…..dle slov GP,  potřebují rozpoutat po celé Evropě občanské války, které mají přejít plynule do WWIII. Tak to bylo v roce 2013 naplánováno. Budeme pevně věřit na zdravý rozum lidí, kteří mohou hromadně zabránit předpovězenému a naplánovanému dění. Rusko se snaží ze všech sil, Jameričanům dochází finance a trpělivost….

08:54

[wp_ad_camp_1]
Turecko stojí na prahu rozsiahlej občianskej vojny

2016-03-22  (08:54)

 - Turecko stojí na prahu rozsiahlej občianskej vojny

21.3.2016

Rozkol v najvyššom vedení  krajiny a zápas politickej elity nedovoľujú spraviť v krajine poriadok.

Turecko sa ponára do chaosu. 13. marca sa v krajine konal ďalší v poradí teroristický útok, ktorý nedokázali odvrátiť tajné služby: vážny rozkol v najvyššom vedení krajiny sa podpisuje na práci silových zložiek. Udalosti v Turecku sleduje redaktor IA REGNUM Stanislav Tarasov.

V podstate svojej sa krajina ponára do močiaru občianskej vojny, ktorá sa vždy a všade vedie „bez pravidiel“. Minister vnútorných vecí Turecka Efkan Ala vyhlásil, že iba od začiatku roku  2016 turecká polícia zabránila 18 teroristickým útokom. Ale kto stojí  za nimi?

Podľa údajov, ktoré prenikli  do svetových a ruských médií, teroristický útok  17. februára vnímali niektorí tureckí experti ako akt pomsty za smrť niekoľkých stoviek kurdských civilistov v provincii  Sirnak na juhovýchode krajiny, kde ľudia boli zaživa spálení vo svojich domoch. Po čom  ozbrojené  sily Turecka zasadili bombové útoky táborom kurdských povstalcov na severe Iraku.

Známy  expert   Mehmet Feredzh obrátil pozornosť na to, že teroristický útok  13. marca sa konal niekoľko hodín pred naplánovanou  v obci  Yüksekova v provincii  Hakkari rozsiahlej operácie silových štruktúr proti bojovníkom  PKK. V oblasti  Yüksekova a  Nusaybin tureckých provincií  Hakkari  a Mardin bol zavedený do odvolania režim  zákazu vychádzania a bolo  stiahnutých cca 80 tankov.  Feredzh konštatoval: „Posledné udalosti dovoľujú hovoriť o nedostatočnej koordinácii medzi rozviedkou a políciou. Zrejme vnútropolitický  zápas sa podpisuje aj na činností silových štruktúr. Bohužiaľ to výrazne ohrozuje bezpečnosť krajiny.“

V najvyšších radoch moci Turecka prebieha tvrdý politický zápas. Vo vládnucej triede Turecka sa sformovali dve hlavné opozičné skupiny: vonkajšia, zastúpená bývalým vicepremiérom Bulentom Arynom a bývalým prezidentom Abdullahom Gulom a vnútorná   — v samotnej vládnucej strane Spravodlivosť a rozvoj, na čele ktorej stojí premiér  Davutoglu.

Je logické predpokladať, že rozkol sa dotkol aj silových štruktúr Turecka, hoci nie je vylúčený takzvaný   tretí faktor, ktorý manipuluje situáciou v mene svojich vlastných záujmov…

Zdroj:(1) (2)

 

[wp_ad_camp_2]

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.