředitelka IQ Roma servis.

LGBT lobby

Tak to jsou Romové, ale samozřejmě i LGBT komunita je pokrytá v rámci absolventů programu IVL.

Czeslaw Walek, absolvent programu IVL, také vystupuje v rámci Open Society fund Praha George Sorose. Czeslaw Walek organizoval druhý ročník Prague Pride, nad kterým převzala záštitu Jana Černochová (ODS). Jana Černochová je ve skupině poslanců, kteří předložili zákon umožňující adopci dětí homosexuálními páry. Czeslaw Walek organizovali třetí ročník pochodu Prague Pride. Czeslaw Walek je také nositelem ocenění velvyslanectví USA, Ceny Alice Garrigue Masarykové za rok 2011.

To bychom měli lobby feministek, cikánů, homosexuálů, jednoduše privilegovaných menšin, ale absolventi IVL působí i v židovském muzeu v Praze. Příkladem toho je Mgr. Michaela Sidenbergová. Ta kromě židovského muzea v Praze působí také jako členka správní rady Evropského institutu odkazu šoa, o.p.s., a Mgr. Michaela Sidenbergová absolvovala IVL v roce 2004.

Dalším absolventem programu IVL je Kumar SriVishwanathan, aktivista a uprchlík z Indie.

Dále mezi absolventy programu najdeme třeba Michala Veselého, ředitele rozvoje Nadace Partnerství v Brně, Jitku Bulantovou a další.

[wp_ad_camp_2]

Ekonomové

Tomáš Holub je ředitelem sekce měnové České národní banky, a zároveň je absolventem programu IVL.

Dále se pobytu IVL konkrétně programu „U.S. financial system“ v roce 2007 účastnil ekonom Pavel Kohout, který byl jedním z angažovaných ekonomů v Realistech. Pavel Kohout působil dříve jako člen Národní ekonomické rady vlády NERV. To byl jeden z problémů, proč jsem považoval Realisty za nevolitelné, protože jak může člověk, který absolvoval americký výměnný pobyt zastávat ryze české národní zájmy? Američané si školí a hýčkají absolventy proto, aby přímo či nepřímo ovlivňovali nebo působili v jejich prospěch, ve prospěch americké ekonomiky.

Jak mohou tito ekonomové rozporovat smlouvy jako je TTIP, když byli školeni přímo v zemi, která tuto transatlantickou smlouvu iniciovala? Jak mohou zastávat národní ekonomické zájmy s touto průpravou?

Dále Aleš Michl, který působil jako analytik v Reiffeisenbank, a také byl členem think-tanku Veřejný dluh, se také účastnil od 3. do 24. března 2012, konkrétně programu „U.S. financial system and the global economy“.

Další absolventkou IVL je Petra Kubálková, obchodní manažerka OK System, nebo Michal Hrabí, který je manažerem startup projektu jihočeského inovačního centra a IVL se účastnil v červnu 2014, nebo Jiří Dastych, konzultant firmy Aclana.

Další absolventkou programu je Ing. Lucie Šancová, odborná asistentka společnosti EkoWATT.

Většina z nás jistě zná z častých vystupování v ČT profesorku politologie Vysoké školy ekonomické Vladimíru Dvořákovou. Ta rovněž absolvovala americký program IVL, je velmi častou osobou, která vystupuje opakovaně v ČT a ČRo, a rovněž přednáší na letních kurzech v ČR.

[wp_ad_camp_2]

Novináři

Psali jsme tu už o setkání ohledně hromadných žalob v americkém centru Na Tržišti 13 na Malé Straně 7. prosince 2017, kdy toto setkání moderoval šéfredaktor reportážní publicistiky ČT Marek Wollner.

Další absolventkou programu IVL je reportérka ČT Nora Fridrichová.

Další absolventkou programu IVL je Julie Hrstková. Julie Hrstková je komentátorkou Bakalových Hospodářských novin. Ta se od 9. do 27. února 2015 zúčastnila programu „The Contemporary U.S: Economy Financial Markets,Trade, and Economic Development“.

