Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Mariňáci vytlačují FEMA z ostrova Maui
  Mariňáci vytlačují FEMA z ostrova Maui

  Mariňáci vytlačují FEMA z ostrova Maui

 • Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku
  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

 • Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa
  Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa

  Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa

 • „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO
  „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO

  „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO

Související zprávy

Tvrdé slová Zemana na adresu velvyslance USA

…..to se ale dozvídáme nepěkné věci. Není tedy vyloučeno, že se doba pobytu Shapira v České republice zkracuje. Kdo by ale takovým babským povídačkám  věřil?  Že ano????

10:54

Tvrdé slová Zemana na adresu veľvyslanca USA: Shapiro je zapletený do istého druhu korupcie

[wp_ad_camp_1]

Český prezident Miloš Zeman upozornil na minulosť amerického veľvyslanca v Českej republike Andrewa Shapira a obvinil ho zo zapletenia do istého druhu korupcie. Zároveň sa nechal počuť, že nie je vylúčené, že Shapiro možno už dlho veľvyslancom nebude.

Na snímke Miloš Zeman
Na snímke Miloš Zeman

Vzťahy medzi Zemanom a Shapirom oscilujú už viac ako rok. Dôvodom je kritika prezidenta Zemana zo strany Spojených štátov kvôli ceste do Moskvy pri príležitosti ruských osláv konca druhej svetovej vojny. Na oplátku český prezident odkázal americkému veľvyslancovi, že má dvere na Hrad zatvorené a môže tam vstúpiť len ako turista (informovali sme o tom TU). Aktuálne sa Zeman oprel do amerického veľvyslanca znova.

Dôvodom jeho kritiky boli slová veľvyslanca, ktorý uviedol, že medzi Českou republikou a Spojenými štátmi neexistujú žiadne podstatné rozdiely, pretože zahraničnú politiku štátu určuje vláda, ktorá sa drží stanoviska Európskej únie. Na adresu Zemana vyhlásil, že ide proti postojom EÚ a vojnu na Ukrajine označuje ako občiansku.

Český prezident na jeho slová reagoval v rozhovore pre server Parlamentnílisty.cz a uviedol, že Shapiro sa považuje za bojovníka proti korupcii. „Lenže každý, kto len trošku pozná pravidlá americkej politiky, vie, že funkciami veľvyslancov najmä v menej významných destináciách sú spravidla poverovaní ľudia, ktorí boli veľkými sponzormi volebnej kampane úspešného prezidentského kandidáta. Sponzorstvo samotné za korupciu nepovažujeme, ale za korupciu už môžeme považovať to, že je potom sponzor odmenený veľvyslaneckým postom. Potom možno vysloviť hypotézu, že aj pán Shapiro je zapletený do istého druhu korupcie a jeho boj proti korupcii v Českej republike je trochu pokrytecký.“

Zeman zároveň vysvetlil, že zlepšenie vzájomných vzťahov je len ťažko možné očakávať. Dodal však, že to záleží na výsledku amerických volieb. „Záleží na tom, koho bude pán Shapiro tentoraz sponzorovať, a tak nie je vylúčené, že možno dlho už veľvyslancom nebude,“ konkretizoval na záver Zeman.

Zdroj (1)

[wp_ad_camp_1]
Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
5 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře