….jeden z posledních mohykánů, moudrý lékař. Jo takových by mělo mezi námi být více. Lidé by nechodili pro prášky a měli by to, co si nikde nemohou koupit. ZDRAVÍ…..

08:54

HOVĚZÍ MASO
Pořádný steak, ale i kvalitní gulášek vás může zachránit od řídnutí vlasů. Hovězí totiž obsahuje železo a právě to v poslední době běžné populaci chybí,  dámy, chcete mít stále krásné a husté vlasy?   Podávejte k večeři kravičku. Ocení to i pánové.

KÁVA
Kafaři mají další důvod, proč neskoncovat se svým zlozvykem. Nedávná finská studie, které se zúčastnilo 1400 dlouhodobých pijáků kávy, odhalila, že lidé, kteří pijí tři až pět šálků denně, ve svých čtyřiceti až padesátiletech snižují své šance na propuknutí Alzheimerovy choroby až o 65 %  v porovnání s těmi, kdo pijí méně než dva šálky. Vědci věří, že za ochrannými účinky kávy stojí kofein a velké množství antioxidantů, které káva obsahuje.

TLAČENKA
Samozřejmě, že je tlačenka pro zdraví blahodárná. Hlavně domácí, poctivá. Obsahuje totiž želatinu a ta je velkým zdrojem bílkovin pro stavbu kolagenu. Ten je základní stavební jednotkou tvořící pojivovou tkáň a to především pohybového aparátu, chrupavek, kostí, vlasů, nehtů a pokožky. Systém je prostý:  to, co se  vyvaří z prasečích kloubů, kostí i kůže, se pozitivně podepíše do našeho organismu. A máte snad dojem, že prase vypadá  nezdravě? Kolagenu se někdy též říká  >elixír mládí<.   Na něm totiž mimo jiné záleží, jak mladě člověk vypadá a jak se pohybuje. Kolagen je také ve sklivci a v bělmě oka.

VÍNO 
Není žádnou novinkou, že pravidelná konzumace vína snižuje riziko srdečních onemocnění, prospívá krevnímu oběhu a působí proti rakovinným onemocněním.

– Funguje i proti stresu! Kromě toho pití tohoto moku odbourává stres, čímž vám napomáhá k duševní  i tělesné pohodě.
– Víno kromě alkoholu obsahuje flavonoidy, což jsou látky, které působí jako antioxidanty a pomáhají tělu odbourávat cholesterol.
– Alkohol navíc zvyšuje hladinu prospěšného cholesterolu a působí proti shlukování krevních destiček, takže vás chrání proti ucpání tepen.
– Více než 400 vědeckých studií z celého světa dokazuje, že lidé, kteří dlouhodobě umírněně pijí víno, bývají zdravější než zapřisáhlí abstinenti.
– Důkazem jsou například Francouzi, kteří mají hodně nízkou úmrtnost na srdeční a cévní onemocnění. Za jeden z důvodů se považuje každodenní pití vína při jídle.
– Říká se, že červené víno je na srdce, ale není to pravda. I bílé je
prospěšné.
– Ale pozor, bílé víno má jistou přednost: pomáhá udržovat zdravé plíce. Popíjet by ho měli hlavně kuřáci, protože mírně snižuje negativní vliv kouření na plíce.

PIVO
Samozřejmě, že je také prospěšné. Ale pochopitelně v omezené míře. Vypít denně deset piv je hloupost. Motáte se, přiberete a ještě je to nezdravé.
– Pivo má 92 % vody, tudíž nám vydatně napomáhá k dodržování pitného režimu.
– Je zdrojem vitaminu skupiny B. Je jich hned několik a mají vliv na naši pokožku.
Zlepšují její pružnost. A lékaři občas pivo doporučují jako součást léčby při ekzému, akné a lupence.
– Je protistresové. Věděli jste např., že chmel patří do čeledi konopovitých  rostlin? Tedy jako marihuana.
– Proti infarktu! Roztahuje cévy a snižuje hladinu cholesterolu. Vědci prokázali, že nejmenšímu riziku infarktu jsou vystaveni muži, kteří  vypijí 1 – 2 piva denně.
– Zažene Alzheimera. Je totiž bohaté na vitamín B2 a křemík.
– Pivo ničí špeky. Při odbourávání alkoholu v našem těle vznikají volné radikály, které se podílejí na rozkládání tuku. Zacvičte si, dejte si pivo a proces spalování může  frčet. Pivo po výkonu je vážně dobré.
– Alkohol a další látky zpomalují uvolňování vápníku z kostí. Je to dobré i pro ženy, které se potýkají s problémy menopauzy. Občasná sklenice piva pomůže i v boji s osteoporózou.
– A je dobré i proti chřipce. Což je poslední objev japonských vědců. Chmel totiž obsahuje humulon, což je látka, která má protizánětlivé účinky a chrání tělo před  viry, které napadají plíce a působí dýchací potíže.

tm: tak, když už to všechno víte, neotálejte, otevřete si lahvinku vína, po ní si dejte tlačenku a zapijte ji jedním plzeňským pivem a před spaním si dejte poslední kávičku na dobrou noc.

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.