Město Chiclayo ležící v Peru, známé také jako „město přátelství“, má opravdu divný památník věnovaný starému reptiliánskému bohu Morropovi.
Tato vysoká socha stojí ve čtvrtém největším městě Peru. Umělecké dílo odkazuje na boha Morropa a bylo postaveno s přihlédnutím ke starodávným popisům plazích bohů.
Před asi 2.000 lety obýval oblast severního Peru národ obyvatelstva Moche. Byla to civilizace s bohatou kulturou a mytologií, která je pro nás stále záhadná. Příkladem je socha plazího boha Morropa, zvaného též ,,Iguana Man“ – Leguání muž.
Mochané považovali Leguáního muže za silnou postavu, která byla rozhodující pro jejich sestup do podsvětí. Působil jako prostředník mezi světem živých a mrtvých. Morrop byl zároveň obávaný i uctívaný.
Vezmeme-li v úvahu to, co víme o reptiliánech, není vám divné, že se lidé národa Moche rozhodli spojit jej s podzemním královstvím mrtvých? Bylo toto spojení provedeno náhodou, nebo je to ukazatel skutečné povahy Morropa?
Jižní Amerika je plná legend a zobrazování kontroverzních postav, které by přesně pasovaly do moderních teorií o cizincích, hybridech a jejich kontaktem s lidmi na Zemi. Od Viracochy až po Quetzalcoatl, kde figuruje také okřídlený had, se zdá, že tento kontinent zaznamenal mnoho mimozemských kontaktů. A to se dodnes odráží v místním postoji vůči mimozemšťanům a UFO.
Jak by se mnozí čtenáři shodli, Jižní Amerika je otevřená a velmi vnímavá vůči tématu cizích návštěvníků. Je to přímý výsledek jejich otevřeného způsobu života, nebo je to tím, že jejich předkové byli skutečně v kontaktu s E.T.?
Jak se ukázalo, socha Leguáního Muže je součástí většího souboru, který slouží jako pocta bohatému božstvu Mochanů. Město Chiclayo je také domovem sousoší Lang Ñam, anthropomorfního kraba. Ten střeží vstup do moře a k jeho stvořením.
Vedle něj je model monstrózního Strombusu. Toto stvoření má představovat mocné síly přírody, s nimiž se lidé národa Mocha museli vypořádat.
Je tato sbírka podivných soch prostě uměleckým počinem, založeným na bohaté kultuře a historii dané oblasti, nebo se jejich tvůrce snažil předat hlubší poselství?
překlad Alue, www.aluška.org 2018
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.