Video začíná varováním ve francouzštině, že Bruselské atentáty byly jen předzvěstí, varováním před tím, co teprve přijde. Pozornost si ale zasluhuje především druhá polovina videozáznamu, kde vystupuje sám al-Baljiki.  „V této zprávě se zaměřím na obyvatelstvo Belgie, belgickou vládu, Evropu, celý svět a celou koalici bojující proti Islámskému státu,“ říká al-Baljiki vlámskou nizozemštinou.

Poté se věnuje koaličním náletům. „Jak všichni moc dobře víte, létáte nás sem každý den bombardovat se svými F-16. Otázka zní: Přineslo vám to něco? I přes denní útoky zde muslimové žijí velmi spokojeně. Jeden útok na vás a najednou žijete ve strachu. Váš stav ohrožení stoupne na stupeň číslo 4, což je maximum,“ pokračuje džihádista. Vzhledem k těmto slovům se bezpečnostní analytici domnívají, že záznam bylo nahrán dříve, než se staly bruselské útoky a belgická vláda zvýšila stupeň teroristického ohrožení země. V pátek ho opět snížila na stupeň číslo tři.

Lekce z Paříže

A potom zazní jasná výhružka. „Tuto zprávu mířím na belgickou vládu, která selhala. Copak jsme vás nevarovali? Z pařížské lekce jste se nepoučili. Stále se snažíte bojovat proti islámu a muslimům. Proto bych řekl, že útoky v Bruselu sklízíte, co jste si vlastníma rukama zaseli,“ míní al-Baljiki.

„Jako vy bombardujete naše muslimy vašimi F-16, my zabíjíme vaše lidi. Jak z našich žen děláte vdovy, my budeme dělat vdovy z vašich žen. A jako děláte sirotky z našich dětí, my budeme dělat sirotky z vašich dětí,“ prohlásí na konec.

Snímek končí popravou, kdy al-Baljiki usmrtí dvěma střelami klečícího vězně, údajně špióna, zatímco je vidět arabský nápis o tom, že boj bude pokračovat „přímo ve vašich zemích“.

Abú Hanífa al-Baljiki, byl bodyguardem a pravou rukou Fouada Belkacema, mluvčího salafistické organizace Sharia4Belgium, která byla loni prohlášena za teroristickou organizaci a Belkacem odsouzen na dvanáct let do vězení.

al-Baljiki poté odjel do Sýrie, přidal se k Islámskému státu a pracoval na několika propagandistických videích. Postupem času stoupal v hierarchickém žebříčku IS, až to „dotáhl” na šéfa náboženské policie islamistů hisbah, která dohlíží na uplatňování práva šaría.