…..budeme pevně věřit, že nedojde k tomu, co si normálně myslící lidé na planetě zemi nikdy nemohou přát. Je to ale začátek právě takového možného dění. Otázka zní, proč to udělali???

09:54

[wp_ad_camp_1]

Der US-Zerstörer USS Porter (DDG 78) feuert eine Tomahawk-Rakete im Mittelmeer ab

USA zaútočily na vojenskou základnu v Sýrii

USA podnikly v noci na pátek masivní raketový útok na vojenskou základnu v Sýrii v odvetě za chemický útok na civilisty v provincii Idlib. Pentagon oznámil, že bylo v 02:40 SELČ z torpédoborců ve Středozemním moři vypáleno 59 střel Tomahawk s plochou dráhou letu.

Cílený útok nařídil prezident Donald Trump, který v projevu vyzval k ukončení krveprolití v blízkovýchodní zemi. Syrská státní televize útok potvrdila a označila jej za „americkou agresi“. Vyžádal si podle ní ztráty na životech.

Spojené státy vypálily střely s plochou dráhou letu Tomahawk ze dvou válečných lodí ve východním Středomoří. Podle různých zdrojů jich bylo 50 až 60.

Prezident Trump v proslovu z floridské rezidence Mar-a-Lago potvrdil, že cílený útok na leteckou základnu v Sýrii nařídil. Podle něj byl ze základny vedený chemický útok na Chán Šajchún. „Civilizované národy“ prezident vyzval, aby se připojily k USA ve snaze „ukončit masakr a krveprolití v Sýrii“.

Syrského prezidenta Bašára Asada při tom Trump označil za diktátora, který útočil chemickými zbraněmi na nevinné civilisty. K útoku Trump řekl, že ho nařídil kvůli „životně důležitému zájmu národní bezpečnosti“.

Spojené státy podle Pentagonu o chystaném útoku informovaly i Rusko. Zástupce velvyslance při OSN Vladimir Safronkov krátce před oznámením o ostřelování základny varoval před „negativními následky“ vojenské intervence Spojených států v Sýrii. Pentagon uvedl, že při útoku necílil na ty části základny, o kterých se domnívá, že jsou na nich přítomny ruské síly.

Útok ukázal, že Trump je připraven podniknout rozhodné kroky, pokud některá země překročí hranici a dopustí se „ohavných činů“, uvedl americký ministr zahraničí Rex Tillerson.

„Myslíme si, že útok jako takový byl přiměřený,“ řekl Tillerson po oznámení prezidenta Trumpa.

Zdroj (1)

[wp_ad_camp_1]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.