Když jsme u těch Bakalových novin: Dalším absolventem IVL je Ondřej Kundra, vedoucí rubriky Fokus Bakalova časopisu Respekt. Je známo, že ÚOOZ začal využívat vytipované novináře z Bakalova koncernu Ekonomia k řízeným únikům informací z různých sledovaček,vyšetřovacích spisů a odposlechů. Kromě Sabiny Slonkové (Neovlivní.cz) se jedná o Martina Fendrycha (Aktuálně.cz, jehož spoluzakladatelem je Jakub Unger, vlastník vydavatelství Dead Line Media, s.r.o., vydává Neovlivni.cz,a přítel Sabiny Slonkové, jinak většina redaktorů do Aktuálně.cz přišla z Bakalových Hospodářských novin), dále Ondřeje Kundra z Bakalova Respektu. To jsou novináři, kteří podle mnoha zdrojů mají úzké propojení na operativce z bývalého Šlachtova ÚOOZ. Tady vznikají obrysy linie, která vede od Lenky Bradáčové k dalšímu absolventovi programu Ondřeji Kundrovi z Bakalova Respektu, tomu byly cíleně předávány informace z ÚOOZ, protože Robert Šlachta se úzce zná s Lenkou Bradáčovou. Vzpomeňme schůzku Lenky Bradáčové a Roberta Šlachty s Václavem Moravcem v restauraci U Přístavu na pražské Zbraslavi, nebo rovněž schůzky Lenky Bradáčové, Roberta Šlachty, Pavla Zemana, nejvyššího státního zástupce, a Ivo Ištvana, vrchního prokurátora s bývalým americkým velvyslancem Andrewem Schapiro v brněnské restauraci Rialto.

Tedy ještě jednou, Lenka Bradáčová, absolventka IVL, má úzké vazby na Roberta Šlachtu z ÚOOZ, a ti předávali cílené informace Ondřeji Kundrovi do Bakalova Respektu, dalšímu absolventu IVL. Takhle to pravděpodobně je samozřejmě velmi zjednodušeně řečeno, ale když si narýsujeme leitmotiv v rámci pozadí všech zainteresovaných osob, které absolvovaly IVL a zároveň řadu těch schůzek, krásně to nasvítí dané vazby a spojení mezi všemi, které dříve nebyly tak patrné.

Dalším absolventem programu IVL v roce 2013 je Libor Balšínek. Nyní vlastní server Echo24, a Echo24 financuje bývalý šéf společnosti Patria Finance Jan Klenor, a právě investiční banku Patria Finance založil v roce 1993 Zdeněk Bakala, čili Echo24 je projekt financovaný z finančního kapitálu a zdrojů blízkých Zdeňku Bakalovi.

Sám Dalibor Balšínek mezi lety 1996 až 1998 pracoval jako politický reportér na Nově, v roce 1999 byl jmenován ředitelem tisku a PR Nova, od roku 2009 působil v představenstvu mediální skupiny Mafra. Fungoval tam jako ředitel a šéfredaktor za Lidové noviny a internetové aktivity skupiny. Nyní je vydavatel a šéfredaktor Echo24, jehož financování jsme už probrali.

Dalším novinářem, který absolvoval americký program je Jan Horčík, který působil jako šéfredaktor magazínu Hybrid.cz. V březnu 2012 se programu IVL účastnil Michal Hudec, vydavatel portálu Energia.sk. Zajímavá je také další absolventka programu IVL Adéla Dražanová, která působila jako vedoucí zahraniční redakce mediální skupiny Mafra. Dalším absolventem programu je Václav Sochor, který působí jako šéfredaktor týdeníku Marketing & Media. Mezi absolventy programu najdeme třeba ředitele rádia Olomouc jménem Pavel Hekela.

[wp_ad_camp_2]

Další segmenty hospodářství

Další absolventkou programu IVL je Jitka Schmiedová, která působila jako viceprezidentka pro lidské zdroje Vodafone Czech Republic. Absolventem programu IVL je také Pavel Novák, který působil jako manažer českého plynárenského svazu. Dalším absolventem programu je Ing. Daniel Bubenko, dříve působil jako vedoucí střediska energetiky a životního prostředí a také jako energetický auditor CITYPLAN spol. s r.o., Praha, nebo Ing. Tomáš Voříšek, project manager SEVEn Energy s.r.o., Praha. Oba dva se v rámci IVL účastnili „New Approaches in Smart Grid Technologies“.

Další absolventkou programu je Ing. Jana Caletková, Ph.D., která působila jako vedoucí oddělení vodního hospodářství, energetiky a bezpečnosti potravin. Dále pracuje ve společnosti AF-CITYPLAN, s r.o., a jak jsme zmínili absolvovala program „Water and Energy Efficiency, Energy Performance Contracting“.

