Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Putin nařídil ruské armádě navýšit počet vojáků o 170 000 na celkových 1,32 milionu
  Putin nařídil ruské armádě navýšit počet vojáků o 170 000 na celkových 1,32 milionu

  Putin nařídil ruské armádě navýšit počet vojáků o 170 000 na celkových 1,32 milionu

 • Obchodnice s lidmi se odvolala proti rozsudku smrti
  Obchodnice s lidmi se odvolala proti rozsudku smrti

  Obchodnice s lidmi se odvolala proti rozsudku smrti

 • Všechny země NATO souhlasí, že přijetí Ukrajiny do Aliance je prozatím nemožné
  Všechny země NATO souhlasí, že přijetí Ukrajiny do Aliance je prozatím nemožné

  Všechny země NATO souhlasí, že přijetí Ukrajiny do Aliance je prozatím nemožné

 • Profesor se slzami v očích vypráví, co svět ještě čeká
  Profesor se slzami v očích vypráví, co svět ještě čeká

  Profesor se slzami v očích vypráví, co svět ještě čeká

Související zprávy

 • Vtip, co není vtipem. Prosíme všechny očkované….
  Vtip, co není vtipem. Prosíme všechny očkované….

  Vtip, co není vtipem. Prosíme všechny očkované….

 • Zprávy od meldy 17.Q5.2Q21
  Zprávy od meldy 17.Q5.2Q21

  Zprávy od meldy 17.Q5.2Q21

 • Vtip, co není vtipem
  Vtip, co není vtipem

  Vtip, co není vtipem

 • Čo by ste mali vedieť o politike, alebo raz nám bude dobre…
  Čo by ste mali vedieť o politike, alebo raz nám bude dobre…

  Čo by ste mali vedieť o politike, alebo raz nám bude dobre…

Varovanie! Sme pár dní pred finančným kolapsom – Banky zkolabujú už čoskoro. Žiadne jedlo a rabujúce gangy zúfalých ľudí. Časť 2.

Pokračovanie článku. Prvú časť môžete nájsť tu: 1. časť

Ako sa pripraviť na kolaps

Je zložité pripraviť sa na ekonomický kolaps USA a úplne sa pred ním ochrániť, pretože môže nastať kedykoľvek bez varovania.

[wp_ad_camp_2]

Skrz väčšinu katastrof človek prežije vďaka jeho vlastným znalostiam, rozumu a spoločnej spolupráce resp. pomáhaním si medzi sebou. Samozrejmosťou je pochopenie základov ekonomického konceptu aby sme boli schopní rozpoznať varovné signály naznačujúce narušenie stability.

Uistite sa, že popri svojej regulárnej práci, máte znalosti a zručnosti, ktoré sú potrebné v prípade tradičnej ekonomiky ako je farmárčenie, varenie alebo opravovanie čohokoľvek.

Skontrolujte si, že váš pas je platný v prípade, že budete potrebovať opustiť krajinu čo najskôr. Na kompletnú prípravu je vhodné vybrať si cieľovú krajinu teraz a spoznať ju, urobiť si výlet cez sviatky alebo cez prázdniny.

Udržiavajte sa v čo najlepšej fyzickej kondícií. Vzdelávajte sa ohľadom základov ako prežiť, napríklad sebaobrana, pastva, lovenie a farmárčenie. Nacvičujte si to už teraz napríklad stanovačkami. Ak je to možné, odsťahujte sa čo najbližšie k prírodnej rezervácií s vyrovnanou klímou. To vám umožní prežiť v relativne kľudnej málo obývanej krajine, v prípade ekonomického kolapsu.

Čo sa týka hotovosti, je zbytočná pri skutočnom kolapse ekonomiky, pretože jej hodnota prakticky nebude žiadna. Zlato nám taktiež moc nepomôže, pretože je to veľká záťaž pri preprave a je nepoužiteľné pri skutočných problémoch obyčajného drsného prežitia (pozn. anna: Ale je možné, že sa bude dať využiť pri výmennom obchode, rovnako ako stribro, záleži od veľkosti kolapsu a poškodenia krajiny). Je vhodné si nechať aspoň 20 dolárové bankovky a zlaté mince, len pre prípad. Počas mnohých kríz, boli akceptovateľné.

