Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Setkání dvojníků v OSN
  Setkání dvojníků v OSN

  Setkání dvojníků v OSN

 • Člověk a jeho život v Matrixu mezi bezduchými bio-roboty
  Člověk a jeho život v Matrixu mezi bezduchými bio-roboty

  Člověk a jeho život v Matrixu mezi bezduchými bio-roboty

 • Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen
  Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen

  Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen

 • JAG zatkl dalšího zločince ze CDC
  JAG zatkl dalšího zločince ze CDC

  JAG zatkl dalšího zločince ze CDC

Související zprávy

V česku odsouhlasili nasazení policie, vojáků a tajných proti nevhodně smýšlejícím občanům.

raději bez komentáře…..

05:55

V Česku odobrili nasadenie policajtov, vojakov a tajných proti nevhodne zmýšľajúcim.

Päť mesiacov odvtedy, čo sme 27. 5. 2016 na našom webe v článku Česku hrozí historická repríza normalizačného obdobia!písali o znepokojujúcom vývoji v krajine našich západných susedov, naznačujúcom zavádzanie opatrení smerujúcich k likvidácii základných občianskych práv a slobôd, sa udalosti posunuli o ďalší krok. Bohužiaľ, nie vpred. Pokiaľ vtedy ČT avizovala vytvorenie špeciálneho tímu, ktorý mal na hrane zákona „preverovať aktivity na internete či sociálnych sieťach“, označené podľa bližšie nešpecifikovaných kritérií za „ruskú propagandu“, dnes sa už neskrývane hovorí o novom útvare na Ministerstve vnútra ČR (MV), ktorý svoju činnosť spustí od Nového roka 2017 pod kurióznym názvom: Odbor proti dezinformáciám.

[wp_ad_camp_1]

Novozaložený útvar MV má brániť šíreniu „zavádzajúcich“ informácií

Ako sa dozvedáme z článku Vnitro spustí nový útvar proti dezinformacím. Bude sledovat lživé weby a bojovat s propagandou, ktorý 20. 10. bez minimálnej komentatívnej reflexie publikovali české Hospodářské noviny, spoločnosť je pod silným vplyvom dezinformačných kampaní cudzích štátov, ktoré sa usilujú ovplyvňovať jej verejnú mienku. Podľa iniciátorov kontroverzného odboru MV polovica Čechov je presvedčená, že za migráciou zo Sýrie môžu Spojené štáty, alebo že by NATO spojeneckému štátu v prípade jeho napadnutia nepomohlo. Poslaním novozaloženého útvaru bude teda brániť rozširovaniu „propagandy, nepravdivých či zavádzajúcich informácií, kriminality v kyberpriestore a tzv. hybridných hrozieb“.

Skutočným vyrážačom dychu je však pre čitateľa neškodne sa tváriaca zmienka o tom, že pracovníci „Odboru proti dezinformáciám“ budú poverení odovzdávať získané údaje a dáta polícii, armáde, ako aj tajným službám. Podľa staršieho článku z rovnakého zdroja (4. 10.) sa má na šikanovaní nevhodne zmýšľajúcich občanov ČR podieľať aj vojenská kontrarozviedka, ktorá bude prostredie českého internetu pod zámienkou „zabezpečenia kybernetickej ochrany ČR“ neprestajne monitorovať a vyhodnocovať.

Ako Hospodářské noviny podotkli, žiaden kritický hlas varujúci pred možnosťou zneužívania tohto (prena)sledovacieho systému sa v českom vládnom kabinete nevyskytol. My k tomu dodajme, že podľa dostupných alternatívnych informácií ani v tzv. občianskom sektore, čo je viac než alarmujúce. Jediná otázka, ktorá ostala nezodpovedaná, je spôsob, akým majú byť prevádzkovatelia „lživých webov“ a ďalší pôvodcovia „nepriateľskej propagandy“ postihovaní tak, aby to ostalo v medziach platného zákona.

Orwellove hrôzostrašné vízie sa prevteľujú do skutočnosti

Manipulácia s pojmami, ktorým sa prisudzuje trestoprávny aspekt, už predčí ponormalizačné pomery v Československu 70. rokov a začína pripomínať ideologický primitivizmus 50. rokov s nedýchateľnou atmosférou a tvrdým prenasledovaním odporcov totalitného režimu, ktorý sa postrčením niekdajších tribúnov „nežnej revolúdice“ v roku 1989 prakticky sám od seba zrútil. Ich mlčanie v súvislosti s aktuálnym nebezpečným vývojom, keď namiesto sovietskeho okupanta začína po našej pôde pochodovať čoraz častejšie okupant americký, je zlovestné a desí.

Občianska spoločnosť, ak taká či už v Česku alebo na Slovensku niekedy vôbec existovala, otupela a – „aktivistami“ cielene zavádzaná podružnými motívmi – stratila voči kompletnej demontáži demokratických vymožeností, potichu pripravovanej zahraničnými elitami a ich domácimi prisluhovačmi, elementárnu vnímavosť a citlivosť. Niečo ako správna príležitosť uchopená v správnej chvíli. Nemalo presne o toto u našich najbližších susedov náhodou ísť? Zdá sa, že hrôzostrašné vízie George Orwella (1903 – 1950) o postupnom ovládnutí ľudstva totalitárnym systémom sa práve prevteľujú do skutočnosti a neodbytne klopú na dvere.

Pokiaľ by sa peniaze českých daňových poplatníkov investovali do americkej propagandy, o „support“ ktorej tu vzhľadom na jej nepriaznivý imidž v časti strednej a východnej Európy v skutočnosti ide, mohli by sme, aj keď len s prižmúrením oka, hovoriť o slobodnej súťaži myšlienok, názorov či postojov na platforme pluralitnej demokracie. Zaangažovaním silových rezortov vnútra a obrany sa však do tohto princípu zavádza represívny prvok, ktorý nositeľov a šíriteľov odlišných postojov zastrašuje a vyhráža sa im postihmi. To je niečo, s čím rozvinutá spoločnosť, ktorá si ctí evolučné výdobytky hodnotovo orientovanej civilizácie, nemôže nikdy súhlasiť.

Zdroj: http://www.zemavek.sk/articles/view/v-cesku-odobrili-nasadenie-policajtov-vojakov-a-tajnych-proti-nevhodne-zmyslajucim

[wp_ad_camp_2]

[wp_ad_camp_3]

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
17 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře