Navzdory rozšířené víře, že většina psychopatů jsou zabijáci, ve skutečnosti to tak není. Jsou to prostě manipulativní lidé, kteří úmyslně způsobují druhým utrpení, aniž by oni sami pociťovali nějaké výčitky svědomí či odpovědnost za své jednání. Psychopati jsou sociální chameleoni, kteří se umí každé situaci perfektně přizpůsobit. Jsou experti na měnění svých identit, aby vždy získali přesně to, co chtějí. Ať jsou to peníze nebo intimnosti, nejčastěji jdou po vaší pozornosti.

Protože mají schopnost působit idealizovaně na druhé, obvykle je nic netušící lidé vnímají jako šarmantní, nevinné či zábavné. Pokud se však cítí ohroženi nebo znuděni, začnou se hned vybarvovat a odhalí tak, jací ve skutečnosti jsou.

Následující projevy poukazují na to, že máte co dočinění s psychopatem. Co je v takové situaci nejlepší udělat?

1. Lžou a vymlouvají se

Každý udělá někdy chybu, ale psychopati si ji nikdy nepřiznají. Namísto toho hledají výmluvy nebo dávají různé sliby. Jejich činy nikdy neodpovídají jejich slovům a svým lhaním vám způsobují zklamání tak často, že se vám doslova uleví, pokud něco udělají i jen polovičatě dobře. Zmanipulovali vás, abyste jim byli vděční i za jejich průměrně normální chování.

Pokračování článku: Takto poznáte že se hádáte s psychopatem. Jak ho zvládnout?

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.