[wp_ad_camp_2]

Ako bude vyzerať posledných 5 dní pred kolapsom. Tu si môžete prečítať pár kľúčových ukazovateľov, ktoré môžete pozorovať už v posledných dňoch aj na našej (USA) ekonomike.

 1. Cena zlata a striebra prechádza rôznymi zmenami. Ceny striebra budú kolísať o 5 dolárov za deň. Ceny zlata budú kolísať o 100 dolárov za deň. Každý deň bude v médiach, aj vrátane tých pochybovačných venovaná značna pozornosť cenám zlata a striebra. Zlato a striebro budú na dennom poriadku v správach a vo viacerých médiach.
 2. Bude prebiehať diskusia v médiach a aj vo vládach o zavedení prázdnin pre banky. Banky už teraz vykazujú závažné problémy kvôli zlým pôzičkám a vyplácaniu záloh.
 3. Cena zbraní a munície bude dramaticky stúpať, lineárne tak ako budú obyčajní ľudia robiť nájazdy na nákup zbraní.
 4. Špecializované obchody so zbraňami budú zaplavené ľuďmi aby sa na poslednu chvíľu mohli vyzbrojiť.
 5. Plechovky a ostatné trvanlivé potraviny sa stanu nedostatkovým tovarom. Ľudia si začnú robiť zásoby vo veľkom.
 6. Ľudia zostanú doma a prestanú chodiť do práce, ak nejakú ešte majú, zo strachu o rozdelenie s ich najbližšími. Taktie budú bať obavy o značný vzrast kriminality, ľudia už budú zúfalejší a zúfalejší.
 7. Bezdomovecké útulky a miestne charitatívne organizácie budú preťažené.
 8. Nové články budú o tom, ako ľudia doslova stoja v rade čakajúc na lôžko alebo jedlo zdarma.
[wp_ad_camp_2]

Keď viete, že ste posledných pár dní pred kolapsom, aké kroky by ste mali podniknúť?

 1. Zhromaždite svoje rodiny a „skupinu prežitia“. Obmedzte akékoľvek návštevy vo vašom regione.
 2. Hotovosť! Ak máte nejaké investície (pravdepodobne už bezcenné), predajte a vyberte si všetky peniaze z účtov. Vyprázdnite akékoľvek úlžné uzamikacie boxy v bankách. Dostante sa do banky pred jej uzavretím alebo jej „prázdninami“. Chcete hlavne malé bankovky 1, 5 a 20 dolárové. Mince by mohli mať cenu tiež. Keď banky zatvoria, kreditné karty budú bezcenné a bankomaty prestanú pracovať.
 3. Ak vlastníte odľahlú nehnuteľnosť je ten pravý časť zbaliť sa a presunúť sa na vašu usadlosť prežitia. Ak je verejný poriadok ešte zachovaný dajte si na čas a kľudne sa presunte na viackrát aby ste premiestnili všetky svoje zásoby a výbavu.
 4. Ak ešte potravinové reťazce fungujú, nakúpte čo najviac plechoviek a sušených potravin ako len viete uniesť. Mäso v plechovkách aj zeleninu, fazuľu aj klasickú, ryžu a aj cestoviny by mali byť prioritou v tejto chvíli. Ak ste ten typ, čo sa pripravuje na prežitie, tak už teraz máte zásobu potravin na 6 mesiacov až 2 roky.
[wp_ad_camp_2]

Teraz je čas dokončiť vaše zásoby, ešte pred kolapsom. Ked už sa raz začne, obchody s potravinami sa stanú bojovým poľom a mali by ste sa im vyhnúť. Tu máte tip na pár alternativných miest kde nakúpiť na poslednú chvíľu:

