Britská média píší o první rodině v Británii, která prosadila, že její dítě nebude mít pohlaví „chlapec“, ale bude úředně vedeno a vychováváno jako „člověk“ (v originále „person“). Důvodem je fakt, že rodiče čtyřletého človíčka jménem Star Cloud, Nikki a Louise Dravenovi, nevěří v závaznou pohlavní identifikaci.

[wp_ad_camp_1]

Z tatínka se stala maminka a maminka zjistila, že je chlap i ženská. FOTO + VIDEO pro silné povahy
Foto: Vít Hassan
Popisek: Duhový průvod Prahou v rámci festivalu Prague Pride, který přibližuje život leseb, gayů, bisexuálů a transsexuálů

K nedůvěře v pohlavní vymezení jedince je nejspíš přivedly osobní zkušenosti. Louise Dravenová byla původně mužem, ovšem po narození dítěte se přeorientovala, podstoupila hormonální terapii a přeměnila se v ženu. Manželka Nikki se narodila jako žena, postupem času ovšem došla k závěru, že je mentálně oboupohlavní a cítí se současně jako muž i žena.

Rodiče tvrdí, že dítě Star Cloud vnímá Louise jako matku a Nikki jako otce, ačkoliv v době jeho narození byla jejich pohlaví opačná. Ačkoliv jej Nikki odnosil/a, dnes jej prý dítě dobrovolně oslovuje „tati“.

[wp_ad_camp_1]

Aby to bylo ještě složitější, otec Nikki se prý obléká a líčí jako muž či žena podle toho, v jakém pohlaví se daného dne cítí. Někdy si tedy vezme oblek, jindy se nalíčí rtěnkou a vezme si podprsenku a boty na vysokém podpatku.

Pár se poprvé setkal v roce 2011 na setkání LGBT komunity. Louise tehdy ještě byla formálně mužem, jako žena se však prý cítí už od osmi let. Nikki se v té době cítila jako čistokrevná lesba. O rok později se vzali a po změně pohlaví Louise se považují za první pohlavně neutrální rodinu v Británii.

Jednatřicetiletá Louise vysvětluje: „Ani jeden z nás se neuzavřel do pohlaví, ve kterém jsme se narodili.“ Proto rodiče nechtějí, aby bylo podobně omezeno jejich dítě.

[wp_ad_camp_1]

Čtyřletý Star Cloud se prý rád líčí a maluje si nehty, hraje si s panenkami a obléká se do mužského i ženského oblečení. „Nikdy mu neříkáme, že je chlapec. Říkáme mu, že může být čímkoliv, čím chce,“ říká Nikki, který/á se v obou svých pohlavích živí jako barový vyhazovač.

Samo čtyřleté dítě prý ještě tápe, novinářům řeklo, že si přeje vyrůstat jako muž i žena současně. Podle rodičů se nijak neidentifikuje, hraje si rád s panenkami i s auty. Rád nosí leginy a má rád na oblečení hvězdné vzory, prý díky svému jménu.

Kreativní rodina vyřešila i problém školní uniformy, která se v Británii tradičně ctí. Star Cloud prý bude chodit v chlapecké uniformě, doplňky, jako je vesta a ponožky, ale bude mít v růžové. Oba rodiče alespoň připouštějí, že spodní prádlo by dítě mělo nosit výhradně mužské, protože holčičí střih je pro něj vzhledem k jeho pohlavním orgánům nepohodlný.

VÍCE O RODINĚ DRAVENOVÝCH SI PŘEČTĚTE ZDE.

Škola, kterou dítěti vybrali, se prý k jeho neutrálnímu pohlaví staví vstřícně. „Řekli nám, že udělají vše, co bude v jejich silách, aby nám pomohli. Zdá se, že jsou potěšeni, že mají inkluzivní rodinu.“

Nikki připouští, že rodina je občas terčem posměchu. On sám prý s posměváčky problém nemá vzhledem ke své profesi vyhazovače, Louise to ale prý nese těžce.

Problémy prý zpočátku byly s babičkami a dědečky. Louise se se svými rodiči nestýká, ale ti od Nikkiho se pár snažili přesvědčit, že by dítěti měl kupovat hračky pro kluky a oblečení v modré barvě. Teď však prý prozřeli, pochopili, že je Star Cloud bez určeného pohlaví šťastný a k Vánocům mu chtějí darovat růžové kolo.

[wp_ad_camp_1]

Příběh rodiny, která je známá z mnoha pochodů za sexuální svobodu (kam je obvykle doprovází i čtyřletý Star Cloud) zaujal všechna britská média. Někteří si ovšem nad jejich příběhem neberou servítky, například hvězda internetu Milo Yiannopoulos nad jejich fotografiemi poznamenala, jak lze přeložit do normálního jazyka korektní termín „genderově neutrální“.

[wp_ad_camp_1]

Novinář a hvězda sociálních sítí Milo Yiannopoulos byl roky uctívaným představitelem LGBT komunity. Netajil se svou homosexuální orientací, ani tím, že jeho přítel je černoch. Jenže ani to mu nepomohlo. Když podpořil Donalda Trumpa, liberální komunita jej označila za černou ovci a zavrhla. Když měl mít besedu se studenty na vyhlášené levicové univerzitě v kalifornském Berkeley, rozrušilo to místní levicové aktivisty tak, že v rámci protestů do základů vypálili několik budov univerzitního kampusu.

 

zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.