Facebook zrušil skupinu Teal Swan v důsledku investigativního vyšetřování televize BBC ohledně jejích nebezpečných výroků o sebevraždě a na základě četných znepokojivých komentářů členů sekty.
Prohlášení od Facebooku, proč zavřel „Teal Tribe“, které mělo téměř 30 000 lidí, znělo následovně:
„Po konzultaci s odborníky na prevenci sebevražd a sebepoškozování naše zásady umožňují určitý obsah, který vyjadřuje úmysl k sebevraždě nebo sebepoškozování, jako příležitost pro někoho dalšího, aby měl možnost reagovat na toto volání o pomoc. Nepovolujeme však obsah, který přímo propaguje nebo podporuje sebevraždu nebo sebepoškozování. “

[wp_ad_camp_2]

Teal Swan: Žena, která povzbuzuje své následovníky, aby si vizualizovali svou smrt
Upozornění: Tento článek obsahuje popisy, některé můžou čtenáře rozčílit

Kresba dlouhovlasé ženy byla už nějakou dobu v jejich domě. Ale Sarah si o tom nic nemyslela. Její dcera Casey byla totiž talentovaná umělkyně a trávila mnoho hodin ponořená ve své umělecké tvorbě.
Teprve později začala Sarah přemýšlet o významu kresby a proto začala pátrat. Brzy zjistila, že Casey kresbu zveřejnila online. Titulek vedle ní zněl: „Nádherná žena Teal Swan, milovaná velkolepá duchovní guru.“
Casey si vzala život jen pár měsíců poté. Sarah, zničená ztrátou své jediné dcery, se chtěla pokusit porozumět více tomu, co se dělo v posledních týdnech jejího života.

Kdo byla tato žena, která byla pro osmnáctiletou dívku tak fascinující?

Teal Swan je samozvaná duchovní učitelka, která si říká „revolucionářka osobní transformace“ a „duchovní katalyzátor“. Narodila se v Utahu jako Mary Teal Bosworth a utekla do USA a střední Ameriky. Má stovky tisíc sledujících napříč sociálními sítěmi – její kanál na YouTube má více než 79 milionů zhlédnutí.
Její značka se zaměřuje na poskytování poradenství v oblasti duševního zdraví, z nichž většina je zaměřena na lidi, kteří se cítí depresivně nebo sebevražedně. Swan, jejíž přesvědčení zahrnuje reinkarnaci a sílu krystalového léčení, říká že její zkušenost s přežitím několika sebevražedných pokusů jí dává zvláštní vhled, který naopak postrádají odborníci na duševní zdraví.

Swan říká, že jejím záměrem je pomoci lidem, kteří jsou v krizi a mnoho lidí tvrdí, že její učení jim pomohlo, když o sebevraždě uvažovali. Kritici Teal Swan ji však obviňují, že riskuje, když oslavuje smrt, a odborníci na duševní zdraví, s nimiž jsem mluvil, označili některé její názory jako „nezodpovědné“ a „nebezpečné“.

Pokračování článku zde: Teal Swan: ,,Duchovní učitelka”, která povzbuzuje své následovníky, aby si vzali život

[wp_ad_camp_2]

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.