 1. Na plynových staniciach je často veľka zásoba jedla, špeciálne rýchle občerstvenia. Na benzínových pumpách sa dajú nájsť aj plechovky a sušené potraviny.
 2. V lekárňach sa taktiež často predáva aj určitý typ potravín.
 3. Obchody s vitamínmi často ponúkajú výber tyčiniek a výživných nápojov.
 4. Automaty s občerstvením, zástavky na cestách, kancelárske budovy a školy sú dobrým miestom pre získanie potravín na poslednú chvíľu.
 5. Zatvárajúce reštaurácie budú mať ešte mnoho veľkoobjemových balení potravin, ktoré im ostali a nespotrebovali. Akúkoľvek reštauráciu, ktorá nedávno zatvorila by ste mali kontaktovať za účelom nákupu tohto tovaru.
 6. Cestovné devadla taktiž často ponúkajú občersvenie
 7. Susedia, ktorý sa už premiestnili, mohli nechať kopec zásob, ktoré neboli schopný odviesť. Som tvrdým zástancom pravidiel a zákonu a podporujem miestnu políciu v ich snahe o predchádzaniu zločinov. Takže, nerobte výtržnosti! Rabovanie zrýchli proces krachu spoločnosti. Lepšie je pripraviť sa a tým pádom nespadnete do bezvýchodiskovej a zúfalej situácie. Skôr by som sa ponúkol, že budem dávať pozor na domy ľudí, ktorí by sa mohli presunúť k svojim vzdialeným rodinným príslušníkom. Ak ste známi a vaši susedia vám dôverujú, požiadajte slušne o kľúč, aby ste mohli zistiť, či v ich domoch náhodou neuniká voda alebo sa im tam niekto nevlámal. Spýtajte sa svojho suseda zdvorilo, „ak sa nevrátite do konkrétneho dátumu, môžem využiť akékoľvek nástroje alebo zásoby, ktoré ste nechali vo svojom dome?“ Ak sa vo vašom okolí už rozpadne občiansky poriadok, presuňte zásoby svojho suseda do vášho domova pre bezpečné uchovanie a keď sa sused vráti jeho zásoby mu dajte. Ak sa nevrátia, aspoň ich zásoby sa nerozkradli.
 8. Zoznámte sa s potrebnými liekmi na predpis. Opýtajte sa svojho lekára na 3 mesačný predpis. Väčšina zdravotných poistení bude platiť len za jeden mesiac liekov naraz. Povedzte lekárni, že budete platiť v hotovosti za všetko, čo poisťovňa nepokrýva. Vytlačte si kópie receptov v prípade výpadkov elektrickej energie. Vytvorte si vzťah s miestnými lekárnikmi, aby poznali vašu tvár a meno.
 9. Zásobte sa s palivami:
  1. Benzín a motorová nafta, najlepšie v kovových certifikovaných palivových plechovkách
  2. Konzervačné prostriedky na palivo na oddialenie rozkladu uhľovodíkových palív
  3. Propánové nádrže – malé a veľké (doplna naplnené propánové nádrže sú vynikajúce pre dlhodobé skladovanie, ak sú suché a bez hrdze)
  4. Bután pre zapaľovače
  5. Palivové drevo pre váš krb
  6. Seno a iné krmivo pre vaše kone
  7. Teraz je čas zásobiť sa s ďalším tovarom, ktorý budete potrebovať
  8. Detská výživa a plienky, ak máte alebo očakávate dieťa
  9. Ženské hygienické potreby
  10. Toaletný papier, papierové utierky
  11. Batérií toľko, koľko len unesiete
  12. Munícia to isté
  13. Krmivo pre domáce zvieratá

Treba sa zásobovať položkami, ktoré sa stanú nedostatkovím tovarom, ak dôjde k ekonomickému kolapsu. V závislosti od vašej jedinečnej situácie môžete premýšľať o tom, koľko by ste mali čoho kúpiť a šetriť do budúcnosti.

