Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Putin nařídil ruské armádě navýšit počet vojáků o 170 000 na celkových 1,32 milionu
  Putin nařídil ruské armádě navýšit počet vojáků o 170 000 na celkových 1,32 milionu

  Putin nařídil ruské armádě navýšit počet vojáků o 170 000 na celkových 1,32 milionu

 • Obchodnice s lidmi se odvolala proti rozsudku smrti
  Obchodnice s lidmi se odvolala proti rozsudku smrti

  Obchodnice s lidmi se odvolala proti rozsudku smrti

 • Všechny země NATO souhlasí, že přijetí Ukrajiny do Aliance je prozatím nemožné
  Všechny země NATO souhlasí, že přijetí Ukrajiny do Aliance je prozatím nemožné

  Všechny země NATO souhlasí, že přijetí Ukrajiny do Aliance je prozatím nemožné

 • Profesor se slzami v očích vypráví, co svět ještě čeká
  Profesor se slzami v očích vypráví, co svět ještě čeká

  Profesor se slzami v očích vypráví, co svět ještě čeká

Související zprávy

Už se máme úžasně, hlásají titulky vládních socialistických masmédií.

…..otázka je, jak se máte vy? Myslím si, že trpělivost lidem už došla. Je nutné skutečně něco začít dělat. Ždímají nás v Čr jako dojné krávy a prádlo v odstředivce. Jak dlouho ještě? A při pomyšlení, že nám chtějí „uměle“ zavřít ústa, zrušit alternativní weby a nechat jenom jejich televizní „srač..mety“ je smutná myšlenka….

05:54

nová nova

Už se máme úžasně, hlásají titulky vládních socialistických masmédií.

[wp_ad_camp_1]

Všimli jste si masívní kampaně vládních masmédií, které tvrdí, že ještě tak úžasně nebylo a bylo to jejich zásluhou? Prý se zvedejí platy, průměrná mzda i medián roste do nebeských výšin a vše je zásluhou této socialistické vlády…

Billboard ČSSD - ale kde vzít lepší a nekrást?
Billboard ČSSD – ale kde vzít lepší a nekrást?

Stávka? Ta platy řidičů autobusu moc nezvedne, stěžuje si  Jan Sedláček. A stejně jako většina jeho kolegů není spokojen se svou mzdou. „Jediné, co může v budoucnu tlačit na výši mzdy, je nedostatek lidí,“ říká v rozhovoru pro MF DNES řidič, který vstává ve tři ráno a denně najezdí 170 kilometrů. (Jenomže to nezvedne, níže je popsán princip, jak tato socialistická vláda dělá divadlo, jak lidem pomáhá, ve skutečnosti děsivě nabírá lidi – z Ukrajiny přišlo už 200 000 lidí!)

 

Vstávám ve tři hodiny ráno, protože ve čtyři už musím být na místě a chvíli poté vyjíždět na první linku. Za den najedu kolem 170 kilometrů. Běžně končím před druhou hodinou. To je však ideální stav. Řidičů je málo, a tak musím často jezdit ještě déle, třeba do čtyř do pěti hodin. Mám ale i kolegy, kteří jdou ve čtyři ráno do práce a domů se dostanou v devět večer.

Kolik vám za to platí?
Základní hodinová mzda je 84,20 koruny. To však neznamená, že když jsem v práci deset hodin v kuse, dostanu peníze za deset hodin. Jsou v tom i přestávky, za které nám platí padesát korun na hodinu. Ano, někdy to vychází tak, že někde stojím třeba dvě hodiny, ale stejně nejsem doma, takže to je jako bych byl v práci. Když se podívám na výplatní pásky, tak to vychází, že strávím průměrně měsíčně v práci kolem 240 hodin.

Jezdíte už deset let, jak se za tu dobu změnila mzda?
Dříve bylo běžné, že si řidič vyjezdil kolem třiceti tisíc hrubého měsíčně. Dnes je to prakticky nemožné. Ale oficiální hodinová mzda možná šla nahoru…. Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/rozhovor-s-ridicem-autobusu-janem-sedackem-o-mzdach-fhq-/eko-doprava.aspx?c=A160603_2250782_eko-doprava_nio

Co je na tom divného?

