O novoročních oslavách v Dortmundu dav o více než 1000 lidech skandujících „Allahu Akhbar“, odpaloval ohňostroj na policii a zapálil historický kostel.

Již v 19:00 byl hospitalizován první muž s popáleninami 1. stupně v obličeji a na rukách poté, co byly ohňostroje odpáleny do skupinky bezdomovců za hlavním nádražím města. Více než 2 desítky lidí byly na oslavách v Dortmundu zraněny, někteří vážně.

Tato událost byla policií v prohlášení označena jako „tichá“ a mluvčím vedení města jako „normální.

Ve 23:30 policie oznámila, že přispívali k jejich nezvykle hojnému výskytu v centru města tím, že tam posílali další posily strážníků.

Stalo se tak poté, co  byl ve městě hlášen „vysoký počet mladých mužů ze Severní Afriky“. Federální policejní důstojník Volker Stall poznamenal, že zde vládla „agresivní nálada“ proti veřejnosti a policii.

O půlnoci hrozilo, že situace vyeskaluje. Článek opublikovaný na Ruhr Nachrichten pojednává o tom, že „nejméně 1000 mladých mužů“ začalo házet ohňostroje do davů návštěvníků, včetně rodin s dětmi. Poté, co byli požádáni policií, aby toho nechali, dav se namísto toho otočil k policii a odpaloval ohňostroje na ně.

Navzdory zákazu používání pyrotechniky blízko kostelů, byli hasiči nuceni zasáhnout poté, co ohňostroj zapálil střechu kostela Sv. Reinolda, nejstaršího kostela Německa.

Další zprávou z Ruhr Nachrichten bylo, že „skupina Syřanů zpívala na oslavě míru v Sýrii“. Nicméně video, které se objevilo na Twitteru, natočeno jedním z reportérů novin, s titulkem „Syřané oslavují příměří v jejich zemi“, ukazuje skupinu mužů skandujících „Allahu Akhbar“ okolo vlajky al-Qaedy a spolupracovníků Islámského státu, „Svobodné syrské armády“.

Minulý měsíc byl v Německu rozruch, když byl kostel Sv. Reinolda obsazen identitariány na protest proti islamizaci Německa. Demonstrace byla odsouzena jako „zřejmá provokace neonacistů“ pastorem Dortmundu Friedrichem Stillerem.

přeložila: raja

zdroj: 1

 

https://www.youtube.com/watch?v=LBls3q9bkBI

 

zdroj obrázků: 2

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.