,,Kéž bych ti dokázal číst myšlenky.” To je fráze, kterou jsme téměř všichni už někdy řekli, nebo si ji mysleli. Bez ohledu na to, jak dobře své blízké známe, to co se děje v jejich hlavách, je pro nás většinou zahaleno tajemstvím. Ale skutečně je myšlení druhého člověka tak nedosažitelné?

 

[wp_ad_camp_2]

 

Vůbec ne. Víme, že existuje empatie, emoční inteligence, díky níž je jedinec citlivý na emoce jiné osoby a dokáže v nich výborně číst. Existuje však také telepatie, což je schopnost doslova ,,přečíst” něčí myšlenku. Může k tomu docházet i spontánně.

Pro některé vědce je pokus o dosažení schopnosti telepatie čistá pseudověda. A přesto oficiální věda tento fenomén stále zkoumá. Telepatie vzbudila zájem vědců a umělců. Experimentovaly s ní osobnosti jako Sigmund Freud, Thomas Huxley nebo Oscar Wilde.

Astrální smysly

Základních smyslů je 5: Zrak, sluch, chuť, čich a hmat. Přesto lidská bytost disponuje ještě dalšími dvěma druhy smyslů, které náleží jemnější formě porozumění a vnímání.
Zatímco je pět základních smyslů spojeno s fyzickým tělem, existují také smysly, které jsou spojené s astrálním tělem. Říká se jim „astrální smysly“.
Astrální smysly jsou spojeny s intuicí, kreativitou a emocemi.

 

Pokračování článku zde: Telepatie: Jak číst druhým lidem myšlenky

.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.