Marilyn Monroe našel její psychiatr Ralph Greenson mrtvou v její ložnici. Bylo to 5. srpna 1962. Zatímco její smrt byla klasifikována jako „pravděpodobná sebevražda“ z důvodu „akutní otravy barbituráty“, stále je jednou z nejdiskutovanějších konspiračních teorií všech dob. Existuje totiž mnoho faktů svědčících o vraždě, ale pravda o její smrti nebyla oficiálně uznána. Od Marilyniny smrti za podobných okolností přišlo o život mnoho dalších slavných osobností. Pro ty, kteří si jsou vědomi temné stránky zábavního průmyslu, je způsob práce okultní elity zcela jasný.

[wp_ad_camp_2]

V případě Marilyn bylo zničeno tolik důkazů, že je těžké nevěřit v záměrné utajování faktů. Jack Clemmons, první důstojník LAPD který vyšetřoval místo smrti poznamenal, že věří, že byla zavražděna. Mnoho dalších detektivů uvedlo totéž, ale nikdy nebyla vznesena žádná obvinění z vraždy.

V době její smrti s ní byli v domě tři lidé: její hospodyně Eunice Murray, její psychiatr Ralph Greenson a její internista Dr. Hyman Engelberg. Vyšetřování Marilyniny smrti odhalilo, že doktor Greenson zavolal policii až hodinu poté co zemřela, poté co ji Dr. Engelberg prohlásil za mrtvou. Následné chování tří přítomných osob při vyšetřování na místě smrti bylo popsáno jako „nevyrovnané“.


Zde jsou události časové osy z osudné noci:

7–7:15: Joe DiMaggio jí telefonuje a vypráví o svém setkání s dívkou v San Diegu. DiMaggio později uvedl, že Monroe zněla vesele a optimisticky. DiMaggio byl schopen určit čas hovoru. Podle Kalifonského času to bylo pro Monroe v čase 19:00 večer.

7:30–7:45 večer: Jí volá Peter Lawford (švagr prezidenta Kennedyho), aby ji pozval na večeři. Jeho pozvání den předtím už odmítla. Podle Lawforda, mluvila Marilyn nezřetelně a nejasně. Poté, co se s ní rozloučil, konverzace náhle skončila. Lawford se jí snažil znovu zavolat, ale nikdo to už nezvedl. Telefonní záznamy ukazují, že se jedná o poslední telefonní hovor, který tu noc její pevná linka přijala.

Pokračování zde: Tajný život Marilyn Monroe: Důkazy o vraždě byly zameteny pod koberec | 3.díl

[wp_ad_camp_2]

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.