…..přijde velmi brzy doba, kdy i naši politici budou v šoku, ze kterého asi nevyjdou. Protože to co se bude odehrávat, bude absolutně neočekávané. Nechají EU a celou Evropu padnout a odstěhují se do zámoří, dle pravidla: po nás potopa. A ti, kteří vystupují proti občanům se nebudou mít kde schovat….

15:55

Ruské ministerstvo obrany potvrdilo, že v Íránu byly rozmístěny bombardéry Tu-22M3 a Su-34, které v úterý zaútočily na Islámský stát v Sýrii. Startovaly z íránského letiště Hamadan.

Tu-22M3
Tu-22M3
 [wp_ad_camp_1]

 „16. srpna 2016 zasadily dálkové bombardéry Tu-22M3 a frontové bombardéry Su-34, které vzlétly s plnou bombovou zátěží z letiště Hamadan (Íránská islámská republika), kde jsou dislokovány, skupinový letecký úder objektům teroristických skupin Islámský stát a Fronta an-Nusra v provinciích Aleppo, Dajr az-Zaur a Idlíb“, stojí ve zprávě ruského ministerstva obrany.

Že po složitém jednání budou Rusové využívat základnu v Íránu asi USA věděly. Že se však do toho zapojí i Turecko i se souhlasem  Saudské Arábie a Izraele musel být pro USA šok a tak výhrůžky z Pentagonu i včera změněná rétorika generála Šedivého najednou dostává novou tvář!

 

„Turecko může poskytnout ruskému letectvu základnu Incirlik k protiteroristické operaci, k jejímu využití ruským letectvem, to může být dalším logickým vstřícným krokem tureckého prezidenta Erdogana vůči Rusku“, řekl RIA Novosti člen výboru Rady bezpečnosti pro mezinárodní záležitosti Igor Morozov.  Předseda výboru Rady bezpečnosti pro obranu a bezpečnost Viktor Ozerov také nevylučuje, že Turecko může přijmout takové rozhodnutí po jednání, které proběhlo minulý týden v Petěrburgu mezi prezidenty RF a Turecka — Vladimírem Putinem a Tayyipem Erdoganem, během kterého turecký prezident prohlásil, že Turecko je ochotno podpořit Rusko v boji proti teroristům v Sýrii.

Starty z letiště Hamadán. Je zajímavé, že Jakub Szántó na Čt24 přispěchal ze záhadnou zprávou, že prý Rusové tím nic nezískají, aby se následně ukázalo, že tvrdil nesmysly a Čt24 to musela korigovat.
Starty z letiště Hamadán. Je zajímavé, že Jakub Szántó na Čt24
přispěchal ze záhadnou zprávou, že prý Rusové tím nic nezískají,
aby se následně ukázalo, že tvrdil nesmysly
a Čt24 to musela korigovat.

 

Zdůrazňuje se, že v důsledku útoku bylo zasaženo pět velkých skladišť zbraní, munice a maziv, výcvikové tábory ozbrojenců v okolí obcí Serakab, Al-Bab, Aleppo a Dajr az-Zaur, tři řídicí stanoviště ozbrojenců nedaleko měst Jafra a Dajr az-Zaur a kromě toho i značný počet bojovníků.

 

To, co se zdálo ještě před pár týdny nemožné, najednou se rýsuje jako koalice, která začala pod ruským velením čistit celou oblast. Vážně je toto Rusko zhroucená, nevýznamná země? A co udělaly USA s Francií a Velkou Británií za předešlých pět let? Vždyť má Donald Trump ve všem pravdu! Proto Obama a Clintonová tak zuří!

Zdroje Ria Novosti a Sputnik, doplněné Pařátem dnes.

[wp_ad_camp_1]

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.