Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Melania si přeje, aby se Tucker Carlson stal v roce 2024 Trumpovým viceprezidentem
  Melania si přeje, aby se Tucker Carlson stal v roce 2024 Trumpovým viceprezidentem

  Melania si přeje, aby se Tucker Carlson stal v roce 2024 Trumpovým viceprezidentem

 • Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování
  Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování

  Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování

 • Starý finanční systém dosáhl svého konce
  Starý finanční systém dosáhl svého konce

  Starý finanční systém dosáhl svého konce

 • Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin
  Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin

  Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin

Související zprávy

Tvrdý nástup totality.

Rakouská ERSTE nařídila Slovenské Spořitelně uzavřít náš bankovní účet. Důvodem je proti-migrační tématika našeho serveru!

http://aeronet.cz/news/rakouska-erste-naridila-slovenske-sporitelne-uzavrit-nas-bankovni-ucet-duvodem-je-proti-migracni-tematika-naseho-serveru/

Vážení čtenáři a zejména finanční přispěvatelé našeho serveru AE News, věnujte prosím pozornost tomuto oznámení. Slovenská Spořitelna nám minulý týden dopisem oznámila, že nám ruší na Slovensku bankovní účet, a to s 2-měsíční výpovědní lhůtou. Banka nám nesdělila důvod, odmítla se s námi bavit. Náš šéfredaktor to tak nenechal a dnes ve Vídni hovořil přímo v ERSTE se zástupcem pro Slovensko. Důvod uzavření účtu je ten, že náš server a jeho obsah není v souladu s morálními hodnotami a vnitřním kodexem skupiny ERSTE.

08:54

[wp_ad_camp_1]

Slovenská Spořitelna v majetku rakouské Erste

sporitelna bank

Jaký kodex to je, nebo jaké jsou to hodnoty, to se náš šéfredaktor nedozvěděl. VK je teď na cestě z Rakouska, napíše o tom možná větší článek, jenom mi vysvětlil po telefonu výsledek svého jednání. Podle našeho názoru je toto neuvěřitelný skandál a jde o případ bankovní diskriminace, věcí se bude zabývat náš právník a budeme zvažovat i možnost arbitráže a podání podnětu Evropské centrální bance pro podezření z nezákonné bankovní diskriminace. Jsme přesvědčeni, že banka uzavřela účet z důvodů, které jsou v rozporu s listinou ZPS a také v rozporu s evropskými předpisy na ochranu spotřebitele před diskriminací ze strany významné tržní síly. Pokud se najde více subjektů, kterým ERSTE nebo její dceřinné banky uzavřely účty z nejasných důvodů, rádi se připojíme ke skupinové žalobě.

Samozřejmě, že naši slovenští čtenáři, ani ostatní, kteří nám přispívají na provoz našeho serveru v EURech bankovním SEPA převodem, nepřijdou o možnost zasílání příspěvků na eurový účet na Slovensku. Účet u Slovenské Spořitelny nadále funguje a bude fungovat až do konce února (februára) v rámci výpovědní lhůty, takže na účet můžete až do té doby stále zasílat příspěvky na zachování provozu AE News. Do konce února otevřeme na SK účet u jiné banky.

Naprosto nás však šokuje neprofesionalita rakouské bankovní skupiny, která selektuje své zákazníky podle politického smýšlení. Morální hodnoty a vnitřní kodex, to teď bude u České i Slovenské Spořitelny rozhodovat, komu účet zůstane a komu ho banka uzavře, stejně jako nám, bez udání důvodu. Takovéto chování nesmí být bankám tolerováno. Přijímání drobných příspěvků od čtenářů na zachování provozu webové stránky, která nedělá nic nelegálního a pouze publikuje články o událostech z domova i ze světa, bez cenzury a bez servility, není zločin, není to terorismus, není to praní špinavých peněz, není to hazard, není to obchod s narkotiky nebo zbraněmi. Jde o psaní článků, které neobsahují návody na výrobu bomby. Píšeme svobodně. Diskutujeme svobodně. A za tuto svobodu nám Slovenská Spořitelna zruší na pokyn ERSTE účet?

Věřím, že tento článek se určitě dostane i na Slovensko, takže i slovenské alternativní servery teď budou vědět, kam rozhodně nemají chodit zakládat si účet. Je to varování. A zcela zřetelné, pro všechny vlastence na Slovensku, a nejen tam.

-Administrator-

http://aeronet.cz/news/rakouska-erste-naridila-slovenske-sporitelne-uzavrit-nas-bankovni-ucet-duvodem-je-proti-migracni-tematika-naseho-serveru/

[wp_ad_camp_1]
Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
4 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře