…..i odborníci vidí a vědí, že se na našem kontinentu schyluje ke katastrofě! Může se odehrát velice rychle, ale také ještě několik měsíců může EU existovat….
07:54

Trumpov poradca vyslovil desivé slová o Európe: Pár mesiacov a bude koniec!

BRATISLAVA – Rok. Maximálne rok a pol a bude koniec. Euro dlho nevydrží. Myslí si to ekonomický poradca nového amerického prezidenta Donalda Trumpa. Zástanca brexitu a pravdepodobný veľvyslanec pri EÚ vyslovil predpoveď, pri ktorej by mal každý Európan platiaci eurom spozornieť.

Euro dlho neprežije. Tvrdí to nový veľvyslanec pre EÚ, ktorého vymenuje nový americký prezident Donald Trump. Ekonóm, zástanca brexitu a poradca Donalda Trumpa vyslovil v rozhovore pre BBC predpoveď, ktorá sa Európanom zrejme nebude páčiť. Podľa neho spoločná európska mena do 18 mesiacov skončí.

Dávam euro rok, maximálne dva

Ted Malloch tvrdí, že keby si mohol vsadiť, tak proti euru. „Jedna vec, ktorú by som v roku 2017 urobil, šortoval by som euro,“ povedal pre BBC Malloch. Ekonóm nemá o eure najlepšiu mienku. „Myslím, že euro nie je len v rozpade, môže skolabovať v priebehu budúceho roka, roka a pol,“ tvrdí Malloch.

Malloch nie je sám, čo si toto myslí. Jeho názor zastáva aj ekonóm s Nobelovou cenou Joseph Stiglitz. „Nie som osamotený v tomto názore. Niekto ako je Jozseph Stiglitz, bývalý ekonóm Svetovej banky, tejto téme venoval celú novú knihu,“ myslí si Malloch.

Americký nositeľ Nobelovej ceny za ekonómiu Joseph Stiglitz kritizoval plány Britov na opustenie Európskej únie a varoval Európu pred vývojom, akým teraz prechádzajú Spojené štáty. Spoločná európska mena podľa neho stroskotala. „Euro sa možno bude musieť zrušiť, aby sa zachránila Európska únia,“ uviedol Stiglitz v Davose, kde sa zúčastnil svetového ekonomického fóra, v rozhovore pre nemecký týždenník Spiegel. EÚ má podľa ekonóma problém s prebujnenou byrokraciou, alebo aspoň s takou image.

Trumpov poradca zastáva tiež názor, podľa ktorého by Veľká Británia a USA mohli uzatvoriť dohodu o voľnom obchode už za 90 dní, keby „vynechali byrokratov,“, ktorí zdržujú podľa neho rokovania. Na začiatku tohto mesiaca Malloch absolvoval rozhovor v Trump Tower o možnej spolupráci. Pôsobil ako zástupca generálneho tajomníka OSN v Ženeve.

TEXT: Topky.sk

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.