Aktivisté za práva na ochranu zvířat podali stížnost poté, co se na internetu objevilo video zachycující, jak ku příležitosti zahájení světového poháru FIFA přes moskevské centrum projíždí vozidlo s otevřenou střechou s medvědem, coby poněkud neobvyklým pasažérem. Zatímco někteří byli krutostí tohoto aktu rozzuřeni, jiné ojedinělé představení potěšilo.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Ruská policie vypátrala a vyslýchala majitele automobilu, který v den zahájení mistrovství ve fotbale vozil ulicemi hlavního města medvěda s ruskou vlajkou. Podle ruské mediální společnosti Lenta, vyšetřovatelé uložili řidiči pokutu za to, že auto nemá pojištěné.

Video zobrazující zvíře, jak ve vzpřímené poloze sedí, fouká na vuvuzelu a následně předvádí tlapkami gesto, jež někteří považovali za urážlivé a antisemitské, se stalo celosvětově virální poté, co ho na Twitteru zveřejnil jeden z novinářů pracujících na Světovém poháru FIFA.

 

Klip rozzuřil milovníky zvířat a aktivisty po celém světe, kteří tento husarský kousek považují za krutý a stěžují si na policii. Zvířecí aktivisté z PETA také ve svém komentáři pro The Independent označili tuto pouliční show za „nehumánní a naprosto nepřípustnou“.

 

[wp_ad_camp_2]

 

„Medvědi nejsou ochotní umělci, proto je ruské cirkusy v útlém věku násilně odebírají od matek a pomocí bičování, elektrických šoků, pálením cigaret a hladověním je trénují tak, aby dokázali dělat zběsilé a hloupé triky, které pro ně nemají žádný smysl „uvedli aktivisté. Mnozí uživatelé Twitteru tento postoj sdílejí.

 

Překlad: raja, Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.