;

Dva nejmenovaní američtí vysocí činitelé 30. března vyzradili Reuters, že americký prezident Donald Trump informoval své poradce, že chce už brzy stáhnout americká vojska ze Sýrie.

Jeden další činitel řekl, že Trump během diskuse se svými poradci hlasitě zpochybňoval, proč by USA měly v Sýrii zůstávat.

„Když už jsou ISIS a její zbytky zničeny, tak by Spojené státy měly hledat, jak přimět země z tohoto regionu, aby ty sehrály větší roli v zajištění bezpečnosti a nechat to tak,“ řekl tento činitel, když vysvětloval Trumpův nový postoj k Sýrii.

Druhý činitel řekl Reuters, že Trumpovi poradci ho během diskuse varovali, že předčasné stažení ze Sýrie v této válkou rozervané zemi posílí vliv Íránu a mohlo by to teroristickým skupinám umožnit, aby se v osvobozených oblastech vynořily zase.

Trump během projevu ve státě Ohio 29. března oznámil, že USA stáhnou svá vojska ze Sýrie už „velice brzy“ a nechají řešení tamní situace na „jiných lidech“. Avšak několik amerických činitelů popíralo, že by takový plán existoval.

Pozorovatelé věří, že Trumpovo rozhodnutí o stažení ze Sýrie dříve, než se čekalo, vyvolá v americké administrativě rozkol, jelikož mnoho vedoucích amerických činitelů, nejenže je proti americkému stažení, ale naopak volají po větším zapojení do Sýrie.

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.