Zprávy o situaci se dál vyhrocují: https://hartgeld.com/media/pdf/2019/Art_2019-404_Unerwartete-Ereignisse.pdf.

Pátky a víkendy jsou kvůli svátečním dnům mohamedánů (pátek) a židů (sobota) zvlášť nebezpečné.

O víkendech je dobré sledovat dění u Zdi nářků v Jeruzalémě, hlavně to, zda mešita Al Aksá (budova s pozlacenou kupolí na obrázku vlevo) ještě stojí: https://www.skylinewebcams.com/webcam/israel/jerusalem-district/jerusalem/western-wall.html. Pokud by tam ta kupole nebyla, mohlo by to znamenat zřícení té mešity a následnou zuřivou odvetu muslimů vůči všem nemuslimům po celém světě. Pak je radno se ukrýt.

 

Kromě zásoby potravin a vody můžete podle okolností potřebovat mnoho dalších, nezbytných věcí. Část z nich nemá omezenou lhůtu trvanlivosti a neplodí moly, takže je můžete koupit do zásoby, některé jsou ale objemné.

Pleny pro děti a seniory, hygienické potřeby, toaletní papír, ubrousky, papírové kapesníky, vlhčené hygienické utěrky, potřeby pro stolování na jedno použití. Pytle na odpadky, chlorové vápno. Svítilny a náhradní zdroje energie pro ně. Dobíječku pro mobilní telefony, která využívá sluneční energii. Palivo pro kamna, kvalitní sekyru. Oblečení, obuv a spací pytle do mrazu. Rozhlasový přijímač fungující na baterie plus náhradní baterie k němu, případně rozhlasový přijímač dobíjený klikou. Hodiny, které nejsou závislé na dálkovém časovém signálu: budete potřebovat vědět, kdy máte naslouchat rozhlasu. V krajní nouzi, při výpadku energie, by měl rozhlas vysílat aspoň několik minut ve 12:00 hodin (poledne, Slunce je nejvýš na obloze a přesně na jihu), případně také v 00:00 hodin (půlnoc, bez fungujících hodin ji neodhadnete), na nouzovém vysílacím kmitočtu 100,00 MHz (megahertzů). Hasicí pomůcky a přístroje. Prostředky na dezinfekci rukou a ostatního. Roušky přes ústa, obvazy, tampony.

 

Zbraně a střelivo: na ochranu sluchu naučte svoji rodinu předem používat chrániče sluchu. Hmotnost, tah spouště a velikost zpětného rázu zbraně volte raději nižší. Počítejte s tím, že v boji při obraně své rodiny můžete zahynout! Pak se vaší zbraní budou muset bránit ti slabší. Pokud mají vaše zbraně zásobníky, mějte k nim stále co nejvíc plných zásobníků. Typ nábojů a ráži volte pokud možno shodné se zbraněmi policie, abyste jimi mohli policii pomoci, pokud vás přijde zachránit, ale dojdou jí náboje. Policie asi nebude mít dost nábojů.

Při přípravě nepropadejte panice, konejte uvážlivě.

Kocour Mourek, 22.11.2019, 23:54 hodin

Loading...
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.