Jste někdo, kdo své emoce skladuje? Pokud ano, možná se potýkáte s velkým svalovým napětím.
Sean Grover je psychoterapeut, který má za sebou nejméně dvacet let práce s dospělými i dětmi. I když si nejsme stoprocentně jisti, že se napětí a stres opravdu projevují právě v těchto oblastech, Grover za léta práce s lidmi a jejich studia odhalil, kde si lidé ukládají své nechtěné emoce. Věří, že se potlačené emoce projevují bolestmi a napětím v těle.

Oblasti, kde se ukládá stres a potlačené emoce:

Nespavost
Když se potýkáme s nespavostí, může to pramenit z nějaké události, která nám změnila život, ať už je dobrá nebo špatná. Je pro nás těžké usnout, protože nám naše mysl nedovolí skutečně relaxovat. Jsme buď příliš ustaraní, nebo příliš vzrušení.

Bolest a napětí v bedrech
Grover spojuje bolest dolní části zad s hněvem nebo frustrací. Čím více dovolíme potlačenému hněvu, aby se nahromadil, tím větší napětí můžeme pociťovat v oblasti dolní části zad. I když naučit se řešit hněv a vypořádat se s ním může být těžké, může to pomoci ke zmírnění napětí.

Žaludeční a střevní potíže
Když se potýkáme se žaludečními nebo střevními problémy, může to pramenit ze strachu. Čím více se bojíme, tím více se nám žaludek svírá.

Bolesti srdce a hrudníku
Bolest na hrudi je pro mnohé něco, s čím se často potýkají. Grover říká, že když nás bolí potlačené emoce, může nás z toho bolet i fyzicky na hrudi. Bolest srdce znamená emocionální zranění. Zlomené srdce není něco, co bychom měli brát na lehkou váhu, i když je v dnešní době časté.

Pokračování článku: Typy svalového napětí a bolestí, které způsobují uvězněné emoce

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.