Že vládní nadšení a televizní šou  nekoresponduje s hmatatelnými fakty „z terénu“. Že v reálu je to jiné, než hlásá „průměr“. Že zvedání minimální mzdy je podvod, protože při údajném nedostatku pracovních sil by vláda mzdy zvedat neměla, přesto u nás musí. Že umělé snižování ceny koruny a pomáhání vývozu v době údajného velkého vzestupu je tragédie pro budoucnost, protože západu za čas peníze dojdou. Že i lidé nemají bezedné zásoby a dnes nakupují auta ve velkém, ale co pak? Že naší ekonomiku táhne hlavně segment aut, ale to je vždy jenom dočasné. Že naší ekonomiku táhne jakýsi přísun peněz zvaný Evropské dotace, který se jenom prožene rozpočtem, ale budoucnosti to nepomůže. Prostě že je to podvod, nic víc. Že vláda aby se zalíbila, rozhazuje plnými hrstěmi, ale co pak? Co se podívat na ony záhady, které ve skutečnosti úžasnou vládu negují.

Zahraniční dluh Česka se v letošním prvním čtvrtletí zvýšil o 30 miliard korun na 2,887 bilionu korun. Představoval tak 66,8 procenta hrubého domácího produktu. Meziročně byl zahraniční dluh vyšší téměř o 200 miliard korun, oznámila Česká národní banka.

Po devíti letech se Němci stali největšími zahraničními investory v České republice z pohledu investovaného kapitálu do základního jmění českých firem. Zahraniční subjekty aktuálně ovládají 37,6 % (1 021,8 miliard korun) z celkového kapitálu (2 735,56 miliard korun) investovaného do základního jmění tuzemských firem. Je to dobře, nebo špatně? Zde je ta část majitelů, kteří bohatnou, ale lidé chudnou. Kapitál ve formě dividend odchází pryč a my paběrkujeme. I proto jsou zde malé mzdy, zatímco majitelé zahraničních firem jásají, jak bohatnou. A opět zde zvýšení minimální mzdy nepomůže.

Ano, platy se zvedly, ale průměrné.

Pokud se podíváte na ten „slavný medián“, tak skutečně se trochu zvedl. Pokud však hovoříte s lidmi, kteří pracují a nemají ani na nájem, při pohledu na titulky v novinách a televizi zuří: ano, zvedla se mzda, ale za cenu přesčasů. Je trochu víc práce, ale mzdy nezvedají, pouze přesčasové hodiny. A na hodně místech, aby majitelům šly stále obrovské zisky, nabírají agenturní zahraniční pracovníky, kteří dělají šest dní v týdnu bez nároku na dovolenou. Takže ta komedie zvedání minimální mzdy je pouze reklama, jak jsou odboráři a vládní činitelé dobří, abychom je opět zvolili.¨

Skepticismus vystřídal optimismus a lidé utrácejí, aniž počítají.  Daleko více českých domácností se obejde bez vlastního rozpočtu. Zatímco v roce 2010 si přehled příjmů a výdajů nesestavovalo 48 procent domácností, loni se jejich podíl navýšil na 57 procent. Vyplývá to z průzkumu finanční gramotnosti provedeného na základě metodiky OECD agenturou ppf factum pro ministerstvo financí.

Což potvrzuje: na konci prvního čtvrtletí 2016 nezvládalo splácet dluhy 337 000 osob, což je o 31 000 více než ve stejném období loni.

Ukažme si několik příkladů v reálu

Proč socialistická vláda chce dát horníkům obrovské odstupné a měsíční dávky v hodnotě osmi tiscíc korun, když je tolik práce? Všimli jste si komické výmluvy, že prý jsou nemocní a strhaní, takže lid jim musí na zbytek let platit? Je zajímavé, že socialista Sobotka s Merksovou nepoloží otázku: pane horníku, fáral byste dál a na těžkou práci jste schopen. My vám nabízíme lehkou práci na zaučení v průmyslu a na ni zdravotně schopni nejste? Za tento podvod nedostanete nic a pokud nepůjdete na pracák, i veškeré výhody vám sebereme. I jinde se propouští a musí si poradit. Neboli, to není podvod horníků, ale sama Sobotkova vláda tento špinavý obchod vytváří. Beztrestně!