Školství

Další už zmíněnou absolventkou amerického programu je Monika Šimůnková, která Od 16. února 2011 působila v Nečasově vládě jako zmocněnkyně vlády pro lidská práva, ale s příchodem Sobotkovy vlády působila jako poradkyně exministryně školství Kateřiny Valachové. Mluvčí Kateřiny Valachové byla další absolventka IVL, Jarmila Balážová. Ta současně působí ve správní radě společnosti Romea o.p.s.

Dalším absolventem programu IVL je Jaroslav Mašek pedagog na Gymnáziu Duhovka a koordinátor ICT na Ústavu jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy v Praze. Funkce koordinátora ICT znamená informační a komunikační technologie. Další člověk z Karlovy univerzity, institutu mezinárodních studií, který absolvoval IVL je Ondřej Klípa.

Dále třeba profesor Milan Hořínek, Mgr. Marie Hrachovcová, nebo Mgr. Eva Valentová ze Západočeské univerzity. Tak ta absolvovala program IVL v roce 1999. Eva Valentová byla rovněž členkou správní rady Open Society Fund Praha George Sorose.

Když jsme u města Plzeň, tak další absolventkou IVL byla v roce 2010 Šárka Havlíčková. Šárka Havlíčková se od roku 2008 podílela jako externí konzultantka na vzniku Programu rozvoje kultury města Plzně 2009 – 2019 a dále jako odborná poradkyně v rámci kandidatury města na titul Evropské hlavní město kultury 2015.

Dalším absolventem programu IVL v srpnu a září 2010 je JUDr. PhDr. Marek Čejka, Ph.D., který působí na ústavu mezinárodních vztahů na CEVRO institutu, jež řídí Ivan Langer.

Dalším absolventem IVL je Ing. MiroslavNeulinger, který působí na Vysoké škole Báňské v Ostravě. Další absolventkou programu IVL je Šárka Zahálková. Ta absolvovala studium galerijního managementu a obor animovaná tvorba na fakultě multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Šárka Zahálková absolvovala IVL v roce 2015.

Další absolventkou programu IVL je Martina Ježková, která je zároveň finanční manažerkou Centra jazykového vzdělávání Masarykovy univerzity. Další člověk na Masarykově univerzitě konkrétně vedoucí institutu mezinárodního politologického ústavu je prof. PhDr. Vít Hloušek, Ph.D., který rovněž v říjnu 2006 absolvoval americký vládní program IVL.

Vedení junáka spolu se sdružením „Na Zemi“ v roce 2016 vydalo příručku,Téma uprchlictví na táboře – Informační a metodická podpora http://www.nazemi.cz/sites/default/files/kpz_k_uprchlictvi_na_tabory.pdf. A jedním z lidí, kteří se podíleli na přípravě této metodické příručky je Linda Janků, která pracuje v Centru pro lidská práva a demokratizaci, je asistentkou a doktorandkou na Katedře mezinárodního a evropského práva Právnické fakulty Masarykovy univerzity a právničkou v Kanceláři ombudsmanky Anny Šabatové. Program IVL v rámci dívčího skautingu absolvovala také Anežka Novotná.

[wp_ad_camp_2]

Tady vidíme, jak mají Američané pokryté svými lidmi základní páteřní síť českých univerzit, ať jde o Karlovu univerzitu, Západočeskou univerzitu v Plzni, nebo brněnskou Masarykovu univerzitu. Západočeské univerzitě, která na své projekty čerpá dotace od amerického velvyslanectví v Praze, se budeme věnovat jindy.

Zdravotnictví

Dalším absolventem programu IVL je Pharm Dr. Stanislav Havlíček, bývalý viceprezident České lékárnické komory, MUDr. JanMarounek, kardiochirurg Nemocnice Na Homolce, Lukáš Velev, ředitel Nemocnice Jihlava. Jak Stanislav Havlíček, Jan Marounek, tak i Lukáš Velev, všichni absolvovali tento americký vládní program v srpnu a září 2011 se zaměřením na zdravotnictví a IT technologie v rámci tohoto oboru.

Dalším absolventem projektu je Doc. MUDr. PhDr. Jan Payne, PhD. Působí zároveň jako předseda Společnosti lékařské etiky Jana Evangelisty Purkyně.

Absolventem amerického vládního programu je také Miloš Rejchrt. Farář, chartista, překladatel z francouzštiny, autor písní (skupina Berani). Sedm let byl redaktorem náboženské redakce ČRo.

