Moje včerejší Úvahy Kocoura Mourka z 16. listopadu 2019 v rozpravě o nich přinesly některé podnětné úvahy čtenářů! Bohužel ale také některé úvahy jiných čtenářů, které svědčí o jejich těžkém mimoňství (mimoň: člověk, který je svým smýšlením „někde těžce mimo skutečnost“)!

Jejich nevěcné remcání teď nemá smysl rozebírat, není na to čas. Buďme věcní, přestože budeme opakovat, co bylo řečeno a mělo být vykonáno UŽ DÁVNO!! Pokud jste akční a zvlášť, pokud nemáte zásoby, jež jsme vám zde nesčíslněkrát nezištně doporučili, tak si nějaké obstarejte, respektive přiobstarejte!

V první řadě byste měli obstarat věci potřebné pro děti (kojence a batolata!) a podle možnosti také pro nemocné a seniory. Počítejte přitom s tím, že může docházet k rozsáhlým výpadkům dodávky elektřiny! Tomu musíte přizpůsobit svůj způsob uvažování o (přípravě na) situaci. Máte stále aspoň plnou nádrž paliva svého vozidla? A navíc aspoň nějaké ubohé dva kanystry paliva a nějakou nálevku, abyste je do nějaké té nádrže mohli nalít? Máte aspoň na dobu dočasnou nějaký náhradní, na elektřině (zcela!) nezávislý způsob, jak si vyrobíte teplo, kterým ohřejete svůj byt a oběd?

Je dost dobře možné, že i ti, co léky běžně nepotřebují, budou nějaké léky akutně potřebovat (proti horečce, proti bolesti). Vedle nich jsou zde tací, co jsou na svoje léky trvale odkázáni, jsou na nich závislí. Váš lékař se může vzepřít předepsat vám jejich dostatečnou předběžnou zásobu, protože mu to vaše zdravotní pojišťovna nedovolí. A k lékům, které jsou na lékařský předpis, se nyní bez něj nedostanete. Prý je možné se se svým, nebo s nějakým vám přátelsky nakloněným lékařem dohodnout, že vám na vaši žádost vaše léky a léky proti bolesti, horečce a podobně předepíše na lékařský recept, ale bez proplacení zdravotní pojišťovnou: pro své budoucí dobro zaplatíte plnou cenu těch léků! Nechte si touto cestou také předepsat injekce proti bolesti, pro případ trhání bolavých zubů, nebo šití ran na těle.

Můžete začít hned, což doporučuju. Například v internetovém obchodu Košík.cz. Jejich trvanlivé potraviny (rýže, těstoviny…) jsou čerstvé, poměrně kvalitní, chutné a za dobře přijatelnou cenu vám je na vaše přání třeba už zítra přivezou až k vám domů!

 

Doporučuje se mít aspoň pro začátek stále u sebe zásobu hotových peněz. Nějakou dobu po začátku Změny Systému (Velké Krize) ještě budou obecně přijímány jako platební prostředek, možnost platit elektronickými penězi při výpadku elektřiny zmizí. Peníze (nynější fiat peníze) pravděpodobně cestou inflace rychle ztratí svoji nynější hodnotu a koupěschopnost a přestanou se používat.

Pak už bude možné vyměňovat si zboží a služby buď jen jejich přímou směnou (sekyra za půlku ulovené srny, miska polévky za ostříhání vlasů…), nebo zprostředkovaně přes skutečné peníze vyrobené z měnových kovů (měsíc práce dělníka za jednu jednouncovou minci z 99,9 procentního stříbra, menší rodinný dům za jednu nebo dvě jednouncové mince z 99,9 procentního zlata).

Znovu upozorňujeme, že pro běžné „denní obchodování“ bude zlato příliš hodnotné, bude platebním prostředkem boháčů. Běžný člověk bude žít pomocí mincí a slitků zhotovených ze stříbra, méně hmotných, než je jedna trojská unce.

 

Pro ty, co si myslí, že ještě není pozdě, a chtěli by se o to ještě pokusit, se doporučuje koupit si měnové stříbro (případně také měnové zlato) u obchodníka obchodujícího s nimi ANONYMNĚ, bez uvedení svého jména a adresy. Zatím jsem to nezkoumal, ale myslím si, že v České republice zatím investiční mince a slitky anonymně koupit nelze. V sousedním Rakousku a Německu to myslím stále ještě je možné, přinejmenším teoreticky, s časovým odkladem, protože tamní obchodníci a kupující totiž v poslední době hlásí, že je stále vyprodáno a že na objednané mince a slitky je nutné běžně až tři týdny čekat.

Kocour Mourek, 17.11.2019, 15.54 hodin

Loading...
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.