[wp_ad_camp_2]

Nohavice a topánky, najmä turistické topánky – ľudia sa budú presúvať oveľa viac peši a vykonávať viac manuálnej práce. V dôsledku toho sa obuv opotrebuje oveľa rýchlejšie. Ak máte rastúce deti, číslo ich nôh sa bude zväčšovať, bez ohľadu na to, či ste schopní zakúpiť nové topánky alebo nie. Jedným z mojich prvých činov, pri rozpoznaní začínajúceho ekonomického kolapsu by bolo zakúpenie celej výbavy väčších topánok pre každé z mojich detí.

Kempingové a turistické vybavenie – ľudia sa starajú hodení zo svojich domovov, kempingové zariadenia budú veľmi náročné na zohnanie. Pre záchranu prežitia by ste mali byť už predtým vybavený tovarom ako sú stany, batohy, spacie vaky, táborové kuchynské potreby atď.

Čistiace a sterilizačné prostriedky – sanitácia bude rozdielom medzi zdravím alebo ochorením po kolapse. Budete pracovať vonku s vašimi rukami a budete oveľa špinavší. Budete musieť byť pripravený na umývanie rúk a sušenie a čistenie akékoľvek špinavého oblečenia bez pomoci pračky a sušičky. Z tohto dôvodu budete musieť byť zásobovaní čistiacimi prostriedkami a detergenčnými prostriedkami.
Bielidlo – bielidlo má obmedzenú trvanlivosť.

[wp_ad_camp_2]

Degraduje v priebehu jedného alebo dvoch rokov. Bielidlo je veľmi cenné na udržiavanie domácej hygieny, čistenie odevov a ochranu vody.


Nasledujúce položky sú položky, ktoré pravdepodobne nebudete môcť získať posledných päť dní pred kolapsom:

 1. Zlato a striebro – málo ľudí pravdepodobne ponúkne svoje zlato alebo striebro na predaj, pokiaľ zôfalo nepotrebujú jedlo.
 2. Pištole (pušky, karabíny, pištole, revolvery, brokovnice) – zbrane budú nedostatočné, pretože sa pred kolapsom spustí na ne poriadno kopa ľudí. Akoten čo sa pripravuje na prežitie, mali by ste byť už zásobený vašim obranným vybavením a aj ich muníciou. Mali by ste byť už vyškolení na používanie, čistenie, údržbu a drobné opravy vašich zbraní. Už by ste si mali byť vedomí správnych bezpečnostných postupov a zákonov o zbraniach vo vašom regione.
 3. Strelivo – očakávajte, že budete musieť kúpiť všetku muníciu. Niektoré lokality zmrazia predaj zbraní a munície pred alebo počas občianského kolapsu.
 4. Elektrické generátory – budú vypredané rýchlo, ale domnievam sa, že to môže byť strata peňazí. Vzhľadom na to, že palivo sa bude ťažko získavať, väčšina generátorov energie zmizne v priebehu jedného mesiaca. Ak kupujete elektrický generátor, vyberte si jeden, ktorý podporuje viac palív, ako napríklad alkohol, propán, zemný plyn a motorovú naftu. Ak ste schopní vyrobiť svoj vlastný čistý alkohol alebo bio-naftu, budete mať veľkú výhodu. Lepšie vybavenie je krb na drevo a spaľovacie pece na drevo v kuchyni spolu s pevnou, robustnou a ostrou sekerou.
 5. Solárne panely (a súvisiace dlhodobé batérie) – Ak máte vlastné vybavenie solárneho panelu a budete môcť dať do prevádzky energiu vo svojej usadlosti a nabíjať malé batérie zo solárnej energie, budete mať výhodu. Ak chcete takýto systém, musíte si to zariadiť ešte pred kolapsom. Po kolapse si strážte krádež solárnych panelov. Solárne panely urobia z vášho domova cieľ pre zlých ľudí.

Zdroj: 1

[wp_ad_camp_2]
Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
1 Komentář
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře