[wp_ad_camp_1]

Úžasné přínosy aloe vera: Už nikdy více neutrácejte peníze na chemikálie a léky

Úžasné přínosy aloe vera: Už nikdy více neutrácejte peníze na chemikálie a léky

Aloe vera je rostlina původem ze severní Afriky. První zmínky o jejích léčivých přínosech se nacházejí na papyrech a svitcích do starověkého Egypta.

Celkově je známých až 12 různých způsobů její vyžití během tohoto historického období.

Dnes se využívá pro mnohem větší množství zdravotních problémů, a to jak vnitřně, tak i pro vnější aplikaci.

Jak se aloe vera pěstuje a užívá

Aloe vera je bez pochyb jednou z nejvšestrannějších bylinek na naší planetě. Snadno se pěstuje doma či na zahrádce.

Vyžaduje jen občasné zalévání a přihnojování. Naproti tomu poskytuje celou paletu medicínského využití vždy, když je to třeba.

Při její sklizni jednoduše vyškrabte dužinu z vnitřku jejích listů a tu pak můžete hned konzumovat nebo přidávat do jiných jídel či aplikovat přímo na pokožku.

Produkty z Aloe vera dnes už najdete v téměř každé drogerii nebo v obchodě se zdravou výživou.

Problémem však bývá, že uvedené produkty kromě aloe vera obsahují i ​​mnohé konzervační látky, které mají prodloužit dobu spotřeby uvedených produktů.

Pro lidský organismus však mají uvedené chemikálie škodlivý vliv. Navíc takové výrobky jsou nejednou poměrně drahé.

Proto, vždy když je to možné, zvolte si užívání čerstvé rostlinky.

[wp_ad_camp_1]

Zdravotní přínosy aloe vera

Pojďme se nyní podívat na přínosy aloe vera pro vaše zdraví, pokud ji budete používat povrchově nebo vnútorne.1

1. Gel na holení. Jednoduše ji naneste na pokožku obličeje (u mužů) nebo nohou či podpaží (u žen) před holením. Pokožku zjemní a ranky po holení se zahojí rychleji a pokožka nebude svědit.

2. Hojení ran. Pokud vás štípl hmyz nebo máte na pokožce odřeniny, škrábance nebo odřeniny, jednoduše si na ně naneste dužinu z aloe vera, která výrazně urychlí jejich hojení.

3. Redukce vrásek. Na vrásky neexistuje nic účinnější, než je čerstvá aloe vera. Nevyrovná se jí žádný krém ani jiný komerční výrobek.

4. Tišení bolesti z popálenin. Pokud máte popáleniny od slunce nebo mírné od ohně (ne silné, ty vyžadují lékařské ošetření), natřete si na postiženou pokožku aloe vera. Působí příjemně chladivo na bolesti a urychlí léčbu.

5. Vlasový kondicionér. Po umytí vlasů si na ně namísto kondicionéru naneste gel z aloe. Vlasy získají krásný lesk a budou i pevnější a méně lámavé.

6. Zvyšuje imunitu. Časté nachlazení, afty nebo herpes naznačují oslabenou imunitu. Začněte denně užívat 2 až 3 čajové lžičky gelu z aloe vera.

7. Regulace krevního cukru. Tato bylinka pomáhá regulovat krevní cukr, obnovuje slinivku a zvyšuje citlivost těla na inzulín. Výrazně tak pomáhá při cukrovce.

8. Stimuluje cirkulaci krve. Pokud míváte problém se studenými končetinami, určitě začněte konzumovat dužinu z aloe vera. Pomůže vám lépe rozproudit krev.

9. Léčí zácpu, bolesti břicha, kolitidu a nadýmání. Jinými slovy, optimalizuje vaše trávení.

10. Zvyšuje počet červených krvinek. Ty bojují proti chorobám a také jsou první linií v boji proti rakovině.

11. Léčí záněty močových cest. Aloe disponuje silnými protizánětlivými a antibakteriálními účinky. Pomůže nejen při zánětu močových cest, ale s každou infekcí a zánětem v těle.

12. Předchází pálení žáhy. Pokud vás trápí pálení žáhy a překyselený žaludek, aloe vám pomůže tyto potíže zmírnit.

13. Udržuje zdravé dásně. Po vyčištění zubů vezměte kousek dužiny z aloe a chvíli si jí proplachujte ústa, pak ji spolkněte. Výborně léčí paradentózu a zanícené dásně.

14. Léči artritidu. Její protizánětlivé a detoxikační účinky dělají z aloe přímo ideální přírodní lék na revma a artritidu.

Zdroj (1)

[wp_ad_camp_1]
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.