Závěr

Jak vidíte, mezi absolventy tohoto amerického vládního programu IVL jsou čeští vrcholoví politici, pracovníci ministerstev, nevládních organizací respektive neziskového sektoru, představitelé médií, čili široká škála novinářů, akademici, experti v různých segmentech hospodářství.

Vidíme skutečně, že Američané obsazují klíčové pozice vlivnými lidmi, které uplatili exkluzivním pobytem v USA (jak málo stačí, že? Jidáš prodal Ježíše za třicet stříbrných).

Mnozí nás obviňují, že si vymýšlíme hoaxy, když uvádíme spekulativní skutečnost, že mnoho zlého v této zemi včetně vstřícného postoje některých vůdců vůči migrantům je nepřímo řízeno z USA. Když se ale podíváme na ten obrovský zástup lidí proškolených americkým programem IVL, ať už se jedná o politiky zejména z Top09, Helena Langšádlová, Jan Chvojka, Patricie Kotalíková,Marek Ženíšek nebo ODS Petr Nečas, KDU/ČSL Pavel Bělobrádek, také Jan Farský STAN Jan Korytář bývalý liberecký primátor, ať se jedná o neziskový sektor Radko Hokovský a Jiří Kopal z Evropských hodnot, Lucie Sládková, těžká váha předsedkyně české mise mezinárodní Organizace pro migraci, Oldřich Kužílek, Open Society fund Praha, Jiří Skuhrovec z EkonLab, La Strada, Slovo 21,Tomáš Vyhnálek fundraising Člověka v tísni, Patrik Banga Romea, In Iustitia, Katarína Klamková IQ Roma servis, David Zahumenský Liga lidských práv, ale také řada novinářů, Nora Fridrichová z ČT, Julie Hrstková z Hospodářských novin, Ondřej Kundra z Respektu, Dalibor Balšínek z Echo24, Adéla Dražanová z Mafry, máme tu i vrůstání amerických vlivů přímo do české politiky na vnitru Jitka Gjuričová, Lenka Bradáčová vrchní státní zástupkyně, spravedlnost a justice Anežka Janoušková, Kateřina Hamáčková a Adam Hexner, prostě vrcholová politika, různí náměstci třeba Vít Masare, náměstek Matěje Stropnického, neziskový sektor, novináři, zástupci justice. Instalace všech těchto lidí, kteří prošli americkým školením, nám logicky nabízí otázku, jak je možné, že všichni tito lidé tak horlivě škodí?

Jak je možné, že celá ta masa angažovaných osobností, celý ten obrovský zástup politiků, neziskovek, novinářů, ministerstva justice, ministerstva vnitra, všichni hovoří jedním hlasem a většinou v mnoha ohledech proti zájmům občanů této země? Jaké centrum, jaká škola, jaká průprava všem těmto osobnostem diktuje, aby prosazovali tentýž názor?

[wp_ad_camp_2]

Není náhodou tím společným jmenovatelem právě americký vládní program IVL, který tito jednotlivci všichni do jednoho absolvovali?

Poznámka editora

Tapin odvedl vynikající práci. Musela to být mravenčí práce, podle toho, co mi řekl, všechno našel na internetu, většina výše jmenovaných se k účastí v IVL hrdě hlásí a sama to na sebe bonzuje. Jenže když se spojí body, udělá se seznam všech absolventů IVL a vedle se položí seznam těch, kteří škodí naší zemi ať už vstřícným postojem k migraci nebo propagací úchylných praktik vedoucích k rozpadu rodin, feminismem, genderismem, eurohujerstvím, fanatickou rusofobií, nenávistí k našemu vlasteneckému prezidentovi, povyšováním práv menšin nad práva většiny, destrukcí vzdělání a dalšími rozkladnými trendy, zjistíme, že ty seznamy jsou téměř identické. To nemůže být náhoda.

Je tragédií pro náš národ, že tohle všechno jsme už zažili, teď to zažíváme znovu, jen v obráceném grádu. Dříve se jezdilo školit se do Sovětského svazu; zažil jsem obojí a musím říct, že dnes je to mnohem nebezpečnější, destruktivnější, rafinovanější. Tehdejší propaganda byla průhledná a lidi se jí smáli. Dnešní propagandu si řada lidí vůbec neuvědomuje.

Chtěl bych poprosit čtenáře o schovívavost, co se týče občasných chyb a prohřešků proti češtině. Snažil jsem se to opravit, ale je to dlouhý text a sám někdy nerozumím, co chtěl autor říci.

[wp_ad_camp_2]

Zdroj: 1

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
5 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře