Ušní a tělové svíce se používají při alternativní léčbě různorodých nemocí. Blahodárně působí i na psychickou a fyzickou pohodu, harmonizují energetické i éterické tělo, tlumí bolesti, uvolňují stres, napětí a neklid. Původu ušních a tělových svící není úplně jasný. Údajně byly používánymnoha přírodními národy jako třeba domorodými indiány, ale i vysoce vyspělými, například starověkými Egypťany a Kelty.

Používaly se už v dobách před naším letopočtem. Původně se vyráběly z kůry stromů, nebo z velkých listů rostlin. Dneska jsou při výrobě využívány modernější materiály a těmi jsou: včelí vosk, plátno, nebo tenký papír, kurkuma a různé esenciální oleje z léčivých bylin.

 

[wp_ad_camp_3]

 

Jsou dlouhé, uvnitř duté, zpravidla válcovitého či kónického tvaru, díky čemu u nich dochází k lepšímu komínovému efektu. Během komínového efektu se účinné látky, obsažené ve svíci, dostávají do podkoží a vzniklým podtlakem uvnitř svíce dochází k vytahování toxinů a škodlivin z těla, také k eliminaci bolesti, podlitin, zánětů, kamenů, nebo cyst. Ušní svíčky jsou užší, aby spodní konec šel vsunout do ucha, tělové jsou širší.

Naši předkové naslouchali svému tělu  mnohem víc, než my nyní a přišli  na to, že neduhy, nemoci a bolesti svědčí o nedostatečném toku životní energie. V jednoduchosti je krása a tělové svíce jsou opravdu jednoduché na aplikaci, přitom přináší skvělé výsledky. Jejich hlavním přínosem je, že aktivují lymfatický systém organizmu, aktivují tok energie v těle a účinně podporují celkovou detoxikaci těla.

Uvolňují také energetické bloky v těle a tím spustí samoléčebný proces v organizmu. Životní energie pak proudí i do těch míst, která byla až dosud zablokována. Když svíce prská, uvolňuje údajně energetické bloky z těla.

Při hoření vzniká komínový efekt, při němž se účinné látky obsažené ve svíci dostávají do podkoží a vzniklým podtlakem uvnitř svíce dochází k vytahování toxinů a škodlivin z těla, ale také k eliminaci bolesti, podlitin, zánětů, kamenů, nebo cyst. atp.

Pokračování článku: Tělové a ušní svíce: Jednoduchá pomůcka na každý neduh, kompletní návod k použití

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.