Všimli jste si, že mzda se často pohybuje kolem 90/hod, ale prý mají úžasné platy? Kolik je 90korun krát 172 hodin v měsíci? 15480? A kolik to dělá po zdanění? Jo, že se zvýší tato mzda, když se odpracuje 250 hodin? A o sobotách a nedělích, nočních a strašných posunutých pracovních dobách? Kdy vstáváte ve tři ráno, abyste šli následně na noční?

A to už bylo psáno dřív, kolik berou lidé ve státní správě na sociálce. I v Praze. Je snadné se podívat, kolik se za nájem minima: 1+1 platí a co to znamená pro singl bydlící. Kde se potom bere ten úžasně zvedající se medián a průměrná mzda?

Prostě normální vláda zasahuje a koriguje vždy, když něco nefunguje, nikoliv když to funguje. Tato vláda zasahuje, dotuje a koriguje, protože to skvělými výsledky funguje? Vážně to má logiku? Čísly a průměrem se nikdo nenají. Ale co se projevilo: Nečasova vláda škrtila rozpočet. Jinak by kvůli západní krizi byl dluh dvojnásobný. Tato vláda nejen přestala škrtit (to ani nikdo nemohl očekávat, když ECB tiskla peníze jak divá), ale dalším dluhem navyšuje zdánlivě dobrou náladu, aby lidé utráceli, avšak v okamžiku zvednutí inflace dostane budoucí vláda tvrdý direkt. A k tomu ještě ČNB snižuje cenu koruny a pomáhá tím vývozu, což je v současné době neomluvitelné. A jako poslední: lidé více utrácejí za zboží, než za dovolené, protože strach nahnal turisty do našich hor a jezer, (i levně na Slovensko) když dokonce ani na fotbalové EURO se kvůli migrantům a atentátům nehrnou.

A potvrzení toho, jak se zde oblbují socialismem pracující?

I v Polsku si všimli, jak se báječně vydělává. A polské deníky si předávají tuto zprávu: Polské agentury se snaží nabízet ukrajinské dělníky a využít tak zesílené poptávky českých firem, ví i majitel ostravské personální kanceláře Job-centrum Radovan Burkovič.  Celý článek

Tržní nájemné v Praze přitom činí v průměru 175 korun za metr čtvereční. (Oficiální údaj) Holé nájemné. Bez elektřiny a všeho dalšího. Pravdou je, že některé menšiny to mají jinak.

A pak vystoupí komik Sobotka a hlásá, jak úžasně vede tento stát.

P.S. Všimli jste si, jak Sobotka rozhazuje peníze, které nejsou jeho? Dokonce i na ten byt si nakradl z náhrad. A špinavý populismus Marksové? Stačí, když tvrdě zatlačí na agentury, aby Ukrajinci, Albánci, Bulhaři či Poláci museli nastoupit do pracovního poměru za stejných podmínek, jako pracujeme my. Pět dní v týdnu a nárok na dovolenou. Jenomže to by pak lidé poznali, jak špinavá je socialistická hra, protože zatímco mzdy se údajně zvedají, ve skutečnosti pouze o tu zvrácenou pracovní dobu, který přináší lidem zdravotní potíže od nervových chorob po rakovinu. Ale to už socialistickou vládu nepálí!

My na to máme…

Kdo chce splácet dluhy, nikam to v životě nedotáhne, radí Wodehouse

V nakladatelství Vyšehrad poprvé česky vychází román populárního anglického humoristy Pelhama Grenvilla Wodehouse Velké peníze. Bohužel my to známe v reálu…
Zdroj(1)
[wp_ad_camp_1]
Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
3 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře